Voiko olla aivokasvain? apua nopeasti!!

pelokasss

Eli siis mulla on nyt muutaman viikon ollut pää melkein jatkuvasti kipeä, ja tullut outoja huimauskohtauksia. Lisäksi oikeaan korvaan tulee melkein päivittäin hetken kestävä tinnitus joka lähtee nopeasti pois. Oikeaa korvaa särkee muutenkin tosi usein. Olen huomannut myös satunnaisia muistikatkoksia, pitää aina välillä ponnistella että muistaa esim mitä teki juuri hetkeä aiemmin tai mitä piti sanoa ja sekoilen välillä sanoissani, tosin en tiedä onko se ihan normaalia, että ei muista joitain juttuja tms etenkin kun stressaantunut? jaloissani on hetkellisiä puutumiskohtauksia ja pahimmillaan se on aamuisin. välillä saatan myös haistaa jotain juttuja joita ei sillä hetkellä oikeesti ole. Niskani ovat aika kipeät koska istun paljon koneella mutta en usko että nämä kaikki oireet voisivat johtua niskasäryistä?

Kysynkin että voiko tämä olla mahdollisesti aivokasvain, jota nyt eniten pelkään :| olen 20 vuotias ja päällisin puolin suht. terve ihminen.

Ja sitten kysyisin vielä, kun kävin lääkärillä valittamassa näistä muuutamista oireista niin sanoi vain että aivokasvain aika epätodennäköinen. Haluisin kuitenkin päästä johonkin magneettikuvaukseen, niin kuinka helposti sellaseen pääsee ja vaatiiko aina lähetteen? Voiko yksityiselle mennä suoraan siihen kuvaukseen ja maksaakohan ne paljon?

3

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sf o enklä

      Istut koneella. Lopeta se tai vähennä ja ala liikkumaan. Oireesti häviävät tuossa tuokiossa.

    • Minä

      Jos istuu paljon koneella tulee juuri näitä oireita

    • Anna-Irmeli

      "Haluisin kuitenkin päästä johonkin magneettikuvaukseen, niin kuinka helposti sellaseen pääsee ja vaatiiko aina lähetteen? Voiko yksityiselle mennä suoraan siihen kuvaukseen ja maksaakohan ne paljon? "

      Sinun pitää saada lääkäriltä lähete magneettikuvaukseen. Maksaa 700-800 euroa ja Kelalta saa 300-400 takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2100
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      2009
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1817
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1491
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1397
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      541
      1142
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      992
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      936
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      921
    Aihe