Mikä ranskalainen TV-sarja YLE2:selta...

terhi191

Hei! Muutama vuosi sitten näytettiin sellaista tv-sarjaa, jonka päähenkilönä on ehkä noin kaksikymppinen ranskalainen nainen, jonka etunimi alkaa C:llä (?). Sarjassa seurataan naisen arkea ja rakkaussuhteita. Hän asuu yhdessä parhaan ystävänsä kanssa, joka on homo ja joka ajautuu usein harrastamaan lohtuseksiä ystävättärensä kanssa. Tahtoisin kovasti nähdä sarjan uudelleen, mutta en saa mieleeni sen nimeä. Muistaakseni sarjan nimeen sisältyi päähenkilön nimi (siis naisen, jonka nimi taisi alkaa C:llä)

Muistaako kukaan tällaista?

5

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuulostaa tutulta,

      tahtoisin itsekin tietää, mistä sarjasta on kyse.

    • lolalolalola

      Olisiko tämä? Missä olet Lola (Lola, qui es-tu Lola?)

      • terhi191

        Vilkaisin kys. sarjan juonta ja katselin hiukan kuvia, eikä se ollut tuo samainen sarja :(
        Sellaisen kohtauksen etsimästäni tv-sarjasta muistan, että päähenkilö tunki itsensä jonkun mieshenkilön sänkyyn, ja tämä mieshenkilö sitten kohteliaasti torjui naisen sanomalla voivansa tilata hänelle taksin. Kotiin saavuttuaan päähenkilö haki taas lohtua parhaasta ystävästään.

        Voi, muistuisiko kenellekään?


    • naamanen

      No hitsi kun muistan sen sarjan mutta en sen nimeä!
      Katselin sitä suht samoihin aikoihin kuin sarjaa Nuori nainen Berliinissä, mutta tämän sarjan nimi on hukassa totaalisesti.

    • terhi191

      TV-sarjan nimi olikin Clara Sheller!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2022
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1933
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1807
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1474
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1394
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      531
      1103
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      980
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      921
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      894
    Aihe