PS:n kansanedustaja Jussi Halla-aho on fiksu, tietää laajasti valiokuntansa asioista ja ken näkee seuraavassakin jutussa rasismia, on vainoharhainen:
http://www.halla-aho.com/scripta/matka_addis_abebaan.html
Jussista pitäisi tehdä ministeri tai vaikkapa Maahanmuuttoviraston johtaja.
Halla-aho on taitava!
23
142
Vastaukset
- rikastan kulttuuria
Ei saa antaa tässä maassa äärioikeistolaisten piirien nostaa päätään. Rasiti-ressukat täytyy pitää peukalon alla ja polkea alhaisimpaan maan rakoon.
Ulkomaalaisia mamuja vaan lisää Suomeen niin tästäkin maasta saadaan lopultakin kansainvälinen vapaamielinen sivistysvaltio.- Kato kauemmas !
Jospa sivistäisit ensin ihtesi, ja ymmärtäisit, että miten käy muurahaisheimojen joutuessa toistensa alueille esim.
Ja eri rotujen ihannetilanne ON SE, että jokaikinen heimo asuu omalla tontillaan, ja rakentaa sitä kohti parempaa huomista, eikä juoksentele siksakkia missä sattuu olemaan pöljimmät hyyssärit, jotka ei tajua tulevista ongelmista hölynpölyäkään !
Ja sivistä myös ihteäsi tiedolla, mitä muuankin muslimimullahi oli sanonut joku aika sitten !
-Siitä näet, että muslimien invaasio pohjoista kohti on jopa suunniteltu juttu, ja yksi askel heidän maailmanvalloitus pyrkimyksissään !
- tutkiva löytää
Olipa perusteellinen ja hyvä kirjoitus.
- Penanen
Eikä hurr eille saa antaa enempää valtaa, päinvastoin.
- Tosi on
Ihan vaan muistutuksena, että valiokunan valitsee eduskunta keskuudestaa ja valiokunnan puheenjohtajan valiokunta keskuudestaan. Näin se menee eikä niin kuin Biubau luulee sen valinnan olevan. Luulo ei ole tiedon väärti.
- Tosimies.
Kukaan edustajista ei ole koskaan kirjoittanut matkoistaan noin monipuolista ja kattavaa selontekoa. rehellisempaa miesta saa hakea kuin Jussi.
- Parviainen vihaa!
Ohjaaja-dramaturgi Jussi Parviainen vihaa Halla-ahoa, pitää Jussia pahimpana suomalaisena:
http://www.juorukello.fi/20-jussi-halla-ahon-joulupukki/
Ei pitäisi Parviaisella olla pahemmin haukuttavaa, katsoisi mies itseään peiliin... - Tosimies.
Parviainen vihaa! kirjoitti:
Ohjaaja-dramaturgi Jussi Parviainen vihaa Halla-ahoa, pitää Jussia pahimpana suomalaisena:
http://www.juorukello.fi/20-jussi-halla-ahon-joulupukki/
Ei pitäisi Parviaisella olla pahemmin haukuttavaa, katsoisi mies itseään peiliin...Eikos Parviainen ole saanut hoitoakin mielenvikaisuuteensa, joten voimme taten todeta etta vain mielisairas tuntee vihaa Halla Ahoa kohtaan
- Bjarne halpa
Parviainen vihaa! kirjoitti:
Ohjaaja-dramaturgi Jussi Parviainen vihaa Halla-ahoa, pitää Jussia pahimpana suomalaisena:
http://www.juorukello.fi/20-jussi-halla-ahon-joulupukki/
Ei pitäisi Parviaisella olla pahemmin haukuttavaa, katsoisi mies itseään peiliin...Taitaa jussi parviainen himoita isoa mustaa kikkeliä, kun tuollaisia kuvia linkittää. Tilastojen valossa kuva on aikamoinen poikkeus.
- tyhmää....
Tosimies. kirjoitti:
Eikos Parviainen ole saanut hoitoakin mielenvikaisuuteensa, joten voimme taten todeta etta vain mielisairas tuntee vihaa Halla Ahoa kohtaan
Ei Halla-aho ajatuksineen ole niin mielenkiintoinen tai älykäs, että kukaan -edes kukaan mielisairas ( Parviaisesta puhumattakaan), jaksaisi "vihata" häntä, luulen. Minulla ainakin ainoa tunne Halla-ahon ajattelua kohtaan on sääli ja ehkä lisäksi laimea inho siitä, että Suomi sivistykseltään on vajonnut niin alas, että nykyisin eduskuntaankin voi maassa joku päästä pelkästään pitämällä vuosia netissä vihablogia. Lisäksi en ymmärrä, että miksi akateemisella ihmisellä ( Halla-aholla) voi olla niin olematon akateeminen itsekunnioitus, että hän alkaa netissä pitää mukamas "asiantuntijablogia" maahanmuutosta, vaikka tyypin väitöskirja ja osaamisalue taisi käsitellä kirkkoslaavia, mikä on sangen kaukana "asiantuntemuksesta" maahanmuuttokysymyksiin...
Minä vähän luulen, että moni hoitoakin saava on henkisesti terveempi, kuin tämän nimettömän foorumin Suomi24 erittäin monet kirjoittajat... - OO ees fiksu !
tyhmää.... kirjoitti:
Ei Halla-aho ajatuksineen ole niin mielenkiintoinen tai älykäs, että kukaan -edes kukaan mielisairas ( Parviaisesta puhumattakaan), jaksaisi "vihata" häntä, luulen. Minulla ainakin ainoa tunne Halla-ahon ajattelua kohtaan on sääli ja ehkä lisäksi laimea inho siitä, että Suomi sivistykseltään on vajonnut niin alas, että nykyisin eduskuntaankin voi maassa joku päästä pelkästään pitämällä vuosia netissä vihablogia. Lisäksi en ymmärrä, että miksi akateemisella ihmisellä ( Halla-aholla) voi olla niin olematon akateeminen itsekunnioitus, että hän alkaa netissä pitää mukamas "asiantuntijablogia" maahanmuutosta, vaikka tyypin väitöskirja ja osaamisalue taisi käsitellä kirkkoslaavia, mikä on sangen kaukana "asiantuntemuksesta" maahanmuuttokysymyksiin...
Minä vähän luulen, että moni hoitoakin saava on henkisesti terveempi, kuin tämän nimettömän foorumin Suomi24 erittäin monet kirjoittajat...Halla-aho on sentään sen verran älykäs, että hän on ottanu selvää HÖLMÖILYISTÄ Suomessa, kun hyvin tietää-(paremmin kuin sinä)- ne ongelmat, joita ääliömäinen maahantulo on aiheuttanu muissa maissa, ja paljastaa ne virheet, toisin kuin sinä !
Ja sehän siinä sinua valvottaakin, ettei huijarit nyt pääsekkään ihan jonossa tulemaan tänne lompsimaan ja rauatieasemille jengiytymään !
ja sinä taidat tykätä slummeista, jotka tulevat taatusti, kuin auringon nousu, kunhan niitä luku-kieli ja kirjoitustaidottomia on kerenny tulla tarpeeksi.
Ja taidat tykätä siitäkin, kun varastelut tulevat lisääntymään myös, ja sinäkö maksat siitäkin syystä korotetut jokapäiväisten tavaroiden hintojen korotukset oikein ilomielin ?
Joten olet paljastanu oman äl...kyys määräsi, ja jos et oo tekstiäsi älykkäämpi, niin onko liikaa pyydetty, että opettelisit ees fiksuksi, siihen ei kai kovin paljon tartte älyä !
Jussista pitäisi tehdä kaatopaikan vartija, siihen hommaan se kelpaa, eikä mihinkään muuhun.
- Bjarne Halpa
Oletpas katkera. Harmittaako nyt, kun todellisuus on jotain ihan muuta? :)
- Rasistiko?
Tässä on hieno kuva vastuuntuntoisesta huippuosaajastamme, Halla-ahosta:
http://www.halla-aho.com/scripta/etiopia/12iso.jpg - hän älykkö
Halla-ahon vastustajia harmittaa, kun Jussi kirjoittaa pelkkää asiaa ilman rasistisia piirteitä.
- Folio Mulder
Olen samaa mieltä. Hänen päässä riittää älliä tarpeeksi ja ehkäpä enemmän kuin kellään muulla ministerillä tai politiikolla.
Tuokin kirjoitus paljastaa paljon. Halla-aho on vastuullinen suomen verovarojen käytöstä toisin kuin kukkahattulaiset hyysärit, jotka ovat täysin vastuuttomia. He vöhnivät suomalaisten työstä euroja niin paljon kuin vain heille annetaan verotuksessa.
Ei nuita pölvästejä kukkiksia kiinnosta suomalaisten ongelmat. Heille olemme vain maksajia, joiden täytyy pitää suu kiinni omista verovaroistamme ! - yksityisyrittäjä
Todella hieno kertomus.Siinä kerrotaan ongelmista ja niiden käsittelemisestä.Ja mikä tärkeintä,se raakkaaminen aloitetaan alkumetreiltä.Täällä Suomilandiassa se raakkaus on turhaa,silloin yhteiskunta jo imaisee maahanmuuttajat huomaansa.Suosittelen kaikille,LUKEKAA.
- noh.,,,.
Halla-aho on sellainen hiljainen vihainen mies. Minusta siinä ei ole mitään älykästä, että ilmaisee vihaamisia.
- Muutkin osaavat
Saksan keskuspankin johtokunnan jäsen Thilo Sarrazin julkaisi viime elokuussa kirjan ”Deutschland schafft sich ab”, suomeksi ”Saksa lakkauttaa itsensä,” jossa hän sanoi maahanmuuttajista: ”Jos kolmanteen ja neljänteen sukupolveen mennessä ei puhuta Saksaa eikä ole integroiduttu sosiaalisesti, löytyykö edes halua siihen?”
- entinen taistolainen
Sanokaa nyt mitä linjaa se Arhimäki kannattaa, entistä saarilaista vai taistolaista kun Venäjäkin on tällä hetkellä oikeistolainen kun Neuvostoliitto hajosi pari kymmentä vuotta siten. Eikö se Venäjä ole nykään sama kuin tsaarin aika, tosin palkat on samat kuin Neuvostoliiton aikoihin. Mitenkähän ne ihmiset tulee toimeen siellä keskikuukausipalkkalla joka noin 500 euroa. Ennen kommuunit huolehti jäsenistään.
- Jussilla olisi myös
pätevyyttä toisin kuin esimerkiksi BiuBaulla joka valittiin poliittisin perustein ja ne perusteet tulivat vaalitukena Kokoomukselle.
- pois pois
arhis on tyhmääkin tyhmempi.... otti palkkalistoilleen eläinrääkkääjän, sen kissan tappajan, joka vielä runkkasi kissaraukan päälle... hyi helv.etti. toisinsanoen arhis suosii eläinrääkkäystä.
- puiuiikkjji
´´arhis on tyhmääkin tyhmempi´´
niin on! Arhis ja BiuBau molemmat on täysiä moukkia! :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862