Oikeuteen vaikuttamisyritykset. Itkee menneitä, häntä on kohdeltu kaltoin kun on haastettu käräjille kansan huijaamisista.
Kaikkonen aloitti
6
<50
Vastaukset
- Vilpitön mieli
http://www.iltalehti.fi/viihde/201201200210916_vi.shtml
On se kummaa kun luottamusaseman väärinkäyttö tehdään aina vilpittömällä mielellä, kuten lainataan rahaa omiin tarkoituksiin nuorisosäätiöltä yms.
Kaikkonen unohtaa että rikossyytettä ei tehdä kepein perustein ja että nimenomaan hän itse on se joka lainaili eikä syyllinen oli oikeuslaitos. Minusta kaltoin kohdellaan niitä joille nuorisosäätiön avustukset Ray:n kautta on tarkoitettu ohjattavaksi.
Harmi että Kaikkonne sotki näin myös vaimonsa omiin rahasotkuihinsa.- Onko kaikkonen
Tuhkamuna?
- Tai sitten
Onko kaikkonen kirjoitti:
Tuhkamuna?
puolisonsa on ns."maho".
- Tai sitten
Tai sitten kirjoitti:
puolisonsa on ns."maho".
Tuhkamuna ja maho ovat kohdanneet, näiden kahden tapauksessa darwinismi ja luonnonvalinta toimii.
Luonto karsii pas.ka perimää.
- niinkuin luetaan
lakihan koskee kaikkia, toisia enemmän, toisia vähemmän
- Malli esimerkki
omien ja "firman" rahojen sekaantumisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262085Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764