Joskus, kun olen tosi apealla päällä, alan kirjoittamaan. Olen nimittäin kirjoittamassa erästä tarinaa. Sen jälkeen minulle tulee aina tosi iloinen ja positiivinen olo, vaikka ennen olisin ollut kuinka apea. Mistä tämä voisi johtua? Onko kellään samanlaisia pelkoja?
Kirjoittamisesta iloiseksi
2
154
Vastaukset
Mä elin työuupumuksen kaa myös masennusta. Purin yksinäisyyttäni ja ahdistustani kirjoittamiseen. Silloin mitään tiekkareita ollut.
Oli itäsaksalainen mekaaninen Erika kirjoituskone. Lyijykynällä kaupasta tuodulle tiskipaperille kirjoitin.
Kirjoitusteema lähti alkuun aina asetelmasta; minkä vuosi elämää ylimalkaan pitäisi jatkaa. Märehdin asioita pitkin ja poikin.
Ahkerana lehtimedian käyttäjänä ja tilaajana näin ongelmia olevan kaikilla ikäryhmillä. Kun kirjoituksia oli jo muovisäkillinen, poltin paperit suuren soranottopaikan pojalla.
Tiesin tietokirjapohjalta, että kirjoittaminen aktivoi tietyn aivoalueen keskusta. Tää oli etenkin loma-aikana 1980- luvulla 'kirjoitusterapiaa'.- jj
minula ei ole samanlaisian ¨¨ pelkoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647