Tämä on kysymys johon Suomen kansa (kommunisteja lukuunottamatta) odottaa sinulta rehellistä vastausta. Siis miksi moinen iljettävä matelu, liehakointi ja nöyristely?
Paavo, miksi nuolit antaumuksella r-y-s-s-ä-ä???
6
<50
Vastaukset
- Stasi-Paavo
Lipposta koskevat kysymykset kuuluvat SDP:n palstalle. Jotain hämärää Lipposen putkihommissa on, kun ei suostu ekrtomaan palkkiota ja työntajiaan.
- Penna Tervo
Kysymys on aiheellinen sekä Paavo Väyryselle että Paavo Lipposelle. Molemmat nuolivat ryssää.
- paavo politti
hu-huh...on pä fiksu politinen keskustelu:/
- Suomen Soini=3
Äänestäjiltä pimitetään tahallaan oleellisia tietoja ehdokkaista ja heidän taustoistaan. Taustapuolueiden sotkut rahoituksissaan jne ovat salatut ja ainakaan meediotalot eivät niistä hiisku. Jos kansalaisen valistus ja muisti riittää, niin antaa äänensä vain yhdelle ehdokkaalle, jolla ei ole luurankoja kaapissaan. =3 eli Suomen Soini.
- Soiniko puhtoinen?
Timo Soini avasi Suomessa uusfasistiselle äärioikeistolle tien valtakunnallisen tason politiikkaan ensi kertaa sitten toisen maailmansodan. Aikamoinen luuranko Soinin kaapissa mielestäni. Tästä toimittajien pitäisi Soinia kurmottaa, mutta kun eivät tee työtään, vätykset.
- Rötösherrat-rouvat!
Soiniko puhtoinen? kirjoitti:
Timo Soini avasi Suomessa uusfasistiselle äärioikeistolle tien valtakunnallisen tason politiikkaan ensi kertaa sitten toisen maailmansodan. Aikamoinen luuranko Soinin kaapissa mielestäni. Tästä toimittajien pitäisi Soinia kurmottaa, mutta kun eivät tee työtään, vätykset.
Fasisteiksi sanoisin niitä punaviherhörhöjä, jotka eivät kunnioita demokraattista vaalitulosta, vaan haukkuvat uutta poliittista ja puhdasta voimaa syyttä suotta. Perussuomaliset on kansanliike, joka saa voimaansa juuri tällaisen edellä olevan kaltaisen, fasististen kirjoittajien pelosta uutta kohtaan.
Äänestäjien olisi syytä tutkia ehdokkaiden taustoja, rikoksia, rötöksiä ja poliittista kähmintää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832