Äänestäisinkö Niinistöä?

3e4f23f3

Tilanne liikkuu hyvin, viimeiseen vaalipäiväänkin asti varmaan.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siitä vaan

      Äänestä vaan,sillä miksi käyttää ylimääräistä rahaa toiselle kierrokselle kun valinta voidaan hoitaa kerralla.Mikäli Niinistö saa vain 49% ensimmäisellä kierroksella niin toinen kierros on kohtuuttoman kallis vain muutaman lisäprosentin takia.Anna mennä vaan lippu uurnaan ja varmista näin Niinistön voitto historiallisesti ensimmäisellä kierroksella.

    • Ei ilkeilylle

      Älä, Niinistö on aidosti vain kovien arvojen takana ja rahan kieli puhuu, lisäksi hänet on tunnettu ilkeästä tyylistään ja siitä, että saa naiset itkemään yhteistyössä ja katsoo helposti muita alaspäin. Pekka Haavisto sentään puhuu kiusaamiskulttuuria vastaan ja edustaa arvoja, joiden takana voi seistä.

      • Ukkelinhattu

        No jos ihmisellä on aivot, ei taatusti äänestä Niinistöä. Mediamogulit ajaa Niinistöä pressaksi ja palvelemaan omaa etuaan. Pidetään huoli, että Väyrynen ja Haavisto ovat tokalla kierroksella.

        Ja kakkoskierros joudutaan käymään siksi, kun lehdistö ja politiikan toimittajat ovat huutaneet Niinistöä pressaksi ja vuosia ja tyhmä kansa lentää gallup-lankaan. kallista politikointia.


    • köyhätkö?

      Katainen sanoi puhuessaan tulevista leikkauksista ettei rikkaiden veronkorotus
      auta koska suomessa on niin vähän rikkaita.

      Jos Niinistöä kannattaa yli puolet meistä niin onhan niitä rikkaita paljon, joten
      heiltä voitaisiin kerätä rahat euron apupakettiin, ilmeisesti heillä on siellä sijoituksia
      jotka pitäisi pelastaa verorahoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe