Soinin kohtelu raivostuttaa

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119447-timo-soinin-kohtelu-raivostuttaa-”luokatonta-kayttaytymista”

Tuo haastattelija oli kyllä koominen kysymyksiltään kuin myös ulkoisesti.
39182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Tuon "toimittajan" käytös oli ala-arvoista ja hävettävää. Pisteet ropisi taas Soinille.

Äänestä
  • Toimittajat tietävät, ettei Soinista tule Presitenttiä ja uskaltavat olla hävyttömiä !

    Äänestä

Persut valittivat aikaisemmin kun eivät päässeet esille mediassa. Nyt persut valittavat kun ovat joutuneet mediassa totuuden eteen ja selittämään kantaansa.

Äänestä
  • Minkä totuuden?koulukiusaamistahan tuo jo on.
    Ja en ole missään huomannut,että olisivat
    valittaneet,etteivät ole päässeet mediaan,päinvastoin,
    toimittajiahan oli Hakkaraisen huvilan metsikössäkin.

    Äänestä

  • Soini ei vaan hermos kirjoitti:

    Minkä totuuden?koulukiusaamistahan tuo jo on.
    Ja en ole missään huomannut,että olisivat
    valittaneet,etteivät ole päässeet mediaan,päinvastoin,
    toimittajiahan oli Hakkaraisen huvilan metsikössäkin.

    Sivusta: ei aikuisilla ole mitään "koulukiusaamista". Itsehän tämä Soini on porukoineen ollut luomassa tähän maahan tyhmien vihakirjoittelukulttuuria - ihmeellistä ininää sitten, että jos häneltä ( Soinilta) kysytään vaikkapa, että: "Hyväksytkö vaiko etkö hyväksy puolueesi perussuomalaisten joidenkin kansanedustajien selkeän rasistisia julkisuudessa olleita kommentteja?". Siihenkin kysymykseen pystyy vastaamaan vaikka vain yhdellä tavulla... Onneksi fiksummat todella ovatkin niin fiksuja, etteivät mene mukaan Soinin vihan lietsomisiin, missä tämä havaitusti ei koskaan hyökkää poliittisten vastustajiensa kimppuun asiaperusteilla, vaan jollakin oudolla vihamölinällä "kukkahattutädeistä" tai "viherpiipertäjistä" ja muusta.

    Eikä niiltä ainakaan mediatilaa ole puuttunut, perussuomalaisilta minusta. Ennen kevään -2011 eduskuntavaalejakin kaikki eritoten iltapäivälehdet oli täynnä pelkkiä perussuomalaisia ja jopa siinä määrin, että joskus kävi mielessä, onko joku kenties jopa maksanut(??!) niille Soinin erityisestä esillä pitämisestä... Nyt osa niiden (perussuomalaisten) mänteistä aikuisista vihakirjoittelijoista on onneksi siistinyt blogejaan ja muuta, mutta vihamöykkänsä jatkuu muiden puoluiden ja medioiden kansalaiskeskustelussa halliten sitä ihan torvilla aiheilla, kuten joku islamisaatio tai muuta, mitkä on ihan täysin järjettömiä agendoja ja oraakkelihöpöttäjien satuja.

    Äänestä

Ihmetyttää miksi Soini on ainoa, kelle ihmetellään puoluetovereiden tekemisiä. Hyvin voisi kysyä vaikkapa miksi Katainen ei kieltänyt EVMn määräenemmistöä suoraan EMUkokouksessa, vaan toi sen eduskuntaan, vaikka siitä oli jos selkeä kanta Suomella. Miten ihmeessä Hakkarainen ja muut kuuluu presidenttikisaan?

Nelosen eilisessä tentissä taas kaiken aikaa hypättiin Soinin yli. Kyllähän mediapeli on suuressa osassa tässä. Ja ei sitä peruskansa tajua. Katoitteko MOT:n äänestyskyselyosuutta?

