Eva Bideen likainen kampanja

Eva Bideen antama kommentti "vastajytkystä" eilisessä vaalitentissä herättää keskustelua ja vakavia kysymyksiä Bideen vaalikampanjan uskottavuudesta.

Perustaako RKPn presidenttiehdokas Eva Bidee kampanjansa toisen ehdokkaan kampanjan likaamiseen? Tämä on todella härskiä ja likaista peliä, mielestäni tämä rikkoo räikeästi vapaiden vaalien ja demokratian periaatteita, miten on?

http://www.youtube.com/watch?v=QA85Lxz9C9w
11131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ai soini saa olla mitä mielta kestä vaan mutta persuista ei kukaan saa sanoa yhtään mitään......kaksinaismoralistista tuokin... niinkuin katolilaisuus kaiken seksikielteisyyden ja ehkäisyn kieltävine ohjeineen...

Äänestä
  • Niin, samaa mieltä, Bideen kampanja on todellakin suorastaan moraaliton.

    Äänestä

Eikös tuo Bideen pitäisi edustaa puhtautta käyttötarkoituksensa mukaan?

Äänestä
  • paskanneta mutta tässä tapauksessa voisi tehdä poikkeuksen.

    Äänestä

  • Ei siihen normaalist kirjoitti:

    paskanneta mutta tässä tapauksessa voisi tehdä poikkeuksen.

    Mulla on kyllä teoriakin tuosta Bideen puhtaudesta. Sillä kun peset alapääsi tässä, vesi pulppuaa, bakteerit huuhtoutuvat tällöin altaaseen, mutta. Veden pulputessa nämä joutuvat myös veden mukana ylös takaisin pyllyysi ja sitten taas huuhtoutuu takaisin altaaseen: sykli pyörii. Tämä siis kierrättää iljettävästi bakteereita ja kuljettaa niitä pyllystä toiseen. Hyi!

    Äänestä

Kyllä evan käytös pitää tutkia, sillä asiallisuus siitä on todella kaukana ja epäilyttää, että hänet on maksettu tuohon jytkyntorjuntatehtävään, eikä aidosti presidenttiehdokkaaksi, Eihän hänellä mitään edellytyksiä olisi muuhun kuin korkeintaan lastenhoitajaksi.

Äänestä

Onpa tuo Bideen akka säälittävä kaksimoraalinen valehtelija. Ensin puhutaan suvaitsevaisuudesta ja sitten leimataan kaikki ei-samaamieltäolevat rasisteiksi ja suvaitsemattomiksi. Missä on suvaitsevaisuutesi, Bidee? Oletko valehtelija, huijari?

Äänestä
  • persut on niitä kaksinaismoralisteja ei kukaa muu älkää muuttako juttujen sisältöä...katolilaisuus on kaksipa moraalia....

    Äänestä

No se on tuo bidee niitä " Suvaitsevaiston " edustajia koettakaa suvaita. Vaikeaa se on suvaita vanhusten ryöstelijöitä ja muita vastaavia konnia.

Äänestä

kaikki muut on niin 'likaisia' mutta persut vaan niin puhtoisia ... vai... biaudetia ei pressaksi valita joten tän ketjun voi lopettaa sen puoleen... mutta niitä persuuksien puhtauksia voidaan kyllä syynätä vähän tarkemminkin, sieltähän löytyy vaikka mitä...jos halutaan, ja halutaanhan me ,..

Äänestä
  • Kyllä se vaan ihan toisin päin medioissa menee, PSää vastaan aina hyökätään. Ja kun jotain sanoo, sitten kaksimoraalisena tekopyhänä heitetään juuri tämä kortti. Eikö hävetä lainkaan?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Likaista peliä kirjoitti:

Eva Bideen antama kommentti "vastajytkystä" eilisessä vaalitentissä herättää keskustelua ja vakavia kysymyksiä Bideen vaalikampanjan uskottavuudesta.

Perustaako RKPn presidenttiehdokas Eva Bidee kampanjansa toisen ehdokkaan kampanjan likaamiseen? Tämä on todella härskiä ja likaista peliä, mielestäni tämä rikkoo räikeästi vapaiden vaalien ja demokratian periaatteita, miten on?

http://www.youtube.com/watch?v=QA85Lxz9C9w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu