Täällä varmaan joku desantti

tekee vanhoja nostoja. Liekö on Tiitisen listalla, kun noin Halosta ja Lipposta äänestää? Stasi-vakoojat tietävät niin Saksan, Venäjän, kuin Yhdysvaltojen tiedustelupalvelut. Mm. Länsi-Saksan tiedustelupalvelu ei anna tietoja julkisuuteen niiden strategisten hyödyntämismahdollisuuksien vuoksi.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

MIKSI SALLAN COPYPA5KAAJA EI ITSE KIRJOITA?

Kolmannen itsenäisyystaistelun tilanne?

Suomi: Ei-EU
22.12.2011 18:07
0

Vielä vain muutama vuosi sitten ainoastaan Vapaa Suomi/IPU-lehti kirjoitti eurosta irtautumisesta.

Nyt aiheesta puhuvat myös suuret lehdet - kuin myös unionin kriisistä yleensä. EU-kriittisyys on tätä päivää, unionin jäsenyyden kannatus on retkahtanut toden teolla ensimmäistä kertaa sitten kansanäänestyksen, ja Keijo Korhosen presidentinvaalityön aikoihin.

Perussuomalaisten jysäys vaalivoittoon perustui paljolti euron kriisiin, kuten nyt EU-kriittisyys nostaa Paavo Väyrysen kannatusta.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10331797

MIKSI SALLAN COPYPA5KAAJA EI ITSE KIRJOITA?

MIKSI...
4.1.2012 13:40
7
...pitää roiskia palstalle ja eri ketjujen häntiin samat joutavat jorinat 90-luvun lamasta ja muista vielä kaukaisemmista historian aiheista?

Miksi Matti esiintyy välillä vaimonaan, välillä itsenään ja välillä ties kenenä, riippuen kenen tekstiä onkaan tullut luvatta lainattua? Eikö Sallassa vanhuksille ole muuta harrastetta kuin COPYPA5KAAMINEN?

Kalevi Kannus vieraili joskus palstalla ja kielsi Matti Kerästä esiintymästä äänitorvenaan ja sanoi, ettei itse asiaa ja tekstiensä massapostaamista hyväksy.

Kannus kertoi Keräsen vievän teksteiltä uskottavuuden.
Muuttavan ne roskapostiksi.

Juuri niin on käynyt Matti Keräsen kampanjoinnille.
Ipustakin mies sai lähteä saatuaan kourallisen ääniä eduskuntavaaleissa jokunen vuosi sitten.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10357424

Ja yksi huijari lisaa ! Jyrki Katainen !

Ja yksi huijari lisaa ! Jyrki Katainen !

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10325905

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2011/12/1456537/pimeaa-pelottelu...

Hilla-Hullu MTV3

Näin vähällä Järjellä ja Näin Vähilla Asiaperusteilla Ajettiin . . .
. . . Suomi EMU:un ja EUROn 1998 ilman kansanäänestystä ja
ilman oikeata kansalaiskeskustelua !

Kylläpä saisitte Te Herrat Lipponen ja Niinistö hävetä silmät päästänne ja

perseestänne tästä päätöksestänne . Lipponen oli tuolloin pääministerinä

ja Niinistö VALTIOVARAINMINISTERINÄ tuolloin !

Molemmat herrat olitte tuolloin HARHAANJOHTAJINAmme ja Esko Pula-Aho

taisikin olla se herra Besserwiser tuolloin !

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2011/12/1456537/pimeaa-pelottelu...

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2011/12/1456537/pimeaa-pelottelu...

Vastaa lainauksen kanssa

http://portti.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=187084&page=109

Ja yksi huijari lisaa ! Jyrki Katainen !

http://hommaforum.org/index.php/topic,25882.msg867694.html#msg867694
Vastaa lainauksen kanssa

VASTAA
Jaa viesti

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10325905

muokkaa
vastaa
poista
linkki tähän kommenttiin

Suosittele
14.1.2012 22:08 Matti Keränen
Käyttäjän mattieino kuva

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10357424

MIKSI SALLAN COPYPA5KAAJA EI ITSE KIRJOITA ?

Mitä jos ottaisit
13.1.2012 17:47

...sen myrkkypillerin itse ja heti helpottaisi katkera, harhainen olosi?
Mietipäs sitä. Vedä vaikka kourallinen niitä sydänlääkkeitäsi ja unilääkkeet päälle.

Huuhtele kossupullolla ja aja autosi sulaan jäähän..

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10357424

muokkaa
vastaa
pois

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KGB-Stasi-CIA kirjoitti:

tekee vanhoja nostoja. Liekö on Tiitisen listalla, kun noin Halosta ja Lipposta äänestää? Stasi-vakoojat tietävät niin Saksan, Venäjän, kuin Yhdysvaltojen tiedustelupalvelut. Mm. Länsi-Saksan tiedustelupalvelu ei anna tietoja julkisuuteen niiden strategisten hyödyntämismahdollisuuksien vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu