Laittomista lakoista suuri melu, veronkiertäjistä, maahanmuuton haitoista ei mitään puhetta.
Eräitä maahanmuuttajia, turvapaikanhakijoita hyysätään vuositolkulla.
Näihin asioihin valuu suomelta miljardeja vuodessa ! Eikä mitään puhetta pressakeskusteluissa.
Eräitä maahanmuuttajia, turvapaikanhakijoita hyysätään vuositolkulla.
Näihin asioihin valuu suomelta miljardeja vuodessa ! Eikä mitään puhetta pressakeskusteluissa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eikä mainintaakaan Niinistön Nato-laskusta vähint. 10 miljardia ja muutama kymmenen suomisolttua sinkkilodjuun, puolisensataa on yhteiskunnan rahoilla eläviä ikuisinvalideja.
Ei ole olemassa mitään laittomia lakkoja.
Jokaisella on oikeus lopettaa työnteko justiinsa silloin ja justiinsa siitä syystä mikä itselle sopii parhaiten, toki seuraamukset täytyy myös kantaa itse.
Työvelvoite koskee ainoastaan harvoja yhteiskunnan toimintakyvyn kannalta tärkeitä ammattikuntia.
Kyllä työntekijöillä on oikeus yhteistuumin mennä lakkoon jos ei muuten ala asiat toimimaan niinkuin on sovittu.
Olen samoilla linjoilla. Työntekijällä on oikeus mennä lakkoon tai pitää olla, mikäli siihen selvät perusteet ovat, esim jossa työntekijöitä irtisanotaan perusteetta tai heikennetään työolosuhteita.
Hurr it johtaa peliä kuin marionettia naruista ohjaamalla piilosta
Harmaa talous maksaa suomelle 4 -5,5 miljardia euroa vuosittain ja niinkuin aloittaja sanoi että siitä ei puhuta sanallakaan vaan siitä että lakkot pitää kieltää lailla eli mitä v*ttua?!?!
Äänestän ihan vittuilessani haaviston hinaajaa pressaksi saakeli.