Presidentinvaalit on tulossa. Itse en millään jaksaisi käydä äänestämässä. Mitä hyötyä presidentistä on? Kertoisiko joku viisaampi? Eihän presidentillä ole mitään valtaa?
Presidentin virkahan on tänäpäivänä enemmänkin "maan keulakuvana" oleilu. Linnanjuhlissa seisoo ja kättelee. Hymyilee kameralle. Kysytään mielipiteitä joilla ei ole mitään valtaa ym.
Presidentinvaalithan ovat kuin missikisat! Katsotaan kuka hymyilee kauneiten, vastaa haastattelussa kysymyksiin jotka ovat lähimpänä omaa ajatusmaailmaasi. Misseistäkään kun ei tänä päivänä ole ollut maata muuttamaan....
Presidenttivaalit = missikisat?
Aku Ankka pressaksi
4
<50
Vastaukset
- Äänestin jo ketähän?
Mitä yhteistä on presidenttiehdokkailla Soini, Niinistö, Väyrynen ? Vastaus = Soinilla on ollut sama poliittinen linja jo 16 vuotta muilla on 16 poliittista linjaa vuodessa.
- ni meinaan
Miettikää linnanjuhlien tanssipareja...
- tärkeät!
Mumimamma lopulta vaihtoon, eikä vastavaa tilalle! Ei enää vastaavaa mokaa...
- Väyryselle duunia
Pahasti monet elävät vielä ruususen unta. Kun Niinistön talousmalli EUeurosta hajoaa, alkaa tappelu EUmaiden takauksista, veloista, saamisista, omaisuuksista.
Silloin tarvitaan presidenttiä, joka on kova neuvottelijaa. Väyrynen on sellainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869