Äänestä
  • Mä en mielelläni kommentoi tällä foorumilla kenellekään, jonka nimimerkin ohessa on joku naama, mutta nyt teen poikkeuksen: erittäin yksinkertaisesti siksi juuri Soinille "ihmetellään" puoluetovereidensa tekemisiä, koska useat heistä ovat käyttätytyneet omituisesti poliitikon korkea-arvoiseen asemaan nähden. Yksi on ilmoittanut "viehättyvänsä fasismista", toinen; vihakirjoittelusta tuomittu ja aktiviinen vihablogin pitäjä ja hallintovaliokunnan puheenjohtaja, vaatinut sotilasjunttaa Kreikkaan, kolmaskin saanut juuri sakkotuomion vihakirjoittelusta ja herkkähipiäisesti suuttunut termistä "persu" ( mihin perussuomalaisille myönnytyksenä tuosta sanasta eduskunnassa luovuttiinkin, vaikkei kenellekään normaalijärkiselle edes tule siitä sanasta mieleen "perse"), neljäs tököttänyt kravatti vinossa matkimassa minareettikutsuhuutoa eduskunnassa ja horisemassa homojen ja lesbojen sijoittamisesta Ahvenanmaalle, viides hourinut "varmistimien poistamisesta" eduskunnassa suorassa lähetyksessä juuri Norjan järkyttävän tragedian jälkeen, ja niin edelleen. EHKÄPÄ on normaalia, että puolueen puheenjohtajalta kysytään, onko tämä perussuomalaisten puolueen linja?

    Muiden puoluiden edustajat keskittyvät tekemään työnsä ja kunnioittamaan eduskuntaa.

    Äänestä

  • Jos minä tahansa muun (suuren) puolueen edustajistossa olisi yhtä pahoja mätäpaiseita mitä PS:ssa, niitä reposteltaisiin mediassa paljon kauheammin. Halla-ahon, Jussi Niinistön, Hakkaraisen, Hirvisaaren, edesmenneen Halmeen, Veltto Virtasen, Niikon ja monien muiden täysin käsittämättömät lausunnot ovat sellaisia, että niihin tulisi puolueen pään ottaa paljon jyrkempi suhtautuminen.

    Ja jos ei tämä vielä riitä, niin persujen kunnallispoliitikoissa ja eduskunta-avustajilta riittää lisää idioottimaisuuksia ja muita kummallisuuksia: on Wonterghemiä, pahoinpitelijöitä, Suomen Sisuun halajavia, itseään ruoskivia hihhulilahkolaisia...

    Ei kukaan voi olla niin hölmö, että vakavalla naamalla väittäisi, etteikö negatiivinen huomio ole persujen kohdalla täysin itse aiheutettua! Ja Soini vastaa, valitettavasti myös presidenttiehdokkaana ollessaan, sillä se virka on ensisijaisesti arvojohtajuutta ja ulkopolitiikkaa. Kun hänen johtamansa porukan arvot ovat tuollaiset, myös Soinia tulee kyseenalaistaa ja häneltä asioita tivata. Eikä se Eurooppa- ja Venäjäpolitiikkakaan ole oikein Soinilla ja puolueellaan samansuuntaista mitä valtaosalla muista ehdokkaista.

    Summa summarum: Älkää aina itkekö siitä miten Soinia kohdellaan. Kaikki muutkin ovat saaneet osansa kun on ollut aihetta. Itseaiheutettua hölmöilyä ei kukaan pääse medialta pakoon.

    Äänestä

Miksi Väyryseltä ei tivata rikoksesta epäillysta Kanki Kaikkosesta ja Juhantalon vanhoista tempuista? Tai Niinistöltä Sirpä Pietikäisen rattijuoppudesta,Jan Vapaavuoren väkivallan teoista tai Ilkka Kanervan rikosepäilyistä ja lukuisista tekstiviesti skandaaleista?

Äänestä
  • Puhumattakaan Sasin kuolemantuottamuksesta ja sen tuomiosta.

    Äänestä

  • Sivusta: Väyryseltä ei "tivata" tuosta todennäköisesti siksi, että Väyrynen ei ole olllut osallinen Kehittyvien Maakuntien toopeilijaporvarimaahankkeeseen. Niinistöltä taas ei tule kysyäkään Sirpa Pietikäisen "rattikäyttäytäymisestä", koska se olisi asiatonta, kun Pietikäinen ei kaiketi edes koskaan ole ajanut humalassa, vaan kohu siitäkintodennäköisesti nostatettu aikoinaan muistaakseni vain siitä, että kyseinen poliitikko oli _parkkipaikalla_ siirtänyt autoa.

    Jan Vapaavuorta taas on turha syytellä rikoksista, koska siinä tapauksessa olisi sama asia alkaa syytellä kaikkia alle 18-vuotiaita pienistä viattomista kolttosista, mitä nämä ovat ymmärtämättömyyttään lapsina ehkä tehneet, jos viittaat siihen, että Vapaavuori olisi ollut rasavilli eli että hänen on väitetty alaikäisenä varastaneen kaupasta tai motanneen jotakin, minkä paikkansa pitävyydestä ei edes voi tietää. En minä ainakaan pidä siitä, että lapsia arvioitaisiin samojen kriteereiden mukaan, kuin aikuisia tai että aikuisuuteen asti pitäisi rehdisti eläneiden kantaa lapsina tekemiään esimerkiksi "omenavarkauksia" ja käsittääkseni esimerkiksi Vapaavuori ei ole ikinä syyllistynyt mihinkään rikokseen tai epämääräisyksiin 18- v. iän jälkeen, jolla kriteeristöllä aikuisia ihmisiä voidaan arvioida rikoksista.

    Juhantalosta Väyryseltä voisi vaikka kysyäkin, sen sijaan.:) Juhistalis tais vääntää itsensä oik. kandiksi linnassa veronmaksajien rahoilla.

    Niinistöltä voisi kysyä kyllä sitä, että miten hänen ystävänsä "Ike" on niin vähän itsekunnioitusta konservatiiviviiteryhmäänsä kohtaan omaava mies.

    Äänestä

Siinäpä se juuri eipä kysytä muilta ehdokkailta puoluetoverien tekemisiä tai tekemättä jättämisiä. No onneksi on kansa huomannut mikä pelko on nykyisen menon ja maan tavan mahdolisesta muutoksesta. Hermoja ja jaksamista vaan Timolle pidä pintas älä hermostu! Tsemppiä !!!

Äänestä

Tuli mieleen vain minkäs puolueen edustajia oli syytteessä naisten ahdistelusta eduskunnassa? Onko naisten ahdistelu jotenkin unohtunut, mutta ei savua ilman tulta. Kukas muistaa tyypit?

Äänestä

on kerran toistamiseen tulossa iso jytky.

onnea soini

Äänestä
  • No nuorten varjovaaleissa se jo tuli JYTKY ja ne oli annetuja ääniä EI ennusteita.
    Mistäpä muualta ne nuoret ovat saanet vaikutteita, kun kotoaan ja vanhemmilta?
    Ei ihme, että lokaa aletaan heittää muutosta pelkäävien puolueiden taholta.
    Ja ei se hallitustyö taida ollakkaan, niin riidatonta ja yksimielistä enää?

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    No nuorten varjovaaleissa se jo tuli JYTKY ja ne oli annetuja ääniä EI ennusteita.
    Mistäpä muualta ne nuoret ovat saanet vaikutteita, kun kotoaan ja vanhemmilta?
    Ei ihme, että lokaa aletaan heittää muutosta pelkäävien puolueiden taholta.
    Ja ei se hallitustyö taida ollakkaan, niin riidatonta ja yksimielistä enää?

    Ettekö te ääliöt jo voi lakata käyttämästä tota ällöttävää sanaa "jytky, ihan kuin olisitte idiootteja, joilla ei ole mitään omaa sanavarastoa"? Mulle tulee tosta aina mieleen, että tuli iso pieru, suoraansanoen. Nuoret osaa kyllä ajatella ihan itsenäisesti ja se tarkoittaa, että te perussuomalaistorveilijajytkyilijärasistit olette parin vaalikauden päästä silkka nolo muisto siitä, että mitä h*lvettiä Suomen pässit kerran ajatteli.

    Mitä ihmeen "muutosta"? Osaatsä kirjoittaa, ihan oikeasti _lukea_, mitä sinä sanot, sä? Mitä "muutosta" sun perussuomalaises on saaneet aikaan: joku puolilukutaidoton Teuvo Hakkarainen joo esittänyt, että nuoret pitäisi laittaa palkatta metsätöihin, mutta mitä muuta? PUHEITA ei lasketa! Jos Suomi oikeasti eroaisi EU:sta, mitä (edes) pässit perussuomalaisesi eivät voi älyllisessä epärehellisyydessään myöntää, ettei se nyt tosta vaan ole mahdollista, niin mitä muka "persuonnelaa" sä oikeen kaipaat tähän maahan, ta luulet niiden tuovan? Jokaiselle tolvanalle vai oman työpaikan kotokunnastaan viiskytluvun malliin, oikein vanhan ajan kunnanlääkärit ja hyvän terveydenhuollon ja pois vaan silmisrtä kaikki, mikä muistuttaa suurests maailmasta, niinkö? V*ttu sun perussuomalaises on suurimpia peruspalveluiden yksityistämisen kannattajia tässä maassa, että revi siitä! Siitä sulle mitään työpaikkaa tipu mammas naapurista, eikä mitään uusia mystisiä valtion ilmaistukia tyypeille, jotka haluaa hillua himassa tekemässä kakaroita monta vuotta tuottamatta verotuloja, eikä mitään muutakaan sun Suomi- fantasiaa.

    Minä voin onneksi muuttaa vaikka maasta sitten, jos pässien määrä joskus tulee niin vallitsevaksi, ettei normaali suvaitsevainen ja sivistynyt ihminen voi enää eläinten keskellä elää, mutta YMMÄRRÄ nyt, että KAIKKI EIVÄT ole ihmisiä, jotka ovat eläneet koko elämänsä yhdenlaisten ja samanlaisten ihmisten keskellä, tyyliin että naapurina joku kurppa, jonka kanssa kävit peruskoulua ja kaiki EI TEE kahta kakaraa, osta taloa ja autoa ja käy amista! KAIKKI EIVÄT HALUA elää siten! Osa tuntee myös sivistyneitä ja on asunut kolmeenkymppiin mennessä yli kymmenellä paikkakunnalla, osa ei persuile, osa on ihan fiksuja ja osa EI HALUA elättää ihmisiä verotuloilla, jotka halveksuu sitä, että joku toinen käy kouluja ja on kunnollinen, vaan jos persuilu jatkuu, v *ttu Suomessa ei halua asua kohta kukaan!

    Jytky, jytky jytky... V*ttu miten vatipäinen sana! Voi oikein kuulla, kuinka tyhmän suu kääntyy hymyyn kuullessan sanan, "tuli iso jytky": oikein jytky sentään
    , voi jeesus! Millainen ihminen älyltään kehtaa käyttää sanaa "jytky", noin missään vakavissa yhteyksissä?

    Äänestä

  • jytkytirytkyti... kirjoitti:

    Ettekö te ääliöt jo voi lakata käyttämästä tota ällöttävää sanaa "jytky, ihan kuin olisitte idiootteja, joilla ei ole mitään omaa sanavarastoa"? Mulle tulee tosta aina mieleen, että tuli iso pieru, suoraansanoen. Nuoret osaa kyllä ajatella ihan itsenäisesti ja se tarkoittaa, että te perussuomalaistorveilijajytkyilijärasistit olette parin vaalikauden päästä silkka nolo muisto siitä, että mitä h*lvettiä Suomen pässit kerran ajatteli.

    Mitä ihmeen "muutosta"? Osaatsä kirjoittaa, ihan oikeasti _lukea_, mitä sinä sanot, sä? Mitä "muutosta" sun perussuomalaises on saaneet aikaan: joku puolilukutaidoton Teuvo Hakkarainen joo esittänyt, että nuoret pitäisi laittaa palkatta metsätöihin, mutta mitä muuta? PUHEITA ei lasketa! Jos Suomi oikeasti eroaisi EU:sta, mitä (edes) pässit perussuomalaisesi eivät voi älyllisessä epärehellisyydessään myöntää, ettei se nyt tosta vaan ole mahdollista, niin mitä muka "persuonnelaa" sä oikeen kaipaat tähän maahan, ta luulet niiden tuovan? Jokaiselle tolvanalle vai oman työpaikan kotokunnastaan viiskytluvun malliin, oikein vanhan ajan kunnanlääkärit ja hyvän terveydenhuollon ja pois vaan silmisrtä kaikki, mikä muistuttaa suurests maailmasta, niinkö? V*ttu sun perussuomalaises on suurimpia peruspalveluiden yksityistämisen kannattajia tässä maassa, että revi siitä! Siitä sulle mitään työpaikkaa tipu mammas naapurista, eikä mitään uusia mystisiä valtion ilmaistukia tyypeille, jotka haluaa hillua himassa tekemässä kakaroita monta vuotta tuottamatta verotuloja, eikä mitään muutakaan sun Suomi- fantasiaa.

    Minä voin onneksi muuttaa vaikka maasta sitten, jos pässien määrä joskus tulee niin vallitsevaksi, ettei normaali suvaitsevainen ja sivistynyt ihminen voi enää eläinten keskellä elää, mutta YMMÄRRÄ nyt, että KAIKKI EIVÄT ole ihmisiä, jotka ovat eläneet koko elämänsä yhdenlaisten ja samanlaisten ihmisten keskellä, tyyliin että naapurina joku kurppa, jonka kanssa kävit peruskoulua ja kaiki EI TEE kahta kakaraa, osta taloa ja autoa ja käy amista! KAIKKI EIVÄT HALUA elää siten! Osa tuntee myös sivistyneitä ja on asunut kolmeenkymppiin mennessä yli kymmenellä paikkakunnalla, osa ei persuile, osa on ihan fiksuja ja osa EI HALUA elättää ihmisiä verotuloilla, jotka halveksuu sitä, että joku toinen käy kouluja ja on kunnollinen, vaan jos persuilu jatkuu, v *ttu Suomessa ei halua asua kohta kukaan!

    Jytky, jytky jytky... V*ttu miten vatipäinen sana! Voi oikein kuulla, kuinka tyhmän suu kääntyy hymyyn kuullessan sanan, "tuli iso jytky": oikein jytky sentään
    , voi jeesus! Millainen ihminen älyltään kehtaa käyttää sanaa "jytky", noin missään vakavissa yhteyksissä?

    Jytky ja laari. Siinä persuilijoiden lempisanat. Kohta tulee jytky laariin jo pelkästä kyllästymisestä.

    Äänestä

  • jytkytirytkyti... kirjoitti:

    Ettekö te ääliöt jo voi lakata käyttämästä tota ällöttävää sanaa "jytky, ihan kuin olisitte idiootteja, joilla ei ole mitään omaa sanavarastoa"? Mulle tulee tosta aina mieleen, että tuli iso pieru, suoraansanoen. Nuoret osaa kyllä ajatella ihan itsenäisesti ja se tarkoittaa, että te perussuomalaistorveilijajytkyilijärasistit olette parin vaalikauden päästä silkka nolo muisto siitä, että mitä h*lvettiä Suomen pässit kerran ajatteli.

    Mitä ihmeen "muutosta"? Osaatsä kirjoittaa, ihan oikeasti _lukea_, mitä sinä sanot, sä? Mitä "muutosta" sun perussuomalaises on saaneet aikaan: joku puolilukutaidoton Teuvo Hakkarainen joo esittänyt, että nuoret pitäisi laittaa palkatta metsätöihin, mutta mitä muuta? PUHEITA ei lasketa! Jos Suomi oikeasti eroaisi EU:sta, mitä (edes) pässit perussuomalaisesi eivät voi älyllisessä epärehellisyydessään myöntää, ettei se nyt tosta vaan ole mahdollista, niin mitä muka "persuonnelaa" sä oikeen kaipaat tähän maahan, ta luulet niiden tuovan? Jokaiselle tolvanalle vai oman työpaikan kotokunnastaan viiskytluvun malliin, oikein vanhan ajan kunnanlääkärit ja hyvän terveydenhuollon ja pois vaan silmisrtä kaikki, mikä muistuttaa suurests maailmasta, niinkö? V*ttu sun perussuomalaises on suurimpia peruspalveluiden yksityistämisen kannattajia tässä maassa, että revi siitä! Siitä sulle mitään työpaikkaa tipu mammas naapurista, eikä mitään uusia mystisiä valtion ilmaistukia tyypeille, jotka haluaa hillua himassa tekemässä kakaroita monta vuotta tuottamatta verotuloja, eikä mitään muutakaan sun Suomi- fantasiaa.

    Minä voin onneksi muuttaa vaikka maasta sitten, jos pässien määrä joskus tulee niin vallitsevaksi, ettei normaali suvaitsevainen ja sivistynyt ihminen voi enää eläinten keskellä elää, mutta YMMÄRRÄ nyt, että KAIKKI EIVÄT ole ihmisiä, jotka ovat eläneet koko elämänsä yhdenlaisten ja samanlaisten ihmisten keskellä, tyyliin että naapurina joku kurppa, jonka kanssa kävit peruskoulua ja kaiki EI TEE kahta kakaraa, osta taloa ja autoa ja käy amista! KAIKKI EIVÄT HALUA elää siten! Osa tuntee myös sivistyneitä ja on asunut kolmeenkymppiin mennessä yli kymmenellä paikkakunnalla, osa ei persuile, osa on ihan fiksuja ja osa EI HALUA elättää ihmisiä verotuloilla, jotka halveksuu sitä, että joku toinen käy kouluja ja on kunnollinen, vaan jos persuilu jatkuu, v *ttu Suomessa ei halua asua kohta kukaan!

    Jytky, jytky jytky... V*ttu miten vatipäinen sana! Voi oikein kuulla, kuinka tyhmän suu kääntyy hymyyn kuullessan sanan, "tuli iso jytky": oikein jytky sentään
    , voi jeesus! Millainen ihminen älyltään kehtaa käyttää sanaa "jytky", noin missään vakavissa yhteyksissä?

    Biaudet sanoi yhdessä tentissä antijytky.
    Hän ja Lipponen näyttävät eniten vihaavan
    Timoa.

    Äänestä

Kertoo vain tomittajan osaamattomuudesta. Tomittaja taisi olla kännissä, voiko muuten olla niin typerä.

Äänestä

Kumpi on pahempaa, esimerkiksi Vapaavuoren fyysinen väkivalta toista ihmistä kohtaan aikoinaan, vai esimerkiksi Hakkaraisen minareetti lausunnot? Tai Kankkosen vaaliraha sotkut.

Äänestä
  • No alkaahan niitä tulla, taas vaihteeksi toistenkin puolueiden ihan todellisia tekoja.
    Pitää osata erottaa Fakta ja Fiktio toisistaan = Todellisuus ja Kuvitelma.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    No alkaahan niitä tulla, taas vaihteeksi toistenkin puolueiden ihan todellisia tekoja.
    Pitää osata erottaa Fakta ja Fiktio toisistaan = Todellisuus ja Kuvitelma.

    Toimittajat olivat aivan selviä,luulakseni,tämä
    käytön on täysin tietoista.
    Juuri sitä he haluavat,että Soini menettäisi malttinsa,
    kuvitelkaa mitkä lööpit kirkuisivat seuraavan päivän lehdissä.
    Biaudetin vihamielisyys Soinia kohtaan alkaa loistaan jo
    läpi,antijytkyn sun muun muodossa.
    Tuo touhu alkaa kohta kääntyä
    heitä itseään vastaan.
    Eihän Niinistöltäkään kysytä,kävikö milloin kirkossa tai
    luetko Raamattua.ym.tai oletko ateisti.

    Äänestä

Soini älä milloinkaan häpeä olla kristitty.
se ei miestä pahenna.

oot esimerkki muille tunnustaa mihin uskoo.
suomen enemmistö on kristinusskossa
katollisuus / usko elävään Jumalaan hyvä niin.

Äänestä

Toimittajilta voisi olettaa, että käytöstavat ja asiallisuus olisivat hallussa. Nyt on nähty, että näin ei ole asian laita.

Äänestä

Olisko Sirola opistossa?

Äänestä
  • Sinä nimimerkki "Tosi on", et varmasti pääsisi *reps* edes sinne Sirola-opistoon, puhumattakaan että osaisit lukea pelle avoimessa ylipistossa yhden kurssin hyväksytysti *reps*... Kuten ei toi juntti aloittanutkaan, joka paskis nimettömänä laittaa nimettömän kirjoittajan aloitukseensa linkin toiselle foorumille ja joka lisäksi möykkää vitun perussuomalaisistaan, joita ilmeisesti fanittaa - sairasta, miten vähän normaaleja käytöstapoja tähän Suomi24:n kirjoittavilla ihmisillä keskimäärin on...Olisko sun kandennu ensin edes vitosen kielellisen kirjoittamisen arvosana saada omasta äidinkielestäs, kun silloin ( todennäköisimmin?) 80-luvulla mulkkuilit peruskouluasi ja kerroit tyhmyydestäsi?

