Väyrynen Paavo 4 presidentiksi

pöö_pöö

Punnitsemalla kaikki arvot ja miettimällä myös lähihistoriaa voi jokainen kysyä itseltään; haluanko kokoomuslaisilla arvoilla olevan presidentin, vai presidentin jolla on syntilistalla mm. eläkkeiden indeksileikkaukset ja rahan lainaus eläkeläisiltä, joita ei ole korjattu (Paavo Lipponen). Vai haluanko miesparin linnaan, jonka takia tulee kovia vaikeuksia reaalimaailman kanssa maailmalla. Meitä ei enää oteta tosissaan. Jos näin kävisi, täytyy sanoa että meidän kansamme ja nuoriso on aikaansa edellä. Nyt tässä näkyy se organisoituuko ns. nettikansa johon luen ennenkaikkea nuorison. On nähty monissa mobiilijutuissa ja nettiäänestyksissä miten nuorison ehdokas on voittanut. Jos ette tätä halua, täytyy aktivoitua sunnuntaina ja äänestää Paavo Väyrynen nro 4 Suomen Tasavallan presidentiksi. Väyrynen pärjää maailmalla, Venäjän kanssa ja on osoittautunut uudistuvaksi valtiomieheksi näissäkin mittelöissä. Se valta mikä presidentillä enää on maaliskuussa, Väyryselle suotakoon hän hoitaa homman. Enemmän siinä olisi tehtävää jos olisi valtaa, mutta kun ei ole!

7

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nro 4 Suomen puolest

      Hienosti kirjoitettu. En osaa oikein lisätä mitään

    • pöö_pöö

      Lainaan tähän nimimerkki Muutosta kaipaava tekstiä minusta se on niin hyvä:

      Paavo Väyrynen on ehkä paras ehdokas haastamaan Niinistön, jota en ainakaan presidentiksi halua. Väyrysellä on hyvät mahdollisuudet päästä toiselle kierrokselle. Hän ei kannata Nato-jäsenyyttä eikä EU:n liittovaltiokehitystä, joten senkin puolesta oiva valinta. Hän ei asu myöskään Helsingissä, joten osaa huomioida koko Suomen tarpeet. Hänellä on eniten kokemusta ulkopolitiikasta, hän on käytökseltään miellyttävä, mutta jämäkkä hoitaessaan asioita. Hänellä on myös huumorintajua ja presidentin arvokkuutta olemuksessaan.

      Itse toivon, että Väyrynen menisi jopa I kierroksella läpi. Säästyisi ne seuraavan kierroksen vaalirahatkin. Tarvitaan ne ihan muuhun. Kyllä Paavo V asiat hoitaa! Spekulaatio on turhaa, presidentin valta on vähissä. mutta Paavo Väyrynen teksi parhaansa "poikien" vahtina sinne hallitukseen päin. Nyt tarvitaan todella jämäkkä Väyrynen hoitamaan tämä pesti. Eikä mitään pohdiskelijoita, se on turhaa.

    • Paavolla ARVOT ok

      Väyrysellä on terv e arvomaailma. Väyrysen Suomi ei ole henkisen väkivallan Suomi.
      Väyrynen on ottanut nollatoleranssikannan työpaikan hhenkiseen pahoinpitelyyn
      tyopaikkakiusatut.net -foorumissa

    • Ehdoton ei

      Niinistö on jo hyvää vauhtia mädättämässä Suomen oikeuslaitoksen ja
      käytännossä kusee naisten ihmisarvolle. Ei presidenttiainesta

    • Äiti x 2

      Vilpittömät onnittelut neljännestä lapsenlapsesta!
      http://www.suomenmaa.fi/etusivu/väyrysille_neljäs_lapsenlapsi_5647936.html

      Vielä en ole ehdokastani päättänyt, mutta lapsiperheellisenä vaakakuppi alkaa vahvasti kallistumaan Väyryspaten suuntaan ;)

    • Frontside Ollie

      Väyrynen Rules!
      Paavo on kuin Taru sormusten herrasta kiltti ja isällinen Gandalf. =)

    • Paavo on valt tohtor

      Itse toivon, että Väyrynen menisi jopa I kierroksella läpi. Hän on ehdottomasti paras ja täyttää presidentin mitat kaikella tavalla arvioiden.

      Lainausta ylemmästä viestistä:
      Säästyisi ne seuraavan kierroksen vaalirahatkin. Tarvitaan ne ihan muuhun. Kyllä Paavo V asiat hoitaa! Spekulaatio on turhaa, presidentin valta on vähissä. mutta Paavo Väyrynen teksi parhaansa "poikien" vahtina sinne hallitukseen päin. Nyt tarvitaan todella jämäkkä Väyrynen hoitamaan tämä pesti. Eikä mitään pohdiskelijoita, se on turhaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3829
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2964
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe