Vankilasta palannut Viv

katsoja 2

Jotenkin harmaan ja väsyneen oloinen.... onkohan näyttelijä sairastunut jotenkin ja siksikö sarjaan kirjoitettiin onnettomuus jossa poistuu sarjasta jonkin ajan päästä?

9

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin muistelen

      Käsittääkseni tuottaja vain halusi eroon " Vivistä ".
      Roolihahmo itse, olisi vielä halunnut pysyä sarjassa.

    • Juonikuviomutkia

      :) Ei sitä varmasti kovin pirteänä näyttele, jos tietää pian saavansa lähdön roolistaan.
      Sitten kun Viv poistuu lopullisesti sarjasta.(olen nähnyt miten)Jääköhän Bob ja kaksoset kuitenkin sarjaan?Mitenhän heidän elämänsä tulee jatkumaan?Löytääkö Bob uuden vaimon kylästä?Ehkä Brendan?Kauppaa ja postia korvaamaan ilmeisesti myös tulee jokin uusi vastaava pytinki.
      Ennemmin olisin kyllä Viviä katsellut, vaikka ilman Bobia.Mutta näin kai sen pitää nyt sitten vaan mennä.Kaikki Windsdoritkin häippäävät.Muistona heistä, ehkä Kelly ilmestyy vielä myöhemmin kuviohin.Mielestäni on kovin ärsyttävää, kun entisiä mielekkäitä tuttuja hahmoja poistuu sarjasta ja tilalle tulee joskus huonompia.

    • juonipaljastustakin

      Olipa melkoiset silmäpussit Vivillä! Oikeat vai meikatut?
      Viv kirjoitettiin ulos Emmerdalesta, vaikka näyttelijä olisi halunnut jatkaa.
      Kauppaa ja kahvilaa alkavat myöhemmin pitämään David ja Leyla.
      Kelly palaa vielä (yllättäen) maisemiin sekoittamaan Jimmyn ja Nicolan välejä.

    • Kissatappelua

      Se onkin hupaisaa nähtävää kun nämä kaksi Nicola ja Kelly aloittavat kissatappelunsa.Kunhan Kelly ei sotkisi kokonaan Nicolan ja Jimmyn perheonnea.
      Toisaalta, kummankin naisen toivoisi kyllä saavansa kerrankin hiukan korvilleen.Niin ärsyttäviä nämä kaksi.

    • vaihtaisi hiustyyliä

      Viv oli mielestäni paremman näköinen kun hiukset olivat kiinni, mutta kohtapa taas oli se iänikuinen kasarikampaus hiuslakkoineen.... huoh...

    • Omat tyylit

      Jotkut löytää mieleisen tyylinsä menneiden vuosien muodista.Jonkun tietyn ajan muoti vaan miellyttää niin paljon, ettei siitä osaa, eikä pysty millään luopumaan.
      On jopa niitä, jotka ovat tyyleineen jämähtäneet 50-60-70 luvuillekkin.
      Kyllähän näitä tyyppejä näkee tv.sarjojen rooleissakin.Kuten Viv, joka on jämähtänyt sitkeästi 80 luvulle.Aikaan jolloin hän oli mielestään parhaassa iässä.Ehkä se saa hänet tuntemaan itsensä ikinuoreksi.

    • Nicola jo miinus

      Niinpä niin, minun tätini on myös jähmettynyt histyylinsä kanssa johonkiin menneisyyteeen :D.
      Mutta se Nicola! Ärsyttävä, voisi jotenkin kypsentää sitä luonnetta hieman leppoisammaksi?

      • ikifani

        Kyllä Nicolan hiustyyli on vaihdellut. Rouva De Souzan hiukset olivat taiten kammatut.
        Nicola on Nicola, isin pikku prinsessa, suomeksi narsisti. Saa nähdä mitä äitiys vaikuttaa.
        Muuten, Nicolan vauvaumasu oli välillä paljon suurempi, nyt on niinkuin olisi 5. kuulla. Eilen alkoi kuitenkin tapahtua.


    • jk

      vai nin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      90
      4487
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      101
      3880
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3539
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3230
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      43
      2912
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2539
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2422
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2146
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      17
      1800
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1725
    Aihe