Presidentinvaalit on tulossa. Itse en millään jaksaisi käydä äänestämässä. Mitä hyötyä presidentistä on? Kertoisiko joku viisaampi? Eihän presidentillä ole mitään valtaa?
Presidentin virkahan on tänäpäivänä enemmänkin "maan keulakuvana" oleilu. Linnanjuhlissa seisoo ja kättelee. Hymyilee kameralle. Kysytään mielipiteitä joilla ei ole mitään valtaa ym.
Presidentinvaalithan ovat kuin missikisat! Katsotaan kuka hymyilee kauneiten, vastaa haastattelussa kysymyksiin jotka ovat lähimpänä omaa ajatusmaailmaasi. Misseistäkään kun ei tänä päivänä ole ollut maata muuttamaan....
Presidenttivaalit = missikisat?
Aku Ankka pressaksi
4
<50
Vastaukset
- Äänestin jo ketähän?
Mitä yhteistä on presidenttiehdokkailla Soini, Niinistö, Väyrynen ? Vastaus = Soinilla on ollut sama poliittinen linja jo 16 vuotta muilla on 16 poliittista linjaa vuodessa.
- ni meinaan
Miettikää linnanjuhlien tanssipareja...
- tärkeät!
Mumimamma lopulta vaihtoon, eikä vastavaa tilalle! Ei enää vastaavaa mokaa...
- Väyryselle duunia
Pahasti monet elävät vielä ruususen unta. Kun Niinistön talousmalli EUeurosta hajoaa, alkaa tappelu EUmaiden takauksista, veloista, saamisista, omaisuuksista.
Silloin tarvitaan presidenttiä, joka on kova neuvottelijaa. Väyrynen on sellainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708