kierrokselle ja sen jälkeen kaikki äänestetään ketä tahansa muuta. Ajatelkaa, että miten Väyrystä ottaa taas nupoliin, pääsi lipasemaan, mutta pukilta putosi ennen aktia! Siinä on taas lääkärille töitä!
Sovitaan palstalaiset siten, että äänestetään Väyrynen toiselle
16
63
Vastaukset
- Anni Emilia
Käypäs Kyrsä-Uuno ite kallonkutistajalla ennen kun meet äänestään. Tule tolkkuihis itekin.
- Kyrsä-Uuno kepusta
Kävin jo Väyrysellä ja ei enää hengitä niskaan Paavo Väyrynen. Muista, että keskusta on pakaroiden välisessä keskipisteessä ja tukemalla me eletään maalla.
Oletko keskusta homo? Sonnimies oli ainakin! - Pår Olsson
Ainakaan kepulaiselle lääkärille ei kannata mennä, antaa pälvikaljuun eläinlääkkeitä. Mistä teitä kepulaisia oikein tulee. Vähän kuin hirvikärpäset, kukaan ei toivo niitä ja ei haluaisin olla missään tekemisissä. Ja aina joku Väyrynen sieltä kepusta tulee? Miksi? Miksi Ruotsalaisia ei ole rangaistu kepulaisuudella?
- Iso, komea hetero
Ota ihmeessö yhteyttä Kili-Kalleen tai Controlmaniin. Ollaan saman asian miehiä.
Sovitaan kaikki ja höylätään toisiamme peppuun.
- niin .,
Väyrystä äänestän.
Haavisto on hirvein vaihtoehto, oksetaa ajatuskin, että sitä joku äänestää. YÖK:- Seppo Kääriäinen
Mutta Haavisto hengittää Väyrysen niskaan. Onko Väyrynen loppujen lopuksi kepulainen homo, niin kuin Sonnimies tai Kapt evp H K? En äänestä homoa, tai siis Väyrystä missään olosuhteissa.
- Ruplan-Arvo kepusta
Mutta ajattele, kun venäläinen upseeri tuli Taneli Kekkosen anukseen ja isä oil siitä mustasukkainen. Sain varmaan oikein kunnon orgut. Molemmat.
- Ihan ok
Meikälle taas Väyrynen kaamein vaihto-ehto. Mutta onneksi on muita ehdolla.
Kymessä kansa on valinnut varman voittajan.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=70646:kymen-lehtien-exit-poll-niinistoelle-53-prosenttia&catid=1:politiikka&Itemid=30
- ernesto-rafael
Tälle paareilla rojottavalle roistolle nauran aivan kippurassa
http://www.youtube.com/watch?v=fQTYaARyOPE&feature=related - Kenraali evp Hais K
Kyllä, tehdään väykystä vuosisadan vitsi. Tosin olihan väykky sitä jo syntyessään.
- Anonyymi
Vuodesta toiseen tuo on tapahtunut ja Väykky ei vieläkään ymmärrä, että mitä ihmettä oikein tapahtui, ehti jo lipaisemaankin!
- Anonyymi
Ei Pave ny ennätä vaaleihin, haastoi jo keskustan käräjille. ja myös keskusta haastoi Paavon käräjille. Tapahtui se Paven toiminassa jota odotettiinkin alkoi käräjinnin.
- Anonyymi
Miksi te kepuleita äänestätte? Miettikää jo tarkkaan, onko tuossakaan järkeä.
- Anonyymi
Onhan tuo Paavo mukavaa viihdettä.
- Anonyymi
Ei pelleillä siellä ei tällä.
Vitsit vähissä. - Anonyymi
Jos Paavo ja Pekka on loppusuoralla, niin silloin suomalaiset äänestävät Paavoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869