Onko yhtään

Gudmundia tai Germundia paikkeilla..? Olisi tarjolla nimipäiväonnittelut.:)
452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei oo yhtään germundia vielä tullu vastaan. gudmundeja on tullu, lähinnä kirjallisuudessa.

Äänestä
  • Samat sanat. Ihan hieno etunimi kyllä olisi tuo Germund.:) Mitähän se on oikein suomenkielellä? Kermamunkki tulee mieleen.:)))

    Äänestä

  • .:) kirjoitti:

    Samat sanat. Ihan hieno etunimi kyllä olisi tuo Germund.:) Mitähän se on oikein suomenkielellä? Kermamunkki tulee mieleen.:)))

    meinaat legendaarista kreemimunkkia; pitkulaista patukkaa minkä välissä on kermaa?
    mulle tuli gerbiili mieleen germundista. molemmissa on se ger :-)

    Äänestä

  • ihan huuhaata nuo käännöskoneet :-)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


.:) kirjoitti:

Gudmundia tai Germundia paikkeilla..? Olisi tarjolla nimipäiväonnittelut.:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu