Emmanuel Kwasi Sabin tuomio laski

Alentaviksi seikoiksi hovioikeus katsoi Sabin puhtaan rikosrekisterin ja sen, että tämä oli mielentilatutkimuksessa todettu heikkolahjaiseksi.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073054_uu.shtml

Sabi pysyy vangittuna. Hänet tuomittiin törkeän raiskauksen lisäksi törkeästä vapaudenriistosta, törkeästä ryöstön yrityksestä ja lievästä petoksesta. Syyttäjä ja uhri vastustivat tuomion alentamista.
13451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Maahanmuuton perusteita ovat huippuosaamisen ja monikulttuurisuus.

Äänestä

Olikos tämä liberialainen moniosaaja turvapaikan hakija, vai muuten vaan Suomeen tullut ahertaja?
Miksi häntä ei lähetele pois Suomesta, sinne mistä tänne tulikin? Miksi pitää koputtomiin täysihoitaa tällaisia "turisteja"?
Onko taas mamun aputädit unohtaneet kertoa, että raiskaus ei kuulu Suomessa miehisiin kulttuuritekoihin, vaikka mamun maassa niin saattakin ollakin.

Äänestä
  • Eräs törkeimmistä esimerkeistä elinkelpoisen yritysten konkurssiin ajamisesta oli Sallan Kone Oy,jonka kohtelu sai Lapin läänin verotarkastaja Liisa Mariaporin raivostumaan. Mariapori sai potkut vastustettuaan yritysten kaatajaisia verotarkastajien sepitettyjen tarkastuskertomusten avulla. Yksikään politiikko tahi virkamies ei puuttunut tapaan, jolla Mariaporia kohdeltiin. 1990-luvun alussa holtittoman luotonannon vuoksi halpautuneet pankit pelastettin laman kourista verovaroin- lähes 3krt. sotakorvausten määrä- ja vasta sen jälkeen nuo rahat siirrettiin pankkifuusioitten avulla ruotsiin ;kun Merita-pankki fuusioitui Nordbankkenin kanssa, menivät sen myötä KOP,SYP,HOP,STS,ja osia säästöpankeista.
    Lipposen hallitus päätti 1999 myydä n.60 000 kuluttajan velat ulkomaiselle perintäyhtiölle. Velkojen yhteissumma oli 12 miljardia markkaa. Valtio möi ne vain viidellä prosentilla niitten arvosta. Hallituksen puolesta allekirjoitti toinen valtiovarainministeri Suvi Anne Siimes . Yli neljännesmiljoonaa kuluttajaa velkaantui loppuiäkseen ja henkilökohtaisten tragedioitten määrä oli suurempi kuin 1930-luvun laman aikana . Jokainen hiukankin horjuva yritys kaadettiin jotta Suomen luottokelpoisuus säilyisi maailmalla ja Eu:n liittyminen mahdollistetaisiin. Tässä haukkujille viestiä .Kuka vei rahat . Ei ainakaan suurtenikäluokkien Duunarit .

    Äänestä

Eva Biaudet, mitä mieltä olet tastä asiasta? Vähemmistövaltuutettuna sinun pitäisi ottaa kantaa tähän oikeusjuttuun ja ilmoittaa meille, liittyykö tähän rasismia.

Äänestä

´´Eva Biaudet, mitä mieltä olet tastä asiasta? Vähemmistövaltuutettuna sinun pitäisi ottaa kantaa tähän oikeusjuttuun ja ilmoittaa meille, liittyykö tähän rasismia.´´

voi kuule se on turha toivo!, Evahan VIHAA Suomalaista miestä ja rakastaa yli kaiken ISOA mustaa!, mutta Biaudet on niin idiootti ettei edes itse tajua olevansa se kaikkein PAHIN rasisti! mutta mitä muuta voi hurripelleltä odottaa!

Äänestä

Pilasi nuoren naisen elämän. Todella psykopaattinen, laskelmoiva, pitkäkestoinen teko ja vielä ryöstö päälle ja lentoliput valmiina ja kaikki...

Miten vähä-älyinen on noin laskelmoivan paha?

Kai nyt sentään karkoitetaan tuomion jälkeen? Puolethan tuo vain kärsii tuostakin ensikertalaisena.

Äänestä

´´Kai nyt sentään karkoitetaan tuomion jälkeen? ´´

HÄRREGYYD!, sehän olisi mitä HIRVEINTÄ rasismia!, ei tietenkään karkoiteta! terveisin Eva Biaudet

Äänestä

PETOKSEN YRITTÄJÄ ON HEIKKOLAHJAINEN.

Minä en halua elättää paskaloisia, en suomalaisia, enkä ulkolaisia.

NUOPASKAT-VITUTTAA-OIKEASTI.

Äänestä

tuon rikastuttajan juristille, jonka nimeä ei mainita missään...
Taisimme maksaa huseinille vähän bonusta, kun neuvoo näitä afrikan elättejä, miten täysihoitolaan tullaan.

Äänestä
  • Ei Päivä kiinnosta kantasuomalisten raiksukset, eeeeih ollenkaan.

    Hänen kannanottonsa oli oiva esim sosiaalidemokraattisesta matelijasta.
    Nyt Suomessa on vasta alettu ymmärttää mitä sosdem oikeastaan onkaan, se on mielensairaus.

    Äänestä

"Heikkolahjainenko".
-He kaikki ovat!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


1½vuotta kirjoitti:

Alentaviksi seikoiksi hovioikeus katsoi Sabin puhtaan rikosrekisterin ja sen, että tämä oli mielentilatutkimuksessa todettu heikkolahjaiseksi.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073054_uu.shtml

Sabi pysyy vangittuna. Hänet tuomittiin törkeän raiskauksen lisäksi törkeästä vapaudenriistosta, törkeästä ryöstön yrityksestä ja lievästä petoksesta. Syyttäjä ja uhri vastustivat tuomion alentamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu