VAALIT OVAT TURHAA AJAN JA RAHAN HAASKAUSTA

koska nyt Niinistöllä on niin suuri etumatka muihin nähden että hänet voidaan julistaa suoraan presidentiksi ilman vaaleja !
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen samaa mieltä. Suurin floppi olisi, jos Niinistö ei tulisi valituksi.

Äänestä

Tapparan ja HIFKIN ottelua ei tarvi myöskään otella, kun jo etukäteen tiedetään voittaja.

Äänestä

Joillakin ehdokkailla on tosiaan enemmän rahaa käytettävissään vaalityöhön.Se on epäreilua, siksi en äänestäkään rahalla valittua.

Äänestä

Raha ei nyt ratkaise vaan persoona ja teot!
Lipponen, Väyrynen ja Arhinmäki ovat sopimattomia Stasi, KGB- ja rötöstaustansa takia.
Biaudet on ylimielinen ruotsinkielinen. Haavisto on hopponen ja naimisissa miehen kanssa jolla rötöstausta !
Jäljelle jää Niinistö, Soini ja Essayah.
Yksi ylitse muiden on siis Niinistö !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Säästetään kirjoitti:

koska nyt Niinistöllä on niin suuri etumatka muihin nähden että hänet voidaan julistaa suoraan presidentiksi ilman vaaleja !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu