Rintaliivit päällä nukkuminen?

Pojat älkää katsoko

Kuulin, että armeijassa telttareissulla ei voi ottaa rintsikoita pois yöksi, koska jätkät nukkuu samassa teltassa ja yöllä pitää olla valmis lähtemään nopeasti ulos.

En ole koskaan nukkunut rintsikat päällä koko yötä. Ahdistaako, saako edes unta. Hiertääkö ja haiseeko.

Pelkkä ajatuskin tuntuu kamalalle...

14

2610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanha

      Mitä jos ottaisit tilanteen hallintaasi?
      Yleensä tytöt on määräävässä asemassa näissä tilanteissa.


      Muistaakseni oli kylmää ja vaatteita päällä.
      Eikös kehitys ole menny eteenpäin naisten vaatteissa?

    • kaikki tyytyväisiä

      sovit poikien kanssa että jos nukut tissit paljaana niin ei tarvi olla kipinässä :D

    • Alik Hyvönen

      Kun minä olin alokkaana, nukuin kesäöinä joukkueteltassa giltsien välissä selälläni ilman housuja, koska sain niistä helposti ihottumaa.

      Aamulla tytöt sanoivat etteivät saaneet nukuttua kun kuorsasinkin siinä heidän vieressään niin äänekkästi.

    • ohionohion

      Kaikki haisee ja hikoaa leireillä aina ja joka tapauksessa, eikä siellä hirveesti niitä vaatteita vaihdella. Parit urheilurintsikat vaan mukaan inttiin ja leirin jälkeen vaihdat uudet, kunhan olet käynyt suihkussa.

      Voi tietty nukkua ilman rintsikoita, saahan ne pois päältä, vaikka oliskin poikia samassa teltassa (voi opetella tekniikoita). Tietenkin jos pitää yöllä lähteä metsään remuamaan, niin on ihan kiva, että on rintsikat. Hälytyksen tullessa ei rintsikoita todellakaan ehdi pukemaan, eikä mitään muutakaan ylimääräistä. Sillon nimittäin mennään.

      Sitten kun on vaikka jotain ampumaleirejä, joilla ei tarvii pelätä hälytyksiä ja tietää moneltako on herätys ja millon on kipinä, on se ihan eri juttu. Ampumaleireillä oon itekin nukkunu t-paidalla ilman rintsikoita joskus jos oon jaskanu.

      Mut leirihygienia ei todellakaan oo sellasta, mihin on siviilissä tottunu. Siellä haisee varsinkin pojat ja kaikki on likasia ja hiukset liimaantuu päähän, mutta sitä se on.

      Tuo rintsikkajuttu on kuitenkin aika pieni asia aremeijassa. Jos se kuulostaa, niin kannattaa lähtöä harkita vielä uudemman kerran. Voi olla myös esim. menkat metässä, eikä leireillä välttämättä pääse edes viiteen päivään suihkuun. Myös paskalla käyminen kylmässä vesisateessa taisteluvarustus päällä kiireessä on aika vittumaista.

    • Paskoissaanollut

      Hien ja ruumiineritteiden kanssa tuolla metsässä on totuttava elämään. Ainoan jonka saa kutakuinkin puhtaaksi on muna kun pusertaa esinahan kiinni ja kusee tuonne pussiin useamman kerran. Virtsahan on puhdasta silloin kun se tulee ulos, vasta myöhemmin se on hyvää pakteerien kasvualustaa. En tiedä kuinka tuo sovelletaan naisiin mutta onhan heille valmistettu alapäänpyyhkeitä.

    • homo2222

      Jää keittiöön vaan.

    • Herätys todellisuute

      Hikiset rintaliivit on todennäköisesti pientä siihen miltä teltassa muuten haisee. Ultimate-äijä-perse-hiki tuoksuu niin jumalattoman vahvalta, että heikoimmilta miehiltä lähtee taju ja he hegittelevät kyynelkaasua toipuakseen. Jalka/kainalohien lisäksi vehkeet kasvaa valkoista töhnäpaskaa, joka haisee likaiselle kullille - sitähän se onkin. Tähän kun lisätään aromiksi paska - siis pieruista ja likaisista alushousuista - on paketti valmis.

      Jopa kasvojen iho on niin likainen, että kun pyhkäiset vähän korvan takaa ja haistat... no et ole vielä tiennyt että ihokin voi haista niin saastalta.

      Tervetuloa!!

    • Paskoissaanollut

      Alusvaatteet kun riisuu onne keltasia ja ruumiineritteistä tönkköjä. Tosi ihana haju saunaosaston pukuhuoneessa kun kaksikymmentä äijää riisuu vaatteensa.
      Kun pidät viikon tai kaksi samoja vaatteita mettäkeikalla vieroksut kotona muijan jatkuvaa pyykinpesua.

    • Intis sentää joku vois..

      Pojat älkää katsoko? Kyllä kaikki tietää että menet inttiin sen takia että pojat nimenomaan KATSOISIVAT sua. Minkä takii meet inttii jos et jätkien huomion peräs? Kasvamaan naiseks? Älä jauha paskaa

    • ballsoffire

      Itse nukuin ilman housuja myös. On oikeasti hyvä tuulettaa välillä kasseja.

      • Yääääääkksss!!!

        Kuvittele joku akka joka ei oo päiväkausii suihkuu saanu nukkuis ilman housui pikkaritki jalas. HYYYIII helvetti sitä hajua!!!


    • voi viddu

      Kai sitä voi nukkua vaikka pillu paljaana jos kantti kestää

    • tyjtjj

      Turskapakkaamo. Ei jumalauta armeija on lahonnut sisältäpäin.
      Me hävittäisiin sota puolalaisia/romanialaisia kerjäläisiäkin vastaan.

    • Panssarihanu,T54,-69

      Me vanhat ei oltais koskaan hyväksytty pillutelineitä intissä, jos joku lainsäätäjä olis -60 - 70-luvuilla (meitin armeija-aikoina) ehdotellut muhvien asevelvollisuutta/mahdollisuutta, niin me oltais lahdattu sekä lainsäätäjät että vi...telineet.. Että semmosta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      35
      5253
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      398
      4526
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3819
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      143
      3005
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      11
      2500
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2292
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2038
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1982
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      123
      1910
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1459
    Aihe