Niinistön mukaan Suomessa kaivataan lisää pahoinvointia, sillä hyvinvointia ei ole ilman pahoinvointia. Näin sanoo Niinistö vaalitenissä.
http://www.youtube.com/watch?v=4SFYRItYwqo
Niinistö ajaa pahoinvoinnin ilosanomaa?
3
<50
Vastaukset
- PS Soini 3
Moraaliton mies tuo Niinistö, ajattelin äänestää Soinia!
- .............
Taitaa nyt olla kuullun ymmärtämisessä vikaa. Niinistöhän tarkoittaa, että hyvinvoivat voivat turvata hyvinvointinsa parhaiten, jos pahoinvointia ei lainkaan ole.
Enkä kuulu Niinistön kannattajiin. Mutta näillä palstoilla on liikaa näitä väärinymmärryksiä ja harhaanjohtavia tulkintoja - joko tahallisia tai tahattomia.- Pistää vihaksi
Hyvinvoivat kykenevät kaikissa olosuhteissa turvaamaan oman hyvinvointinsa!!!!! Katso vaikka minnepäin maapalloa, näin on.
Suomessa hoitohenkilökunta nääntyy työtaakan alle ja vanhukset kuihtuu nälkään ja mädäntyy petiin, mutta rahaa on esim. vaalimainontaan.
Niinistön kampanja 1 milj. euroa, Väyrysen 800 000, Lipposen täysin turha kampanja 700 000 ja viiden muun ehdokkaan kampanjointiin tuhlaamat rahat kun ynnätään, syntyy valtava rahapotti. Kallista - politiikka on. Puolueet, kansanedustajan palkat, puoluetuet ym --rahaa on! Eduskunta paisuu kuin pullataikina. Nyt edustajilla on henkilökotaiset avustajat esim. Sinne rahaa rittää.
Laskekaapa huvikseen, kuinka monta hoitajaa palkataan vuodeksi noillakin kampanjarahoilla.
Ei vaaleja voi käydä, jos kansa ei saa tietoa ehdokkaista, mutta kun näitä laskeskelee, alkaa todella hirvittää tämä meno. Eikä edudtajillemme edes riitä kansanedustajan/ministerin palkka vaan juostaan yritysten hallituksissa ja sieltä saa muitakin etuja kuin kokouspalkkion! Esim. vaalirahaa. Eikä sekään riitä--vilpillä lisää. Onhan Suomessakin tämän tästä lahjussyytteitä ja rahan ohjaamista vilpillä politiikkaan.
Ei mahdu minun oikeustajuun, että rahaa riittää johonkin mutta ei ihmisten tärkeäksi kokemiin asioihin. Nämä politiikan broilerit ovat saaneet tämän päivän vanhuksilta hyvän perinnön. He jotka nyt mädäntyvät hoivaosastoilla ovat tehneet raskaan pitkän päivätyön ja maksaneet veronsa sekä luoneet hyvinvointivaltion, jotta nämä hyväosaiset ovat saaneet kouluttautua ja hakeutua siisteihin hyväpalkkaisiin töihin.
Presidentti on arvojohtaja. Ei rahavallan mannekiini. Siksi en ääänestä Niinistöä kummallakaan kierroksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826