Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Väyrynen alkaa olla valmis presidentin korkeaan virkaan.
Ei se vielä. Yrittäköön kuuden vuoden päästä neljännen kerran. Mikähän silloin valitaan imagoksi? Huumoriukon siivet ei taida kantaa?
Väyrynen voittaa!!
Meillä juttu, että puolue hajoaisi ilman Ay jäsenmaksu rahaa puolueelle.
Raha pitää pystyssä.
Ainoa ehdokas nyt meille on Paavo Väyrynen.
Heti ekalla kierroksella, niin menee varmasti toiselle.
Maailma muuttuu kaiken aikaa.
70 v itsepäistä ukkoa oli turha ottaa esille.
Paljonko on Lipposen ropsentit?
Bwahaahaahaahaaaa;-))))) Kannatti uhota;-))))))))
Kyllä Väyrynen oli valmis presidentin virkaa, kansa ei ollut.
Väykky on kypsä!!
Kiva lukea noita alkutalven väykkyfanien jorinoita. Tiesihän sen nyt sokea Erkkikin ettei siitä herrasta presidenttiä tule. Nyt ne harrastaa samaa älytöntä jorinaa puheenjohtajavaalien edellä. Ja mummot ja paapat ostaa kallista mukia ja kirjaa. Joku maksaa aina, yleensä se tyhmempi.
Paina kalloosi viisaan Sonnimiehen ennustus, presidentiksi tulee Kiviniemi, Aho ja Väyrynen ja Olli Rehn ja Ollilla. Hoh,hoh,hoooooo siinä sai punikki oikean ennustuksen.
Kili-Kalle kyselee;-)))
Rakas ystävä, Väyrynen on valmis vaikka Keminmaan pormestariksi, virka kuin virka kelpaa, kannatus vaan puuttuu.
Väyrynen on aina valmis presidentiksi, maalla ei ole niin väliä.