Tämmöstä löyty netistä:
Perussuomalaisten puheenjohtajan ja presidenttiehdokkaan Timo Soinin läheinen neuvonantaja Oskari Juurikkala on syksyllä 2011 pyrkinyt äärioikeistolaisen Suomen Suojeluskunnan jäseneksi. Asia paljastui, kun Iltalehden toimittajat maksoivat kotimaiselle Anonymous-hakkeriryhmälle tietomurrosta liikkeen ulkomailla sijaitsevalle palvelimelle ja löysivät tietokannasta Juurikkalan sähköpostiosoitteen.
Juurikkala on tiettävästi toiminut sivuston ylläpitäjänä, ja on pyrkinyt saamaan Suomeen aikaan "uuden kristalliyön". Tällä kertaa kohteina olisivat muslimit, eivätkä juutalaiset. Suojeluskunta.com -keskustelupalstan mukaan järjestö ajaa "valkoista pohjolaa", jossa vain kristinusko olisi ainoa sallittu uskonto. Uskonnottomuus olisi myös sallittu vaihtoehto.
Iltalehden tavoittama Juurikkala kieltää olleensa ryhmän kanssa tekemisissä tai maksaneensa edes jäsenmaksua.
- Hakemuksen täyttämisen jälkeen sieltä ei kuulunut mitään. Unohdin koko asian, ja tämä tuli ihan täysin yllättäen esille.
Juurikkala perustelee hakemustaan sillä, että liittyminen tuntui aikoinaan hyvältä idealta.
- Se vaikutti isänmaalliselta ryhmältä. Myöhemmin olen kuullut, mihin ryhmä pyrki, ja kyllä se kuulosti aika radikaalilta. En tällaiseen toimintaan lähtisi mukaan.
Onko mielestäsi perussuomalaisilla ja Suomen Suojeluskunnalla yhteisiä aatteita?
- On niillä aika paljonkin yhteistä, ehkä suurimpana tekijänä on se että kummatkin suhtautuvat kriittisesti monikulttuurisuuteen. Monikulttuurisuus tuo ongelmia, ja siitä ei hyvää seuraa. Esimerkiksi saksiraiskaukset ja vanhusten ryöstömurhat.
Näet siis, että perussuomalaiset suhtautuvat positiivisesti suojeluskuntiin?
- No kyllä. Ei varmaan kaikki, mutta iso osa perussuomalaisista.
http://pastebin.ca/2104700
Persujen rasistiavustaja mokaa
Opus Dei
2
105
Vastaukset
- Supon jätkät nauraa!
Ja minä kun kuvittelin Shivarin Suojeluskunta.comin läpinäkyvän kämyansan olevan niin tökerö viritys, ettei siihen verkkoon kukaan tarttuisi, ei edes luupäisin persu, mutta kerran taas tuli yliarvioitua ihmisten älykkyys...
- merzutar
Taas löytyi juutuupista vihapuhemusiikkia... eikä kukaan tee mitään?
http://www.youtube.com/user/zigger88
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826