Oletko SINÄ mukana vihapuheen levittämisessä

Oletko tulut tällä palstalla ajatelleeksi mihin pahat puheet voi johtaa?

"Edström muistuttaa, että jos ihmiset puhuvat pahaa toisistaan, on mahdollista, että puheet voisivat siirtyä myös tekoihin. Siksi seminaarissa otetaan selvästi kantaa vihapuhetta vastaan. Erityisesti vihapuhetta esiintyy internetissä."

http://www.kotimaa24.fi/uutiset/kotimaa/7202-suoraan-sanoen-vihapuhetta-vastaan
8154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miksi SINÄ kutsut vl-herätysliikkeen ulkopuolisia uskovaisia?

Äänestä
  • En ole (enää) vl enkä pidä tapana nimitellä yhtään ketään halventavasti.

    Toivotan sinulle kaikkea hyvää!

    Äänestä

  • Melperi1 on oikeassa. Kyllä pirunkivittäjäisissä esiintyy vahvaa vihapuhetta sekä langenneiden vl:n panattelua sen mikä itsekehulta vain aikaa jää.

    Äänestä

Kyllä lasten raiskaamisen puolustaminen ja salaaminen ovat todellakin riskitekijöitä SRK:lle ja vl-uskovaisten turvallisuudelle. Nykymaailmassa kun ei kukaan voi tietää, kuinka vakavasti joku uhri tai muu asian kanssa painiskeleva saattaa ottaa tuollaisen erittäin törkeän rikollisuuden kanssa flirttailemisen.

Äänestä

SRK:n opin mukaan jokainen, joka uskoo eri lailla kuin he, menevät helvettiin.

Täyttääkö tämä vihapuheen tunnusmerkit?

Äänestä
  • Se on saatanallista Raamatun RAISKAAMISTA ja täyttää parhaalla mahdollisella tavalla vihapuheen tunnusmerkit.

    Se on vihapuhetta Jumalaa vastaan.

    Joh. 3:16

    "16. Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä."

    Äänestä

vihapuheiden varisinainen mestari:"Noissa pojissa asuu SAATANA"!

Äänestä

vihapuheita, kerron tapahtuneista nk. "ylilyönneistä"! Jos se jotakin syyllistä loukkaa, ei vika valitettavasti ole minussa!

Onko mielestäsi vääryyksien esille tuominen vihapuhetta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harkitse vielä kirjoitti:

Oletko tulut tällä palstalla ajatelleeksi mihin pahat puheet voi johtaa?

"Edström muistuttaa, että jos ihmiset puhuvat pahaa toisistaan, on mahdollista, että puheet voisivat siirtyä myös tekoihin. Siksi seminaarissa otetaan selvästi kantaa vihapuhetta vastaan. Erityisesti vihapuhetta esiintyy internetissä."

http://www.kotimaa24.fi/uutiset/kotimaa/7202-suoraan-sanoen-vihapuhetta-vastaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu