James Hirvisaari, Jussi Halla-aho, katolilaisuus eli jälleen se

WMP

aborttikysymys - presidenttiehdokkaalta.

Seuraavaksi kai kysyvät Väyrysen nipistelyistä ja oman puolueen Kaikkosen tekemisistä.

MTV3:N tenttijä vapisi kuin haavan lehti, ääni värisi, silmät katto kieroon ja
pistämässä SOINILLE sanoja suuhun.
Taisi olla sen verran hermostunut ettei kuullut tai ymmärtänyt vastauksia.

On se nyt outoa että valtamedia ei anna presidenttiehdokkaiden puhua kansalle.

Mitä Sale Niinistö on luvannut kavereilleen, kun noin kovin media taistelee ettei kukaan muu pääsisi millekään kierrokselle.

No ne Salen lupaukset tullaan ilmeisesti näkemään.

Ja taasko mennään ryssiin kertomaan kuinka korruptoituneita siellä tai Valkovenäkällä ollaan.
Hyi H.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sffgbö

      Nå joo, tulihan se sieltä.

      Haaviston kannatus höblässä ja syys siihen... Ja sama porukka kirjoittelee täällä.

      ...."""".och av dom 4% som röstar på Haavisto så jobbar 95% på hbl...
      Idag 01:36 PM
      14 Likes"""

    • vastamyrkky

      MTV3:n toimittaja oli maanantain 16.1. Soini tentissä joko ihan palikka tai sitten ostettu. Kuinka alas media oikein voi vajota ennenkuin tulee vastareaktio. En ole Soinin kannattaja, mutta joku raja olla pitää ehdokkaiden käsittelyssä. Ja sitten toisaalta Niinistön kantaminen kultatuolissa - kyllä kuvottaa. Kuinka suuri määrä Niinistön äänestäjistä äänestää todellisuudessa Jenniä? Lukeeko tässä maassa jo toimittajatkin 7-päivää -lehteä kuin ammattiopasta?

      Kansallehan Saukki ei kykene lupaamaan mitään, kun pelää prosenttien tipahtavan. - Tosiaan tulee välillä mieleen valitaanko tässä Venäjän pressaa kun hoetaan vain sikäläisiä asioita. Media saisi keskittyä kysymyksissään presidentin tehtävien aihealueisiin!

      • ildfo

        Ihmetyttää ettei kansa tajua, ettei Niinistö ole kertonut ainuttakaan uutista 20 vuoteen.
        Selittelee jälkijunassa mietteliään näköisenä...

        MTV3:n toimittaja oli ilmeisesti pistetty tehtävään, josta ei pitänyt.

        Piti luntata paperista ihan samat kysymykset kuin jo sadasti ennen tätä tenttiä. Kiusallista katsoa. Todellakin - how low can you go.

        Tosin muistan kevään tenteistä samalla kanavalla eräs naisihminen huusi suoraa huutoa haastatellessaan Soinia.

        En tunne Soinia, eikä hänestä oikeastaan mitään tiedetä - muuta kuin että on katolinen. ja kenenkä vika se sitten on?


      • vastamyrkky
        ildfo kirjoitti:

        Ihmetyttää ettei kansa tajua, ettei Niinistö ole kertonut ainuttakaan uutista 20 vuoteen.
        Selittelee jälkijunassa mietteliään näköisenä...

        MTV3:n toimittaja oli ilmeisesti pistetty tehtävään, josta ei pitänyt.

        Piti luntata paperista ihan samat kysymykset kuin jo sadasti ennen tätä tenttiä. Kiusallista katsoa. Todellakin - how low can you go.

        Tosin muistan kevään tenteistä samalla kanavalla eräs naisihminen huusi suoraa huutoa haastatellessaan Soinia.

        En tunne Soinia, eikä hänestä oikeastaan mitään tiedetä - muuta kuin että on katolinen. ja kenenkä vika se sitten on?

        Onneksi olkoon vaan Suomen tasavallan toimittajat! Olette likimain yhtä kuralla kuin maan oikeuslaitos oli 1930-luvulla.


    • sagdag

      Luulin että vain papisto ja säämiehet, mutta heitä onkin kaikkialla, ilmeisesti myös lehdistö.

      Haavisto muisti mainita Ollilan.

      Eli voitaisiinko tehdä tutkimus onko suomessa heteromiehiä "ollenkaan".

      Onko homppeleille pakkoruotsi pelkkä Soini-kapina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      1814
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1754
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      1728
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1434
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1380
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      483
      998
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      955
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      903
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      894
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      858
    Aihe