valuu alaspäin, kuin lehmän häntä kansankeskuudessa.
Hennä Virkkunen, Sasi, Stubb, Häkämies, Katainen ja kokoomuksen eu-polittiika, sekä perustuslakimme halveksunta ym.t ovat tällä kertaa ne syyt miten noin käy.
Kokoomus ajautui nyt demarimiinaan, ja on vaarassa pudota eduskunnasta seuraavalla vallikaudellla. Homasin että demut ja kokoomus ovat samalla puolella, ja en hyväksy, että noin kierolla tavalla kansaa ryöstetään.
En minä ikuisena aikaisempana kokoomusäänestäjänä voi hyvällä omallatunnolla äänestää enää Kokoomusta.
Olen äänestänyt Kokoomusta siksi, kun se on palkanmaksupuolueena, ja työlisyyden takaajana ollut parasta kepun kera, mutta nyt tuli nuo ketkuilut esille, niin good bay.
Kokoomuksen olisi pitänyt pitä Vanhasesta kiinni, ja tukea häntä, vaikkei tuo nyt niin välkky ollutkaan, eikä lähteä noin julkiseen pelleilyyn demujen kanssa.
Mutta syyhän olikin se, kun oli kiire päästä tyhjentämään valtion kassa, ja kansan taskut, ja se ei olisi onnistunut niin helposti, jos kepu olisi hallituksesa.
Vanhanenhan näyti pitävän kepun kannatuksen ylhäällä, ja se näköjään sopinut kokoomukselle ja demareille, vaan oli suurin este, miä oli raivattava pois ennen vaaleja.
Kyllä Vanhanen tuon itsekkin tiesi, mikä oli perimmäinen syy.
Sittenpä tulikin soini, ja siksipä nyt ei olekkan hommasa enää mitään tolkkua, vaan alettiin hamuamaan oikein kaksin käsin, ettei vain jäisi kansalle mitään, vaan pääsisivät tyhjentämään loputkin veroilla ja leikkauksilla.
Demaripolitikointi tuon kytkösepäilyni sai aikaan.
Johan he tuon näyttivät oppositossakin, että jahdattiin vain Keskustaa.
kalli olisi nobelin arvoinen tuosta sanomisestaan, mikä paljasti politiikan mdännäisyyden.
Demuthan repi oitis pelihousunsa, kun tiesivät, että nyt heidän rötöstelynsä kieronpelin politiikkansa tulisi julki.
Niinistön kannatus
Fenno Fortum
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874128Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella263000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10909
- 133901
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760