Ihmemies macgyver

Mikä on jakson nimi missä Murdoc ampuu singolla Macgyveriä, ja mac heittää murdocin lopussa "kuiluun"
5601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Asiassa auttaa tässä tapauksessa se, että Murdoc oli mukana vain seuraavissa jaksoissa, jos tiettyyn saittiin on luottaminen. Jaksot ovat:
    Partners
    The Widowmaker
    Cleo Rocks
    Halloween Knights
    Serenity
    Strictly Business
    Hind-Sight (in flashbacks)
    Obsessed

    Onnea löytöretkellesi! :)

    Äänestä

  • HesGyver kirjoitti:

    Asiassa auttaa tässä tapauksessa se, että Murdoc oli mukana vain seuraavissa jaksoissa, jos tiettyyn saittiin on luottaminen. Jaksot ovat:
    Partners
    The Widowmaker
    Cleo Rocks
    Halloween Knights
    Serenity
    Strictly Business
    Hind-Sight (in flashbacks)
    Obsessed

    Onnea löytöretkellesi! :)

    Jakson nimi on: strictly business

    Äänestä

MacGyver "Strictly business" 6. tuotantokausi. Itseasiassa MacGyver ei työntänyt Murdocia hissikuiluun, vaan tämä sotkeutui naruun joka veti hänet mukanaan mutta kuten aina aikaisemminkin, Murdoc selvisi, palatakseen myöhemmin ottamaan revanssia Macista. Macin ja Murdocin viimeinen kohtaaminen taisi olla 7. eli viimeisen tuotantokauden jaksossa "Obsessed" jossa Murdoc oli pestautunut Etelä-amerikkalaisen diktaattorin palvelukseen. Jakson lopussa hän yritti ajaa Macin yli Jeepillä mutta ajoikin jyrkänteeltä alas. Jälleen kerran murdocin ruumista ei löydetty. Mielenkiintoista että Murdoc joka oli huippu salamurhaaja epäonnistui iskuissaan ainoastaan silloin kun kohde oli MacGyver ja yrityksiä oli monta. En keksi juonelle muuta selitystä kuin sen, että Murdoc nautti hänen ja Macin välisestä elämän ja kuoleman shakkiottelusta, ja antoi Macille mahdollisuuden selvityä täpärästi kerta toisensa jälkeen. muut kohteet olivat hänelle naurettavan helppoja mutta MacGyver antoi älyllään ja neuvokkuudellaan kunnioitettavan vastuksen, siksi olisi ollut tylsää vain ampua hänelle kuula kalloon ja se siitä.

Äänestä

Mitäs niitä Murdocin kohtaloita olikaan? Dynamiittipötköt räjähtivät rekan nupissa, putoaminen vuorelta, kun yritti tappaa Macgyverin ja leikkasi vahingossa varmistusköyden poikki, putoaminen happoaltaaseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pertsa kirjoitti:

Mikä on jakson nimi missä Murdoc ampuu singolla Macgyveriä, ja mac heittää murdocin lopussa "kuiluun"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu