Miksi Norjalaiset Psykiatrit yrittävät tehdä terveestä Breivikistä hullua. Breivikhän oli täysissä ruumiin ja sielun voimissa tehdessään murhat. Hänet on syytä laittaa ihan tavalliseen Norjalaiseen vankilaan muiden vankien sekaan. Loppuiäksi.
Breiwik
23
255
Vastaukset
- ammattitappaja
Ne yrittää saada B:tä eristykseen. Sieltä se voidaan salaa vapauttaa Israeliin eläkepäiviä viettelemään, eikä kukaan voi tarkistaa onko äijää edes olemassa.
- Mielisairaala..
se on siitä erikoinen paikka, että siellä voidaan pitää sekoboltsi koko loppuelämänsä lukkojen takana, vankiloista kun vapautetaan tietyn ajan kuluessa, jos maassa ei ole elinkautista tuomiota olemassa.
- Jos ei edestä satu..
Ei kyllä eläisi kauan vankilan portista ulos astuttuaan, veikkaan.
- köugiug
mutta jos se Breivik kääntyy lestadiolaiseksi niin se voidaan vapauttaa hetikin koska lestadiolaiset on synnittömiä ja ainoita joita jumala rakastaa.muita ihmisiä jumala vihaa.
- hkjkkhkjh
Onko tämäkään täysjärkisen puhetta? Koko ketju. Teille menee läpi kusetus, että Breivik olisi olemassa juuri sinä minä hänet mediassa esitellään. Hän on median kanssa näyttelemään otettu ja sovittu pelle, joka ei ampunut ketään ja pommit Oslossakin olivat muiden järkkäämiä.
- T R
Kyllähän yhden ihmisen ympärille voidaan vaikka millainen teatteri tuoda.
Terrorismi ei ole mahdollista ilman valtioiden tukea. Tarpeen tullen tiedetään kaupungin puistoissa olevien hyttysten määrä.
Sama kuin kävelisi kuuman aavikon halki ilman yhtään pullollista - tai saavillista - vettä. Ja tulisi lähimpään kaupunkiin toisella laidalla täysin kunnossa.
Ei ole mitään mahdollisuutta yksittäisen hlön tai ryhmän onnistua ilman ulkopuolista tukea.
Kaikesta tiedetään koska kaikkea ja kaikkia seurataan. Hlö josta tässä puhutaan on kyllä kieroutuneen näköinen ja mielestäni näyttää perinteisellä tavalla aggressiivisuuteen taipuvaiselta skitsofreenikolta. Mutta miten lie.
Psykiatriaa käyttää systeemi systeemiä puoltaen. Aina vallitsevan poliittisen tilanteen mukaan. Vaikka puhtaasti auttamistarkoituksessakin psykiatriaa käytetään, ehkei lääkäreillä ja psykologeilla aina ole edes muuta mahdollisuutta kuin totella. Jos kovistelusta on tässä kyse yhtään. - sålåliittø
no niin oisko jo lääkkeiden aika? Vai sisältävätkö lääkkeet jotain ainetta joka sairastuttaa ja valtio on koko juonessa mukana koska ei uskalla sanoa mitään isoille rahaahneille lääkefirmoille?
- oikeuttapeliin
Breivik pitäisi laittaa aivotutkimukseen koska ei pysty tuntemaan katumusta tai
sääliä muuta kuin itseään kohtaan, lienee aivoissa tunneelämän kohdalla kuollut
alue, oman unelman kariutuminen sai kyyneleet silmiin, uhreilla ei ollut merkitystä.
Jos tappaa 77 ihmistä pitäisi tuomita jokaisesta erikseen eikä mitään kimppa-
tuomiota.- äääbläbbläää
Mut hei kamaan? Suomessa tyyppi olis saannu tän meidän puppeli elinkautisen miinus ekakertalaisen lisukkeet. Tosiaan kuitenkin, liian vähän joka tapauksessa.
- kumpa.
Breivik ihailee Al-Qaidaa ja kertonut jostain käynnistä, muttei paljasta verkoston ydintä. Breivik on siis uhri ja se pääpesäke siellä jossain, mikä noita tekoja järjestää. Kunhan etsivät uhrin, jonka pystyy manipuloimaan. Tietenkin ne etsii itselleen sopivia tekijöitä. Huomatkaa; Breivit tappoi norjalaisia eikä mamuja. Ristiriitaa hommassa todella paljon. Ensin väittää olevansa mamuvastainen ja menee tappamaan maansa kansalaisia. Vankimielisairaala taitaisi olla oikea paikka ja sitten tuon ytimen toiminnan eliminointi. Jos ydin pysyy toimintavalmiudessa, aina se löytää Breivikin kaltaisia uhreja. Huomatkaa miten Breivikillä on alahuuli mutrussa kuvassa. Olisko siitä syystä, ettei saanut tehdä natsi-nyrkkitervehdystä? Jotain uhmaa hänen käytöksessään on ja todellakin olisi terapia varmasti paikallaan, en sitten tiedä kestäisikö omantunnon tuskia, mitä saattaisi seurata. Eihän se halunnut sitäkään, jos äiti tulisi oikeusistuntoon ja itkisi. Siitä olisi voinut seurata paha mieli ja itku Breivikillekin. Kumpa se äiti olisikin sinne tullut, mutta ilmeisesti ei.
- joopajoo
En koe Breivikiä hulluksi tai muutenkaan mielenvikaiseksi. Teon tarpeellisuudesta ja muusta voidaan käydä keskustelua loputtomiin. Breivik puolustaa omaa ajatusmaailmaansa/aatettaan ja on valmis sen vuoksi vaikka kuolemaan.
Breivik tulee jäämään historiankirjoihin yhtenä osana. Maahanmuuttopoliittisissa asioissa Breivik on täysin oikeassa ja puollan osaa Breivikin aatteista. 77 nuoren murhaa vastaan olen täysin. Jos alan vielä enemmän puolustamaan Breivikiä niin joku ottaa sen vihapuheena. Eurooppa ja länsimaat ovat kyllä itse ajamassa itsensä tuhoon. Kristillinen kulttuuri saattaa tuhoutua tai siitä tulla marginaalinen osa tulevaisuuden maailman kulttuuria. Älkää itkekö. Minulla on mielipiteeni ja niistä pidän kiinni. Mutten kuitenkaan itse tekisi samaa kui ABB- Sykolooki
Minun mielipide on, etta Breivik ei ole tai ei ollut tekohetkella psykoottinen. Breivik on vakavasti persoonallisuushairioinen narsisti ja psykopaatti. Han nauttii oikeudenkaynnin tuomasta huomiosta, ja siita etta koko maailma seuraa hanta. Lisaksi han muuttui elaimeksi anabolisten steroiden kayton seurauksena ja siksi pystyi tekemaan nuo jarkyttavat veriteot. Han on PAHAN vallassa, katsokaa miten hanen silmansakin ovat ihan mustat!
Paras olisi minun mielestani kuitenkin etta hanet todettaisiin hulluksi, koska se olisi hanelle itselleen se pahin tuomio. Hanen tekonsa,ideologiansa ja ajatuksensa menisi hulluuden piikkiin, se olisi hanelle se pahin paikka. Ei han joka tapauksessa milloinkaan tule vapautumaan, tuomitaan hanet sitten vankilaan tai mielisairaalaan.
Ajatukseni menevat uhrien ja omaisten lisaksi hanen aidilleen. Mika taakka, oma poika on Norjan historian pahin ja vihatuin terroristi! - jorma 65
Sykolooki kirjoitti:
Minun mielipide on, etta Breivik ei ole tai ei ollut tekohetkella psykoottinen. Breivik on vakavasti persoonallisuushairioinen narsisti ja psykopaatti. Han nauttii oikeudenkaynnin tuomasta huomiosta, ja siita etta koko maailma seuraa hanta. Lisaksi han muuttui elaimeksi anabolisten steroiden kayton seurauksena ja siksi pystyi tekemaan nuo jarkyttavat veriteot. Han on PAHAN vallassa, katsokaa miten hanen silmansakin ovat ihan mustat!
Paras olisi minun mielestani kuitenkin etta hanet todettaisiin hulluksi, koska se olisi hanelle itselleen se pahin tuomio. Hanen tekonsa,ideologiansa ja ajatuksensa menisi hulluuden piikkiin, se olisi hanelle se pahin paikka. Ei han joka tapauksessa milloinkaan tule vapautumaan, tuomitaan hanet sitten vankilaan tai mielisairaalaan.
Ajatukseni menevat uhrien ja omaisten lisaksi hanen aidilleen. Mika taakka, oma poika on Norjan historian pahin ja vihatuin terroristi!taidat olla hullu..
- outolintu*
Mitä enemmän aiheesta kirjoitetaan sen varmemmin alan luottamaan siihen että kyseessä on - Matsurian kandinaatti- se alkuperäisen leffan tapainen tapaus.
- Pelkääjä
Nykyajan vankilat ovat pelkkää luksusta (ainakin Suomessa, jos muistatte uutiset aiheista, kuinka vankilaruuasta maksetaan enemmän kuin kouluruuasta ja kuinka vankien hoitoon panostetaan enemmän kuin vanhusten hoitoon). Mielestäni Breivik ei ansaitse seitsemän tähden hotellihuonetta tekemistään murhista.
Toinen asia, mikä mättää, on se, ettei nykyään ketään voida tasa-arvon ja muiden ihmisoikeuksien nimissä pitää vangittuna liian kauan, varsinkaan kun Breivik on ensikertalainen. Olisihan väärin tuomita ihmistä loppuiäkseen yhden teon jälkeen, antamatta toista tilaisuutta ja mahdollisuutta tehdä parannus.
Pelkään pahoin, että se mies pääsee vielä vapaalle jalalle ja tekee sen jälkeen entistä suuremman iskun - hän kun ei mielestään tee väärin surmatessaan ihmisiä, jotka ovat hänen kanssaan poliittisesti eri mieltä asioista. Eläköön nykymaailma ja tasa-arvo. - yukunt
mun silmasä binladin ja breivik on samat molemat on terorismi,,,
- Ehkäpä...
Ehkä Breivik ei olisi tehnyt koskaan iskuaan, mikäli Norja olisi kieltäytynyt ottamasta muslimimamuja maahansa?
- gor gor
ehkäpä montako norjalainen kuoli ja montoko ulkomalainen tai muslmi kuloli...
- Inflandisierung
Tuolta pohjalta lähtien se syy saattaa löytyä kun tarpeksi syvältä viitsii etsiä:
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=5189
Lue myös kommentit ja ajattele sitten... - terve mies
EN OO HULLU
-T: BREIWIK!!! - sarana55
oletteko tulleet ajatelleeksi sitä että jos Breivik pääsee joskus vapaalla jalalle, joku katkeroitunut norjalainen sihtaa kiikarikiväärillä heti kun Breivik astuu portista ulos. liene Breivikille itselleenkin parempi ettei pääse koskaan vapauteen.
- niimpä niin
ei oo kyllä täysissä ruumiin ja sielun voimissa jos päättää lahdata 77 ihmistä
- ei ollut binlaaden
myöskään sielun voimissa kun nykiin paukautti. Sietämätön maahanmuuttohan tämän Norjan keissin sai aikaiseksi, eli käämi Norskilla kärähti ja täysillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858