Moverille.
Jossain ketjussa olet sanonut olevasi ihmisoikeus expertti, en epäile.
Mitä mieltä olet viime aikoina korkeimmasta hallinto-oikeudesta tullesiin päätöksiin maasta karkoittamisesta?
Aikaisempi tapaus.
Karkoituspäätös kumottiin muslimin käännyttyä luterilaiseksi.
Hiljakkoin uutisissa.
Karkoituspäätös kumottiin sukupuolisen suuntauksen vuoksi.
KUVITELTU,mutta ei mahdoton, esimerkki.
Alaikäisen turvapaikan hakijan todellinen ikä oli väärennety, karkoituspäätös tehtiin.
Siirtyi muslimista luterilaiseksi, oikeus ei uskonut, karkoitus.
Tuli kaapista ulos, ilmoitti itsensä homoksi, turvapaikka tulee.
Millä näitä todistellaan?
Syötetäänkö kaverille jouluna kinkkua?
Onko tuomari sängyn päässä aktin aikana?
Viedääkö Suomen huippu tuomareita niinkuin pässiä narusta rituaaliteurastukseen?
Eikö näillä"tempuilla" kaikki turvapaikkaa hakevat myös saavat sen?
Onko oikein?
Muutamia kysymyksiä.
12
82
Vastaukset
- iso d
mitään, mitä turvapaikanhakija sanoo, ei saa epäillä. päinvastoin, sitä on pidettävä absoluuttisena totuutena. muutoin häntä kohdellaan rasistisesti, ja hänen ihmisoikeuksia loukataan.
- pikkumulk
Homoksi heittäytyneen oikudenkäynti pöytäkirjat löytyy Hommasta.
Äkkinäisempi voisi epäillä, että pikku filungia on pelattu.
Turha on tiusaalta ruikutella, onhan päättäjinä maamme älymystön kärkijoukkue. - Mover
Missä saippuakuplassa, d, elät!
Tutustu nyt hyvä ihminen suomalaiseen turvapaikanhakemismenettelyyn, ennen kuin heität näitä totuuksiasi, ookoo?
http://www.pakolaisneuvonta.fi/?lid=35&lang=suo
- Tyhmä päättäjä
Kyllä me Suomessa olemme tyhmien päättäjien takia kusessa.
Oginan ja Bakerin antamat maakohtaiset tilastot ovat Suomen kannalta mielenkiintoisia. Perheenyhdistämisen puitteissa somaleja siirtyi IOM:n avustamana Addis Abebasta EU-maihin vuonna 2011 seuraavasti:
Itävalta - 1
Belgia - 9
Tanska - 30
Ranska - 3
Saksa - 0
Irlanti - 18
Italia - 2
Luxemburg - 1
Alankomaat - 10
Ruotsi - 27
Iso-Britannia 36
Suomen vastaava luku oli (marraskuuhun mennessä) 318. Virta Suomeen on ollut samalla korkealla tasolla vuodesta 2008 lähtien, kun taas perheenyhdistäminen esim. Alankomaihin ja Ruotsiin romahti vuoden 2009 jälkeen. Vuonna 2009 somalialaisia perheenjäseniä muutti Alankomaihin 344 ja Ruotsiin 1535. Laskun takana ovat muutokset kyseisten maiden lainsäädännössä ja käytännöissä - lisää kysymyksiä
Kovat on tilastot, mahtaako olla myöskin totuus?
Suomihan maksaa perheenjäsenten matkat, onko näin?
Ketjun aloittajan kysymykseen ei ole tullut vastausta palstan valvojalta, onkohan lomilla? - Mover
"Millä näitä todistellaan?"
Jos ei millään, niin sitten voidaan jättää karkoittamatta.
Sellainen on länsimainen oikeusjärjestys, joka pyrkii ensisijassa eliminoimaan syyttömän tuomitsemisen - ja vasta toissijaisesti saamaan syyllisen tuomiolle.- näinon
"Millä näitä todistellaan??"
"Jos ei millään, niin sitten voidaan jättää karkoittamatta"
Niinpä, eli se tarkoittaa sitä, että kaikki jotka hakevat homouden vuoksi turvapaikkaa myös saavat sen.
Oikeusjärjestys.
Kodin pitää olla turvallinen paikka, ellei ole, se pitää tehdä turvalliseksi.
Millä teet kodin turvalliseksi jos lähdet tuhansien kilometrien päähän karkuun?
Jos viime vuosisadan lopulla valkoiset meillä olisivat lähteneet punaisia karkuun meillä olisi euron sijasta rupla maksuvälineenä.
Jos maailman kaikki musta homot kerääntyvät tänne sossun lihapatojen ääreen, niin onko varma ettei meillä nouse niin suuri kapinaliike, että muutama tulee pääsemään hengestään.
Ei sentään kaikki tänne tulevat homot sossun luukulle rynni. Yksi on pyrkimässä peräti maan äidiksi.
Oletko lukenut oikeuden pöytäkirjoja, onko valedeltu? - Mover
näinon kirjoitti:
"Millä näitä todistellaan??"
"Jos ei millään, niin sitten voidaan jättää karkoittamatta"
Niinpä, eli se tarkoittaa sitä, että kaikki jotka hakevat homouden vuoksi turvapaikkaa myös saavat sen.
Oikeusjärjestys.
Kodin pitää olla turvallinen paikka, ellei ole, se pitää tehdä turvalliseksi.
Millä teet kodin turvalliseksi jos lähdet tuhansien kilometrien päähän karkuun?
Jos viime vuosisadan lopulla valkoiset meillä olisivat lähteneet punaisia karkuun meillä olisi euron sijasta rupla maksuvälineenä.
Jos maailman kaikki musta homot kerääntyvät tänne sossun lihapatojen ääreen, niin onko varma ettei meillä nouse niin suuri kapinaliike, että muutama tulee pääsemään hengestään.
Ei sentään kaikki tänne tulevat homot sossun luukulle rynni. Yksi on pyrkimässä peräti maan äidiksi.
Oletko lukenut oikeuden pöytäkirjoja, onko valedeltu?"Niinpä, eli se tarkoittaa sitä, että kaikki jotka hakevat homouden vuoksi turvapaikkaa myös saavat sen."
Ei tietenkään tarkoita!
Tutustu:
http://www.pakolaisneuvonta.fi/?lid=35&lang=suo
- iso d
muuveri hyvä. "ja silloin susi hukkanen puhkui ja puhalsi, ja minä pakenin hiirten vetämässä kurpitsassa..."
- iso d
tuli vaan tuosta matkojen maksamisesta mieleen, että me veronmaksajat kustannamme ne joka tapauksessa. voi jopa tulla halvemmaksi lennättää porukkaa tänne suoraan, kuin se, että somalit lähettävät suhmuroimiaan sosiaalitukia somaliaan, ja niillä kustannetaan taas seuraavan "sotalapsen" suomen matka.
- Mover
Karille ja sinulle tiedoksi:
Tuo hakemus tulisi torpattua(!)
- iso d
muuverille tiedoksi: kari on tullut kuopattua...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858