http://medianvahtikoira.blogspot.com/2012/01/12.html
"Somalit ja rasismi
Punavihreät juntit ja heidän miehittämänsä media syyttävät usein suomalaisia rasismista. Jos tarkkoja ollaan, Suomessa esiintyy jonkinasteista negatiivista asennoitumista kolmea ulkomaalaisryhmää kohtaan: muslimeita, somaleita ja romanian mustalaisia. Oikeastaan Suomessa ei juurikaan esiinny rasismia, ainoastaan realismin muokkaamaa vihamielistä suhtautumista pahimpiin hyväksikäyttäjiin eli tietenkin somaleihin. Malliesimerkki punavihreän median tekopyhyydestä on, että esim. persujen oletetusta rasismista länkytetään lähes taukoamatta. Sen sijaan äärimmäisen rasistinen kansa, joka pitää toista kansaa orjuudessa, saa meillä kunniakansalaisten aseman, jolloin heistä ei saa sanoa mitään negatiivista leimautumatta automaattisesti natsiksi.
Somalien ylimielisyys
Ei tarvitse kuin hetki olla somalien kanssa tekemisissä, niin havaitsee oudon ylimielisyyden. ikäänkuin he olisivat jotenkin parempia kuin me, heidän elättäjänsä. Se tuntuu kovin oudolta, luulisi maalaisjärjellä heidän olevan pikemminkin kiitollisia avustamme. Heidän asenteensa tulee huomattavasti ymmärrettävämmäksi jos tuntee historiaa. Orjuudella on Somaliassa pitkät perinteet, mutta toisin kuin sivistymätön punavihreä juntti automaattisesti olettaa, orjia eivät suinkaan ole olleet somalit. Edelleenkin Somaliassa on kymmeniätuhansia orjia ja suurin ryhmä näistä lienee Somalian bantut. Bantut ovat ulkoisesti tummaihoisempia kuin somalit ja muutenkin erinäköisiä. He ovat jo vuosisatojen ajan joutuneet elämään orjuudessa. Kyllä, luitte oikein, orjuudessa. Nykypäivän somaleille on täysin outo asetelma, kun heitä eivät Suomessa kohtele palveltavana herrakansana muut kuin punavihreät. Törkeimmät suomalaiset jopa kehtaavat vaatia, että heidän pitäisi tehdä töitä kuten muidenkin. "
"Bantuja ja homoja Suomeen
Mikäli Somaliasta on pakko ottaa Suomeen pakolaisia eläteiksi, paljon suuremmassa vaarassa ovat bantut kuin heidän orjuuttajansa. Varmaa myös on, että bantuilla asenne esim. työntekoa kohtaan on aivan toinen kuin somaleilla. Voisi olla jopa liikuttavaa olla todistamassa sitä ällistystä, kun bantumies tai -nainen käsittäisi, että meillä on tapana maksaa työstä palkkaa (vaikka EU-herrat tosin kovasti ponnistelevat muuttaakseen tämän asian).
Muutenkin olen sitä mieltä pakolaisuudesta, että kaikkien kannalta parasta olisi, jos Suomeen ei tuotaisi enää yhtään heteromuslimi-miestä.
"
Somalit(muslimit) ja razizmi
Hannele K
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m834439Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013850Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513180
- 412671
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222352- 232046
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151762Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715