Jos niin hyvin kävisi että noita pankkitilejä netin kautta rosvoavia alkaisi paljastumaan, niin eiköhän kansan olisi aika välittömästi ottaa laki omiin käsiin ja panna kuolemantuomio täytäntöön, eli rosvoilta nirri pois. Jos näin ei HETI aleta toimimaan, niin kenenkään rahat eivät kohta ole missään turvassa.
Se on jo tuhansia kertoja nähty, kuinka itsekin rikolliset päättäjät ovat luoneet lait nimenomaan suojelemaan rikollisia ja rankaisemaan itseään puolustaia uhreja. Koska laki ei auta, on kansan itse puolustettava itseään. Ainoa keino pankkirosvojen kohdalla on tappaa heti kun on varmuus tekijästä tai tekijöistä. Ainoastaan tämä voi hillitä totaalisen kaaoksen syntymisen joka muuten vaarantaa koko kansan oikeusturvan ja talouden.
Aika ottaa kuolemantuomio käyttöön.
5
59
Vastaukset
- 14+16
Jonkinlainen tuomiokin olisi positiivinen asia. Uutisten mukaan, ei ole varmaa onko kysymyksessä petos vai törkeä petos. Jos se on pelkkä petos, niin tuomio on sakkoja tai ehdollista = käytännössä ei mitään.
Sellaisia suojauksia ei ole olemassakaan, ettei niitä pystyisi murtamaan. Onhan se nähty, kun jenkeissä on murtauduttu pentagoneihin sun muihin, joissa on varmasti kovimmat suojaukset, mitä tältä pallolta löytyy.
Turvallisin keino on lopettaa verkkopankin käyttäminen ja hoitaa maksu-asiat kauppareissulla automaatissa. Ihan varmasti tulee vielä sellainen puhallus, että niitä tilejä tyhjenee oikein urakalla ja sitten ruvetaan miettimään kuka korvaa menetetyt rahat, vai korvaako kukaan. - 354jkl657lkj324lkj5l
kuolemanrangaistus on aina peruuttamaton, elinkautisen vankeuden taas voi peruuttaa. tuomiot eivät voi ikinä olla 100% oikeassa vaan väistämättä myös syyttömiä tullaan tuomitsemaan jos ylipäätään ketään tuomitaan. kuka ikinä panee kuolemanrangaistuksen täytäntöön, on väistämättä ennemmin tai myöhemmin viattomien murhaaja ja siten rikollinen itsekin.
- Onnex.......
on niin köyhä ettei ole pelkoa jos ne pari euroa meneekin.
- Paapominen riittää
Kyllä tämänkaltaisen rikollisuuden tekijät ovat täysin aukottomasti selvitettävissä. Heidän kohdallaan sellaista virhetuomitsemista ei voi tulla kuin mitä esim. Jenkkilässä niissä tapauksissa joissa oikeusjärjestelmä ja etenkin poliisi on tietoisesti ottanut riskin vääriin tuomioihin, jotta systeemi näyttäisi tehokkaalta ja toimivalta. Joskus on ollut pakko löytää joku tuomittavaksi. Ei henkirikosten selvittelyä voi mitenkään verrata nyt riehuvaan rosvoiluun. Näissä ei voi edes tulla epäillyksi ennenkuin totuus on jo selvä.
Elinkautinen maksaa kulloisenkin maan veronmaksajille järjettömästi? Jos tällaisia nilviäisiä tuomittaisiin pitkiin vankeusrangaistuksiin esim. Suomessa, se olisi miljoonien lisärangaistus meille rikosten uhreille.
se vain on niin, että nykylainsäädäntö aiheuttaa sen että uhri kärsii aina paljon enemmän kuin roisto. Juuri tämä ruokkii rikollisuden kasvua loputtomiin.
- 5+5
Ja kuolemanpartiot myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2575209Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204221- 604011
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363637- 513590
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest413345Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv122733Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202606- 232516
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo632409