Kannattaa äänestää jotakuta noista, jotka eivät aja homojen asioita ja eutanasiaa. Eivätkä varmaan ympäri maailmaa myöskään raahaisi homoja tänne. Jotkut vaikuttavat jopa sille, että homouden pitäisi olla syy ottaa niitä tänne turvaan. Ei Suomesta saa tehdä mitään homolandiaa.
Väyrynen, Soini tai Essayah
6
<50
Vastaukset
- Väyrynen Väyrynen!
Kun jätetään hihulit pois, niin jää Väyrynen.
- Siinä ne.
Onhan Väyrynenkin sanonut uskovansa Jumalaan
ja että Raamattu on käytössä.
Sari
Timo
Paavo V. - Sari Jesaja
Kyllä, mustalaisuskoiset hihhulit sun muut jumpeen uskonsa perustavat saavat jäädä näistä vaaleista pois, nyt tarvitaan jotain muuta uskoa. Siihen kelpaa listaltasi vain Väyrynen. Mut enpä äänestä sitäkään.
- Tule vain
rohkeasti piirongista pois, kyllä uskoa löytyy sullekin...
- sdfgsg
Se on kaappiuskis eikä piironkiuskis aivan selvästi.
- Nuori äänestäjä
Itse olen nuori ja äänestän Soinia. Tämä on vastuuntuntoinen ja rehellinen, suoraselkäinen mies jolla on selvä linja ja vankka arvomaailma, puhuu täyttä asiaa eikä valehtele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826