MITÄ SOINI ON SANONUT

kokemusta on

mamuista?

Minusta hän on sanonut,että tervetuloa Suomeen tekemään töitä, mutta ei loisimaan - se on ihan oikein sanottu.Soini on sanonut myös,että maassa maan tavalla - sekin on oikein sanottu.Joten mikä mättää?

Sitten on tämä Halla-aho joko on kirjoittanut arvostelevasti ja negatiivisesti islamista ja muslimeista - se on saanut naurettavan haloon aikaiseksi,kaikki suur-suvaitsevaiset punaiset ovat nähneet punaista.

Mutta on se vaan kumma että islamia tai muslimeita ei saa arvostella tai "mollata" lainkaan,kun kaikkia muita uskontoja ja ryhmiä saa - mutta islam on tabu.

Ja kun totuus on että juuri muslimeita ja islamia tulee arvostella kovin sanoin,sillä islamilaiset maat ovat täysin jälkeenjääneitä länsimaisesta kehityksestä,demokratista ja ihmisoikeuksista ei ole tietoakaan - muslimit eivät osaa juuri muuta kuin riidellä ja sotia.

Muslimit ovat myös se ryhmä jolla on vaikeuksia sopeutua länteen,totuus on että suuri osa heistä EI HALUA SOPEUTUA kristittyyn yhteiskuntaan - vaan he haluavat jatkaa elämistä samalla lailla kuin kotimaissaankin,he eristäytyvät muista omille asuin alueilleen.Näin on mm. Ruotsissa käynyt,myös Tanskassa missä eräs tutkija(mamu itse)sanoi,että Tanskassa on alueita joissa tanskan laki ei ole lainkaan voimassa - vaan niissä mennään sharian mukaan,eikä Tanskan viranomaiset voi mitään.

Tällaista porukkaa sitten vasemmistolaiset mamuhyysärit haluavat Suomeen - täysin järjetöntä.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöö...

      Tietty vasemmisto porukka joka ennen ihaili Neuvostoliittoa,alkoi ihailla monikulttuurisuutta kun neukkula hajosi ja heille tuli tyhjiö - mutta keksivät sitten muslimit.

      Juutalaisviha yhdistää muslimeita ja vasemmistoa.

    • Soini on oikeassa

      Fundamentalistit ovat ongelma kaikissa uskonnoissa. Nämä hihhulit näyttävät verisen tien paratiisiin, militantit pilaavat "oikean" uskovaisen maineen ja ajavat heidät vaikeuksiin. Vastuuttoman toiminnan taustalla piilottelee hirvittävä hinku maalliseen valtaan. Erityisen hankala tilanne on islamissa ja yhdysvaltalaisten äärioikeistolaisten kristittyjen keskuudessa.
      Soini on ehdottomasti oikeassa; maassa maan tavalla on hyvä lähtökohta säilyttää yhteiskuntarauha. Tunnen muutamia suomalaistuneita arabimuslimeja, jotka ovat tämän tajunneet. He tekevät työtä, harjoittavat omaa uskontoaan ketään häiritsemättä, antavat arvon uudelle kotimaalleen ja sen elämäntavalle. He eivät ole sulkeutuneet omaksi ryhmäkseen, vaan toimivat avoimin mielin suomalaisessa yhteiskunnassa sen asettamilla pelisäännöillä.
      Käsittääkseni sopeutumisen taustalla vaikuttaa molemminpuolinen kunnioitus. Miten raamattu sanookaan: Tunne oma arvosi, anna arvo toisellekin tms.

      • Laki kaikille sama

        Suomessa on monta "maan tapaa", joita maahanmuuttajien ei kannata seurata. Lakia kaikkien on kuitenkin pääsääntöisesti noudatettava, oli sitten kantaväestöä tai maahanmuuttaja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1869
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1768
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1766
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1439
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1383
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      486
      1016
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      962
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      908
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      902
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      864
    Aihe