Tulen nyt tänne kyselemään josko jollain olisi kokemusta seuraavasta asiasta koska olen aivan pöyristynyt:
Yritin eilen mennä avaamaan tiliä Osuuspankkiin ja samalla sanoin virkailijalle että haluan Visa Electron-kortin ja nettipankkitunnukset. Olin todella yllättynyt kun virkailija sanoi että koska minulal on luottotiedot menneet niin en saa nettipankkitunnuksia enkä Visa Electronia. Toisaalta sama virkailija kyllä sanoi ettei ole tilejä availlut paljoa ( oli lainapuolen ihminen minne minut jostain syystä ohjattiin ). Kysymykseni oli heti että MIKSI IHMEESSÄ???
Visa Electron ei ole missään nimessä todellakaan luottokortti enkä ollut mitään luottokorttia hakemassa vaan ihan tavallisen Electronin jolla voi maksaa ostoksia kaupassa ja internetissä ja eihän verkkopankkitunnuksissakaan ole mitään luotto-ominaisuutta kun omalta tililtähän siinä maksellaan laskuja yms. nettiostoksia. No, virkailija ei osannut sanoa juuta eikä jaata ja sanoin hänelle että antaa olla sitten..
Minulla on tili Nordeaan ja S-pankkiin jonne nordeaan on pankkitunnukset ja visa electron ja s-pankkiin pankkitunnukset ja visa debit-kortti. Ilman mitään kyselyitä vaikka varmasti tiesivät tilejä myöntäessään ettei luottotiedot ole puhtaat. Ihmettelenkin tuota osuuspankin toimintaa että onko kaikilla heidän asiakkaillaan puhtaat luottotiedot tai sitten käydään pankissa vain asioimassa ilman pankkitunnuksia tai korttia.
Olisin siis vaihtanut Nordean tilini osuuspankkiin ja lopettanut tuon nordean kun en ole pitkään aikaan ole ollut tyytyväinen kyseiseen pankkiin.
Ja nyt jos saisi oikeasti auttavia ja asiallisia kommentteja eikä mitään saarnaa luottotietojen menetyksestä. Kyllä, tiedän että olen mokannut joskus tietoni/asiani enkä tarvitse siitä saarnaa joltakin tuntemattomalta palstan lukijalta :) -Kiitos.
LUOTTOTIEDOT JA OSUUSPANKIN VISA ELECTRON JA PANKKITUNNUKSET???
camillanaarteet
0
582
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell402226Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.511802Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1321727Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041356Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541080Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761018- 62949
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54847Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102821Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.269812