Letkumies vai putkimies?

Se avarakatseinen

On syytä tutustua venäläiseen tittelikäytäntöön hyvissä ajoin ennen Karjalan palauttamista. Vastapuolen neuvottelijoita ei ehkä parane tituleerata tovereiksi, ehkä kuitenkin HERROKSI (gosbodin?)

Karjalan Sanomissa on nyt esillä paikallinen riita, josta palstan putki-/letkumies (henkilö?) voi antaa täydellisen selityksen, mistä oikein on kysymys?

http://www.karjalansanomat.ru/article/grigorjev-nosti-kanteen-maaherra-vai-päämies

Suomessakin titteleistä ollaan ihmeissään?

Rouva puhemies!
Rouva maaherra!

???

9

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8721332231

      Valehtelet! Sinulla ei ole kaikkia Korkkareita hyllyssäsi! Valehtelet! Tex Willer ampui myös vasemmalla! Valehtelet, kun sulla ei ole virallista valvojaa jeesuksen syntymässä. Valehtelet, kun et äänittänyt tai kuvannut dioille sitä! Minä olen Klenkka ja mulla on kaikki sota-arkistot kotonani. Varastin ne ollessani Isosaaren saunakoskettelijavääpeli!

      • DerRevance

        Palauttajat ovat aina tervehtineet uljaasti oikea käsivarsi suoraksi kohotettuna.


    • kljhgdfvg

      Tarjosin jo eilen pojallesi, joka kerskuu asuvansa Helsingin keskustassa ja pörräävänsä suullaan kuin Mersu, herneiden vaihtoa kävyiksi. Sulle on perhepiirissä sama tarjous. Otan pääkopastasi pois ne kaksi kovettunutta hernettä, jotka hankaa kuin helistin kalloasi. Tilalle laitan auenneita männynkäpyjä ja kolme kurkkuräkää. Elämäsi muutuu aivan erilaiseksi ja tunnet olevasi et vain karjalainen piruparka, vaan kunnon ihminen.

      • Se avarakatseinen

        Aluksi: Ihmeellistä tuo NEUVOSTOTIEDE!

        Vai on SE poikani mennyt sellaista kerskumaan. Onpa SE hyvin Saanut hämättyä työtoverisi , NE Tehtaankadun Agentit, joilla on oikeus asua oikeissa kerroksissa.

        Poikani asuu tosiaan Helsingin keskustassa, Ullanlinnassa: tuttu ympäristö sinullekin kun kuljettavat sinua öisin jaloittelemassa ja nurkkiin kuseksimassa?

        Poikani jatkuvasti tarkkailee lähetystön touhuja, erit. TAKAovea (Vuorimiehenkatu), joko Karjalan palautusneuvottelijat saapuvat.

        Mutta Neuvostotiede; Onko Sinulla jotain kirjallista lähdettä, tai linkkiä noista aivokopan korjaustöistä VENÄJÄNMAALLA.? Meillä LÄNNESSÄ on tieto Neuvostotieteen yrityksistä saada Gorilla nuss.. siementämään Neuvostonainen.
        Sinutko NE saivat aikaiseksi?
        Minkälainen tunne-elämä on Sinulle, uusi Neuvosto -Otus muodostunut?
        Osahan ME nähdään tällä palstalla, ja tiedetään omituinen kiinnostuksesi putkiin ja letkuihin ynnä jätöksiin.

        Kerro lisää!


    • n-tieteen saavutuksi

      Puolueen uskollisimmat naiset pääsivät nauttimaan simpanssi- ja gorillaurosten rakastelusta. Heti kun simpansseilla tuli vähänkin kärhämää he alkoivat nu**ia, kymmeniä kertoja päivässä. Maatuskat olivat ikionnellisia, he eivät olleet mitään vastaavaa kokeneet edes puoluekokouksissa.

      Näiden jälkeläisiä ovat ne kuuluisat t-kadun mutantit. He eivät ole mitään taistelijoita vaan ainoastaan alapäästä kiinnotuneita. Juuri näitä letku- ja välilihamutantteja.

      • o8u7yt

        sukurutsauksesta Kurkjiojassa vammautuneet evakon jätöksetkö tässä taas diskuteeraa?


    • E. J.

      Mukava kuulla että sinäkin olet elossa. Luulin että sinä kuolit kun sinulla siellä Kurkjiojassa ei ollut päätä. Minulla sentään oli pää ja jäin henkiin. On se neuvostotiede korkealla tasolla kun sinutkin pelasti elävien kirjoihin. On meillä nyt mukava täällä Suomessa elää.
      t. evakon jätös

    • reipas marssi
      • poik.

        Luulen että se on mutanttien toivelulu koska se tulee kuin maan alta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1789
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1749
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1691
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1432
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1378
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      483
      985
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      951
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      901
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      298
      892
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      838
    Aihe