EU:n Vaalitarkkailijat Suomeen!

ei hyvältä näytä

Selvittämään onko Suomen presidentinvaalit demokraattiset ja puoluettomat.

11

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äänet Arhinmäelle

      Ei EU:n vaalitarkkailijoita, vaan jostain puolueettomasta maasta/maanosasta.

      Äänestäkää Vasemmistoa ja Arhinmäkeä, niin vaalivilppikään ei estä Suomen kansaa puolustamasta itseään ja toisiaan.

      http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2719973/”soinin-selka-on-edessa-eivatka-haavisto-ja-vayrynen-ole-kaukana”

    • Tavis vain

      Kreikasta vaiko Italiasta me ne tilattaisiin?

      Kummatkin ovat MELKEIN yhtä korruptoituneita kuin cocoomus ja rkp.

      Onko meillä koko eu:n korruptoitunein hallitus?

      • Koronkiskurit R*Y

        Goldman-Sachs- pankin edustajat varmaan, katsovat että "kansa äänestää" galluppien mukaisesti, kuten on kokoomuksen/RKP:n kanssa suuniteltu?


    • Väyrynenparas

      Ei tarvi selvittää, puolueelliset ovat, se on tietty.
      Jos Väyrynen olisi saanut puolueettoman käsittelyn median osalta ei toista kierrosta olisi edes tarvittu.

    • Tosi on

      No ei näytä vaalikuoret ei pysy kiinni näkyy tuolla alempana palstalla kirjoitettavan.
      Saas nähdä täsmääkö vaaliluettelot ja äänestäjät tasan ilman niitä MOT ohjelman
      " Haamuääniä "

      • asdfwe

        Ulkopuoliset tarkkailijat voisivat samalla tutkia median uutisoinnin tasapuolisuuden.


      • En äänestä!
        asdfwe kirjoitti:

        Ulkopuoliset tarkkailijat voisivat samalla tutkia median uutisoinnin tasapuolisuuden.

        Ehdokkaiden mediapyöritys on täysin p er s ee stä ja puolueellista.

        Mutta sehän on maantapa, kiittäkää jaskakokkareita.


      • vittuujntunut

        On kyllä niin naurettavaa ettei kuoret pysy kiinni. Ei tällaista saisi tapahtua vaan kaikki äänet olisi MITÄTÖITÄVÄ ja järjestettävä uudet vaalit. Kyse on selvästi vaalivilpistä ja vaikka ei olisikaan niin spekuloitavaa ei pitäisi kenellekään jäädä.

        On niin hienoa haukkua venäjän tai jonkun satunnaisen diktatuurin vaaleja kun ei sitten omassakaan maassa osata niitä järjestää kunnolla. Barrikaadeille tässä pitäisi ihmisten pikkuhiljaa nousta.


      • ropotti x
        vittuujntunut kirjoitti:

        On kyllä niin naurettavaa ettei kuoret pysy kiinni. Ei tällaista saisi tapahtua vaan kaikki äänet olisi MITÄTÖITÄVÄ ja järjestettävä uudet vaalit. Kyse on selvästi vaalivilpistä ja vaikka ei olisikaan niin spekuloitavaa ei pitäisi kenellekään jäädä.

        On niin hienoa haukkua venäjän tai jonkun satunnaisen diktatuurin vaaleja kun ei sitten omassakaan maassa osata niitä järjestää kunnolla. Barrikaadeille tässä pitäisi ihmisten pikkuhiljaa nousta.

        Todellakin, vaalitoimitsija kertoi kuorien olevan niin vanhaa tekoa, ettei liimaus pidä. Tarjosi liimapuikkoa käteen millä varmistaa liimasaumaa. Ulkopuoliset vaalitarkkailijat olisivat kyllä nyky Suomessa paikallaan, mutta mistä löytyisi puolueettomia?


    • lyijyspännä

      Huomautus tulisi ainakin lyijykynän käytöstä vaalitoimituksessa.

    • et sill' lailla

      Ootte te pöhköjä.
      Kyllä kansa valitsee juuri niin ja seuraava on Niinistö.

      Media pyörittää, en osaa sanoa äänestäjiä, siten kuin omistaja haluaa ja määrää.

      Jo Niinistön naamakuva saa voimaan pahoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1740
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1730
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1650
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1418
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1376
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      477
      951
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      941
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      898
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      298
      877
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      826
    Aihe