    Äänestä

  • mitä horiset? kirjoitti:

    Sinä nimimerkki "Tosi on", et varmasti pääsisi *reps* edes sinne Sirola-opistoon, puhumattakaan että osaisit lukea pelle avoimessa ylipistossa yhden kurssin hyväksytysti *reps*... Kuten ei toi juntti aloittanutkaan, joka paskis nimettömänä laittaa nimettömän kirjoittajan aloitukseensa linkin toiselle foorumille ja joka lisäksi möykkää vitun perussuomalaisistaan, joita ilmeisesti fanittaa - sairasta, miten vähän normaaleja käytöstapoja tähän Suomi24:n kirjoittavilla ihmisillä keskimäärin on...Olisko sun kandennu ensin edes vitosen kielellisen kirjoittamisen arvosana saada omasta äidinkielestäs, kun silloin ( todennäköisimmin?) 80-luvulla mulkkuilit peruskouluasi ja kerroit tyhmyydestäsi?

    No siinäpä puhuu se selvännäkijä ja omasta mielestään viisas, kun alkaa toisia kirjoittajia tyhmäksi haukkumaan. Niin että niitä KÄYTÖSTAPOJA vaan sinnullekkin
    horisijalle. Meneppä katsomaan pikkukakkosta siinä sulle asiaohjelma jota voit kommentoida.

    Äänestä

Mediakartellin kytkökset tulisi selvittää perinpohjin. Suomessa ei ole vapaata lehdistöä!

Äänestä

Lyön vetoa että se pulska killtävä kaljuinen miestoimittaja mtv3:n tämän iltaisessa vaalikeskustelussa esiintyy härskisti Timo Soinia kohtaan. Juuri tämä sama siis, joka oli niin herkkähipiäinen että lopetti kirjoittelun netissä, kun ei raukka kestänyt arvostelua. Kuinka tuo spede voi olla mukana vaalitentissä?

Äänestä

Tiedän tuon rasvaisen pullukan. Sama kaveri joka Ervastin auttamana osallistui heidän ns. kirjaansa?

Äänestä

Tänään tosiaan mtv3:n ns. toimittajat yrittävät mustamaalata Soinia. Ei auta, Soini on toisella kierroksella.

Äänestä

Soini ykkönen, säälittävä lihavan naisen juontama ennuste povaa Haaviston olevan ykkönen, heh. Lapsenikin vihaavat homoseksuaaleja luonnostaan.

Äänestä

H urri myönteiset toimittajat ohjailevat toimintaa.

Äänestä

Netin useammassa linkissä; Kaikki presidentti ehdokkaat, TIMO SOINI on jätetty jopa pois.

Pitäisi äänestäjien nyt huomata 39 % äänesti PeruSuomalaisia ja heidän äänensä näin mitätöidään.

Marssi tätä 39 % vastaan, heti vaalin tulosten tultua selväksi, ei ollut spontaani vaan täysin ohjattu.

Kyllä Suomessa saa olla mitä mieltä vain, kun ei ole sitä julkisesti.

Äänestä

Jos näissä keskusteluissa ei olisi jotain särmää,kukaan ei viitsisi seurata pelkkää päänsilitystä. Kovin on kuitenkin löysää verrattuna monen muun maan vastaaviin tentteihin.

Äänestä

presitentillä ei ole valtaa muuta kuin arvovalta ei päätä mistään .

tarvitaan vaan sellainen henkilö että ei 6v tympäse.
soini on ok

Äänestä

onko ps valvomassa ääntenlaskentaa?
kun äänestäjät ei niele tappiota jos soini häviäis.

Äänestä
  • Kyllä siellä on kaikkien puolueiden edustajat mukana ääntenlaskennassa.

    Äänestä

´´presitentillä ei ole valtaa muuta kuin arvovalta ei päätä mistään .´´

onhan pressalla hieman ulkopoliittista valtaa! mutta nämä homojen avioliittojutut ja muut kuuluvat Eduskunnalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiiltävä otsa kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119447-timo-soinin-kohtelu-raivostuttaa-”luokatonta-kayttaytymista”

Tuo haastattelija oli kyllä koominen kysymyksiltään kuin myös ulkoisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu