http://media.folksam.se/2012/01/02/folksam-granskar-trasiga-varmepumpar-fortsatter-oka/
HYI HYI , FOLKSAM tuorein vikatilasto
9
114
Vastaukset
- sekakäyttäjä
Tuossa nähdään, mitä pumppu-uskovaisuus loppupeleissä aiheuttaa, köyhyyttä ja kurjuutta kuten muutkin uskonnot.
- sekakäyttäjä
Ruotsalaiset ovat aina olleet edellä suomalaisia, kuten puten pumppu-uskovaisuuteen lankeamisessa ja sen huuhaaksi toteamisessa.
- onnistunut osku.,
ILP:it ja VILP:it ovatkin räpsyjä. Yli kahdeksan vuotta on mlp pyörinyt ilman mitään häiriötä. Säästänyt pariin kertaan itsensä ja säästäminen jatkuu.
- epäonnistunut osku
"Säästänyt pariin kertaan itsensä ja säästäminen jatkuu."
näin siis hatarassa ex-öljylämmitystalossa. - onnistunut osku
epäonnistunut osku kirjoitti:
"Säästänyt pariin kertaan itsensä ja säästäminen jatkuu."
näin siis hatarassa ex-öljylämmitystalossa.Olen lämmittänyt öljyllä, suorasähköllä ja puulla. Öljyä meni yli 4000 l/vuosi. Sähköä lämmitykseen 35000 kwh/v. Puuta toin omasta metsästä pinotolkulla. Enää ei ole mitään puunpolttopaikkaa talossa.
Nyt tämä "hatara" 280 neliön talo lämpiää käyttövesineen 9800 kwh/viimevuosi ilman mitään huolta. Säästöä n. 3000 € vuodessa joten se siitä sinulle "epäonnistuneelle oskulle". - epäonnistunut osku
onnistunut osku kirjoitti:
Olen lämmittänyt öljyllä, suorasähköllä ja puulla. Öljyä meni yli 4000 l/vuosi. Sähköä lämmitykseen 35000 kwh/v. Puuta toin omasta metsästä pinotolkulla. Enää ei ole mitään puunpolttopaikkaa talossa.
Nyt tämä "hatara" 280 neliön talo lämpiää käyttövesineen 9800 kwh/viimevuosi ilman mitään huolta. Säästöä n. 3000 € vuodessa joten se siitä sinulle "epäonnistuneelle oskulle".näin siis hatarassa vanhassa ylisuuressa talossa. Siivoojan ja lämmittäjän painajainen.
- onnistunut osku
epäonnistunut osku kirjoitti:
näin siis hatarassa vanhassa ylisuuressa talossa. Siivoojan ja lämmittäjän painajainen.
No meillä ei törmäillä toisiimme ja onhan uima-allaskin saunaosastossa omasta takaa. On muuten talona energiatehokkaampi kun sinun pikku tönösi tai oikeammin koppisi. Siivoojia saa ja lämpöä ilman huolen häivää.
- epäonnistunut osku
onnistunut osku kirjoitti:
No meillä ei törmäillä toisiimme ja onhan uima-allaskin saunaosastossa omasta takaa. On muuten talona energiatehokkaampi kun sinun pikku tönösi tai oikeammin koppisi. Siivoojia saa ja lämpöä ilman huolen häivää.
näin siis köyhällä, jonka tarvitsee elvistellä uima-altaalla ja siivoojilla.
- wrt9ogljnkfd
http://www.centennialbulb.org/
Kyse eri sähkölaitteiden suhteen on ohjelmoidusta ennenaikaisesta vanhenemiseta - ei muuten kauppa käy. Ihan sama kun hehkulampullekin on -20 luvun kartellissa määritelty 1000 vuoden käyttöikä - ja maailman pisimpään toiminut lamppu on valmistettu ennen sitä ja palanut yhtäjaksoisesti yli 110 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838