Ei voi olla mahdollista, neljä numeroa kahdeksan sarjasta, ei mikään todennäköisyys tätä selitä. Kenelle pomon tuttavalle pedattiin nyt voittoa?
Huijaus-Viking
25
1501
Vastaukset
- 7+15
No niin, jaettiin voitto kuuteen osaan, ei uskallettu anta koko voittoa yhdelle henkilölle.
Norjassako tämä huijaus tehtiin ja siinä huijauksessa on kaikki pohjoismaat mukana?
- 2+15
Norjassa näköjään huijaus tehtiin:
"Noin 25 miljoonan euron potti jakautui kuuteen runsaan 4,1 miljoonan euron osaan, joista yksi osui Espooseen.
Muut viisi menivät Norjaan."
Iltasanomat 19.1 - niinhän se on
Olethan huomannut, että lähes kaikki päävoitot menevät Norjaan, mutta siellähän se arvontakonekin on!!! Joskus annetaan lohdutuspalkinto tänne suomeenkin..Ei kai kukaan usko rehelliseen peliin?
- Anonyymi
Kaikki poliitikot, kaikissa maissa. Kyllä.
- uskokaa jo
ihan kuse kusetusta nämä arvonnat ovat..
miten on mahdotonta, että moinen rivi ei voisi tulla?
- SeijaVee
Käytät sitten nimimerkki Gambler60 e-bingossa. Teitä veikkauksen nilkkejä riittää joka lähtöön.
- vikinglottonorjalais
Suomalainen lotto tuskin on kusetusta, mutta Viking Lotto on sitä todella. Lukemattomia kertoja tänä vuona vuonna on ollut 6 oikein voittajia 2-3 (kaikki norjassa yllättäen) ja samaan aikaan VAINsitten yksi-kaksi 5 1 voittajaa.
Todennäköisyydet tähän että jatkuvaan on 6 oikein voittajia jatkuvaan norjassa ja samaan aikaan vain muutama 5 1 voittaja, niin täysin olematon kun todennäköisyyden lasketaan. Jo se että jatkuvaan tulee juuri tätä sarjaa, että pari voittajaa norjasta ja plus siihen että vain pari ihmistä voittaisi 5 1 on täysin järjetöntä.
Jokainen voi käydä katsomassa mikä on loton kohdalla 6 1 voittajien määrä, joka on yleensä satoja.- 16+16
Käyhän reppana katsomassa pelien erot ja todennäköisyydet 6 1 :lle.
Takaisin kouluun. - mikkolamm
16+16 kirjoitti:
Käyhän reppana katsomassa pelien erot ja todennäköisyydet 6 1 :lle.
Takaisin kouluun.Vaikka kuinka kuka tahansa kävisi katsomassa pelien eroja, mistä tahansa, niin se ei selitä miten lähes pelkästään päävoitot menevät norjaan jatkuvasti, vaikka tilastollisesti peliä pelataan muissa maissa yhteensä huomattavasti enemmän kuin pelkästään norjassa.
Että voi 16vuotias itse mennä sinne koulun penkille takasin, mutta epäilen, että et siitä kyllä viisastu. - 6+15
mikkolamm kirjoitti:
Vaikka kuinka kuka tahansa kävisi katsomassa pelien eroja, mistä tahansa, niin se ei selitä miten lähes pelkästään päävoitot menevät norjaan jatkuvasti, vaikka tilastollisesti peliä pelataan muissa maissa yhteensä huomattavasti enemmän kuin pelkästään norjassa.
Että voi 16vuotias itse mennä sinne koulun penkille takasin, mutta epäilen, että et siitä kyllä viisastu." Vaikka kuinka kuka tahansa kävisi katsomassa pelien eroja, mistä tahansa,"
vaan kyllä se selittää 6 1 voitto-osuudet.
- kaikilaEiRiitaAlyOSS
Et ilmeisesti vieläkään tajunnut. Pointtina ei ole edelleenkään 6 1 voitto osuudet, vaan se, että päävoitot menevät melkein joka kerta norjaan vuodesta toiseen, vaikka siellä ei peliä pelata kuin pikkuosa kaikista pelatuista viking lotto peleistä.
Jos tämä asian pointti ei tämänkään viestin jälkeen mene päähäsi, niin tehtävä sen eteen on valitettavasti mahdoton, valitettavasti sinun kannaltasi. - 34jlo87
veikkaus on röyhkeä, vakiossa kesä bonus yllätys yllätys jos osumia on vain yksi. no nyt löytyi 2 peräkkäisenä kertana yksi osuma, niin pitihän se arvata, eipä ole ensi kierroksella kesäbonusta. Veikkaus ei tajua että jos se olisi reilu pelaajia kohtaan eikä pitäisi niitä tyhminä ja lopettaisi kusettamiset mm mainostamisessa esim teimme pelistä sellaisen kuin pelaajat toivoivat esim viginlotto, jossa 6 oikein tuloksesta tiputettiin vai 500 000!!!! euroa pois, niin pelejä pelattaisiin enemmän. Nyt vaihto pienenee jatkuvasti, mutta ei ne sitä mainosta.
- jotain.fiilunkia
Onko kukaan voittanut tästä pelistä edes alinta voittoluokkaa? Olen nyt vuoden pelannut netissä porukkapelejä, rivejä parhaimmillaan kymmeniä per peli, eikä ole tullut hyrriäkään takaisin. Ihan kusetusta, eurojäckpotistakin tulee välillä pelirahaa takaisin vaikka pelaan sitä vain yhdellä rivillä pari kertaa kuukaudessa.
- fsffsdf
kaikki valtion k setuspelit ovat skämmiä. katsokaa ebingoa, siellä aina uudistusten jälkeen enemmän ja enemmän vain pipsanpilkkeet ja sarijossit ovat voittjina. eli pelkät veikan botit.
- Anonyymi
Aivan paska peli sen huonompaa saa hakea
- Anonyymi
Onnittelut lottovoitosta monimiljonäärille!
- Anonyymi
Eiköhän olis aika ruveta arvonta suoritetaan pohjoismaisten kesken vuoroviikoin
- Anonyymi
Millainen rivi? On tää palsta mainio heheh
- Anonyymi
Milloin tämä "plussaamalla voitat niin ja niin monta kertaa useammin" toteutuu? Kuukausia vedetty satoja rivejä, eikä plussa numero osu koskaan. Heh?
- Anonyymi
Turhaa koko pelaaminen. Mitä järkeä jatkaa rahojen menettämistä uhkapeleihin...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turhaa koko pelaaminen. Mitä järkeä jatkaa rahojen menettämistä uhkapeleihin...?
Pitääkö kaikessa olla järkeä? Koskaan ei tiedä milloin suuri voitto osuu kohdalle. Ehkä minä oon seuraava voittaja... Kenties!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitääkö kaikessa olla järkeä? Koskaan ei tiedä milloin suuri voitto osuu kohdalle. Ehkä minä oon seuraava voittaja... Kenties!
Onnittelut lottovoitosta monimiljonäärille!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onnittelut lottovoitosta monimiljonäärille!
Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275364
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533502Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263397Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232990Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint212409Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412112