laskua merkittävänä asiana ja miksi näkisikään sillä kyllä Kokoomuksesta on jo luvattu että rikkaiden veroedut pysyvät jatkossakin hyvinä ja jos tarvetta on niin parannetaan. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/korkman-luokituksen-lasku-ei-valttamatta-iso-asia/art-1288442646911.html?ref=rss
Korkman ei pidä
10
<50
Vastaukset
- o tempore..
Wannabe rååtsalaisilla, siis hyrreilla ne edut pysyy aina. Kävi miten kävi.
Vähän niinkuin coccareiden paskapolitiikka.
Suunnattomat voitot yksityistetään, mutta tappiot maksatetaan veronmaksajilla. Tai niin he ainakin kuvittelevat.- ropotti x
Jokunen päivä taaksepäin tuli Niinistön tentti radiosta, kuului mainitsevan juuri Sixten Korkmanin olevan hänen tulevia neuvonantajiaan, jos vaalihuijaus onnistuu !!
Miten tuollaiset Korkmanin kaltaiset yleensä ovat saaneet/voineet pesiytyä valtionhallintoon, täydellisesti rikkaiden ja keinottelijoiden asialla, se on tullut vähintään selväksi. - Ek ei ole valtion
ropotti x kirjoitti:
Jokunen päivä taaksepäin tuli Niinistön tentti radiosta, kuului mainitsevan juuri Sixten Korkmanin olevan hänen tulevia neuvonantajiaan, jos vaalihuijaus onnistuu !!
Miten tuollaiset Korkmanin kaltaiset yleensä ovat saaneet/voineet pesiytyä valtionhallintoon, täydellisesti rikkaiden ja keinottelijoiden asialla, se on tullut vähintään selväksi.vaan Kokoomuksen oma rahoituslaitos.
- ropotti x
Ek ei ole valtion kirjoitti:
vaan Kokoomuksen oma rahoituslaitos.
Totta, oli mielessä päällimäisenä se kun kyseistä henkilöä haastatellaan aina valtiollisena asiantuntijana.
- Kuusitoista
Sixten Korkman, siis Suomeksi "Kuusitoista Korkkimies" on hyrri, siitä moinen "nimitys" tietenkin.
Arvatkaapa kenen he kuvittelevat TÄMÄN laskun maksajiksi?- Ei onnistu
en rupee.
Sixten Korkman on ETLA:n palkoilla ja on lisäksi minun mielestäni aika viisas taloustieteilijä. Kyllä teidän summanmutikkahaukujien kannattaisi kuunnella hänenkin puheitaan vähän paremmin tai saattaa työttömyys yllättää! Eikös tässä Suomen taloutta ja kasvua yritetä pistää yhdessä kuntoon...?
- Tarkoitat siis että
Korkman ja sen kaverit kattoo kun duunarit laittaa maan kuntoon nälkäpalkalla ja sen jälkeen käydään sama kierros taas kuten aina ennenkin kun Kokoomus on päässyt hallitukseen, täytyy olla aika vit.n tyhmiä äänestäjiä jos on alle milli pankkitilillä ja äänestää Kokoomusta. Poliisit ja kapiaiset on tyhmiä ja äänestävät edelleenkin Kokoomusta vaikka Kokoomus heittää niitä kortistoon sen kun kerkiää.
- Hurripaskat hirteen
Sixten Korkman, jätkä pitäis ampua jo nimen perusteella, samoin kuin "avoimen suomen" kannattaja Eva Bidee.
- kiemunki
sixten "viisas taloustieteilijä" korkmanin mielestä (90 luvun lamaa ennen) oli hyvä idea antaa työttömyyden lisääntyä, jotta voitaisiin toteuttaa palkkojen lasku ja tuottavuuden paraneminen. työttömyyden hoito ei kiinnostanut, ja sen annettiin räjähtää käsiin. jokainen varmasti muistaa ne ajat, jolloin "kannettiin vastuuta", eli suomeksi miljardeja pankeille, jotka käänsivät vielä kaupan päälle velallisten kiinteistöt itselleen pilkkahinnalla velallisten jäädessä monesti ikuiseen velkavankeuteen. taas "kannetaan vastuuta", ja miljardeja pankeille. kyllä niille raha kelpaa, jos vain joku hullu sitä heille "kelkkoo", kuten late asian osuvasti ilmaisee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349