Suomi rikastuu Natossa.

Rikastuu Natossa

Voimamme kasvaa tuhat miljardikertaiseksi. Paikalliset asukkaat ovat ja kaataneet kansanmurhaaja Leninin patsaat. Rakennamme sinne jo tuotantolaitoksia.

3

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki osaaminen

      Jokainen suomalainen osaa laskea. Kun meillä on kaikki vapaiden kansojen voima yhdessä puolustaa kansainvälistä yhteisöä, niin olemme oikein rikkaita.

      • Oma puolustus

        Suomen puolustusvoimia vahvistetaan aivan oleellisesti koko ajan. Meillä pitää olla täydellinen voima tuhota kansanmurhaaja (rikos koko ihmikuntaa kohtaan).


      • Pekka ilmiö
        Oma puolustus kirjoitti:

        Suomen puolustusvoimia vahvistetaan aivan oleellisesti koko ajan. Meillä pitää olla täydellinen voima tuhota kansanmurhaaja (rikos koko ihmikuntaa kohtaan).

        Pekka Haavisto haluaa vahvistaa Suomen puolustusvoimia. Hornetit varustetaan ilmasta maahan automaattisesti vainolaisen romuihin. Maamiinoista luovutaan.



        Maamiinoista luopuminen oli Tarja Halosen ajan tavoite. Pekka Haavisto on toisella kierroksella, jos Mooses ei yllätä. Timo Soini olisi iso jytky. Sauli
        Niinistö on varmin valinta puolustaa yhteistä kotiamme vapaata Eurooppaa..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4548
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2964
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1757
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1429
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1351
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1232
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      949
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe