Onko alkolukot taxeissa jotka kuljettavat koululaisia?
Eikös ne tullut pakollisiksi tämän vuoden alussa.
Kyllä kuskeillekkin kuulemma viina maistuu.
Kuskejakin vois joskus puhalluttaa.
TAXI JA ALKOLUKKO
16
2914
Vastaukset
- :)
kaikissa takseissa on alkolukot nykypäivinä, oli sitten mikä tahansa taksi.. (koulukyyti yms..)
- juliannanna
ja kyllä niitä nykyään puhallutetaan ihan samallalailla kun muitakin autoilijoita.
- . .
Mistäs ilmapallosta sitä ilmaa alkolukkoon pistetään
- Eiaukotonsysteemi
Autoilijoille markkinoidaan semmoisia tupansytyttimeen pistettäviä kompressoreita. Niistä saa ilmaa tarvittaessa.
- läskitaksi
Alkolukko tuli pakolliseksi 1.8.2012 alkaen päiväkoti- ja koululaiskuljetuksia ajaviin takseihin ja muihin ajoneuvoihin.
- Kuulemma kuullut
Mistäs oot kuullut ja kellekkä kuulemma maistuu?? Kerro ny meillekkin!! Ku oot noin viisas..
- Kellistääkö???
No yhdessä pikkukunnassa oli sellainen sukulainen joka oli aina pienes
kännis. Mutta ku se oli sukua jonka kaikki serkut oli tullut uskoon viinan keiton
ja hirvenampumisen jälkeen niin siitä ei saanut puhua??? - ....................
- ex-autoilija
Alkolukon voi kiertää varmaankin seitsemällä eri tavalla. Helpoin varmaan irrottaa sulake.Näin kertoi eräs taksi kuski. Eli erittäin helppoa luistaa sen käytöstä.
Vanha neuvo paras:Jos otat et aja.- Konstit on monet,
Esim. isolla kirkolla bussikuskit kantaa (tarvittaessa) mukanaan puutarhaletkkun pätkää, minkä läpi puhallettuna "raitista ilmaa" riittää..
- Anonyymi
Meillä tj puhaltaa auton käyntiin tarvittaessa.
- Anonyymi
Kyllä ne kännipääkuskit keinot tietää mitenkä voi ajella huuruissa. Harmi vaan että kyydissä lapset. Taitaa tuo humalassa ajo olla nykyisin yleisempää kuin selvinpäin.
- Anonyymi
kuka nyt selvinpäin ajais
- Anonyymi
Jeesus tulee.Miksiköhän unissa hokee joku yöllä jopa kuusikin kertaa nimeä Lucashenka.Mikä moinen vaiva on.
- Anonyymi
Hämeenkyrössä juo kaikki viinaa.Kotihommat saa olla kuinka on .Pääasia että nuokkuu sarvessa ja baareissa pää sekasena Sitten on aito kyröläinen.
- Anonyymi
Pitääkö siellä olla myös töissä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753504Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1391921Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041671- 851530
- 881524
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531202Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001160Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671146Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois721111- 631031