Suomen Kuvalehti liittyi Haavistoa kannattaviin. Yleensä kokoomuslaisena pidetty lehti avasi uuden lehden.
SK:Haavisto nousee toiselle kierrokselle?
Asdertson
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Totta kai kokoomuslaiset kannattava Niinistöä eikun Haavistoa, josta ei ole vastustusta Niinistölle toisella kierroksella.
Niinkö?
Luulisi kyllä kokoomuksen tutisevan, kun se huomaa kakkoskierroksella demarien, vasemmistoliittolaisten ja osan kepulaisista siirtyvän Haaviston puolelle!
Jos Niinistö erehtyy liputtamaan liian isosti Guggenheim-museon tarpeellisuudesta, saattaa käydä niinkin, että myös perussuomalaisia äänestäneet valitsevat kakkoskierroksella ei-kokoomuslaisen vaihtoehdon, ja koska se ei ole Soini ja jos se ei ole Väyrynen, se voi olla peräti Haavisto.
Luulevatko Vihreät, että SK oikeasti kannattaa Haavistoa? Sivistystä tuntuu puolueesta puuttuvan, jos pressaehdokaskin on vailla akateemista koulutusta.
Missä on uutinen? Vihreät ovat tunnetusti Kokoomuksen puisto-osasto.
Puisto-osasto voi purra kakkoskierroksella Guggenheimia paremmin.
tunnettu kokoomuksen stalinisti-puisto-osasto, kyllä! Koittakaa keksiä jotain uutta pliiiiiiiis!