Kävi jopa Pohjois-Karjalassa puhumassa tänään. Kelpo mies, äänestän Soinia!
http://timosoini.fi/2012/01/kiitos-pohjois-karjala-nyt-aanestamaan/
Soinilla on otsaa!
13
55
Vastaukset
- homo.
Timppa on perseestä.
- kunnonmiesaspeesta
Enemmän sillä on mahaa kuin otsaa. Alamäen mies - Väyrynen vie kannatuksen Espoon huuliveikolta ja kaljabaarien 50 vee örkit saa etsiä uuden idolin.
- Eläkeläispersu
Eino Poutiaisen kunniaksi tehty vierailu Pohjois-Karjalaan oli varma tapa saada paljon ääniä siltä alueelta. Kyllä Timo osaa.
- Espoon rötösherra?
Mitähän Eino Poutiainen olisi sanonut Soinin kaltaisesta pellestä, joka käyttää hyväkseen SMP:n uranuurtajien hyvää mainetta? Voiko Soinin kaltainen olla muuta kuin Espoon rötösherra?
- Timo hyrrätakki
Vielä 2000 luvun alussa persujen kokouksissa ei saanut puhua SMP:stä sanaakaan. Erityisesti Vistbacka hermostui. Nyt on taas takit hyrränneet ja jopa Eino-vainajalla ratsastetaan. Hävytöntä.
- oman edun tavoittelu
Soinin vaikuttimet ovat niin ilmeisiä, pelkkää oman edun tavoittelua. Ei mitään kunnioitusta mutta hyötyä pitää repiä itselle vaikka se olisikin moraalitonta. Mutta hänhän onkin niin uskovainen!
- Soini 2012
oman edun tavoittelu kirjoitti:
Soinin vaikuttimet ovat niin ilmeisiä, pelkkää oman edun tavoittelua. Ei mitään kunnioitusta mutta hyötyä pitää repiä itselle vaikka se olisikin moraalitonta. Mutta hänhän onkin niin uskovainen!
Oman edun tavoitteluahan on myös itsenäisen päätösvallan pitäminen täällä Suomessa eikä Brysselissä.
- PietulainenNr.1
Olin juuri eilen keskusteluissa Pietun kanssa ja hän kertoi kuinka Soini ei voinut rahanahneudessaan myöntää edes tuhatta (1000) euroa Eino Poutiaisen kotitalon ostamiseksi, sillä niin pienelle rahalla se olisi saatu. Tultuaan mukaan puolueen toimintaan oli Pietu pyytänyt (vaatinut) nykyisen kansanedustajan Osmo Kokon ja piirisihteerin ottamaan hänen kanssaan kunnolla selvää talon kohtalosta (2007).
Valitettavasti Pietu oli kaksi (2) viikkoa liian myöhään asialla, sillä Eino vainaan talo oli myyty juuri nenän edestä jollekin yksityiselle. Miksi myös Kokko nukkui asian kanssa??? Pietu oli sanonut Kokolle, että rahat kyllä löydetään vaikka omasta taskusta, kun niitä ei kerran puolueen kassasta löydy (Soinin taskusta).
Että tässäkin osoitus Soinin "rehellisyydestä". Jännää.- Einon mökin ostoraha
kolehti.
Pietulainen muistaa ihan oikein. Todellisuudessa Soini tai Osmo Kokko salasivat asian ja he eivät todellakaan tehneet yhtikäs mitään asian eteen. Löytyihän sille Karjalaistaustaisilta kerätylle Einon mökkirahakolehdille lopulta hyvä kayttötarkoitus, logotaistelu...
Einon muistoa kunnioittaeksemme kolehtiin lahjoitimme...
- ei soiniWätys!
Soini kävi taas heittäytymässä marttyyriksi Eino Poutiaisen maisemissa. Tuhatta euroa ei miljonääri soinilta löytynyt Poutiaisen historiallisen kodin lunastamiseen.
Juopot ja laiskat toimittajat eivät halua esittää soinille yhtään ainoaa kriittistä kysmystä KOSKAAN. Tosi outoa. - EiSoinivätys
milloin ne soiniWätykset tajuavat, että heitä tarvitaan vain sen aikaan kuin soini katsoo parhaakseen.
sitten koittaa kylmät ajat. ne kylmät ajat ovatkin kovin lähellä, sillä suuri alamäki on jo alkanut. alas tullaan ja lujaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! - DSVR
Soinilla on takanaan kuusi lihavaa vuotta. Sinä aikana hän on puukottanut selkään uskollisimpia luottomiehiään. Rahaa soinilla on puoluetukiaisten kautta jatkossakin. Mutta pystyykö hän niistä nauttimaan, kun poliittinen elämä persuissa ja sen ympärillä tulee olemaan pahenevaa h..ttiä päivä päivältä?
Jos joku kuvittelee, että soinia kohtaan tullaan tuntemaan pienintäkään armoa tai sääliä, hänen täytyy olla umpihullu. - Tytteli Nurmeksesta
Kiitos PietulainenNr.1 tiedoista. Jotain tuollaista olinkin kuullut, mutta nyt tuli siihenkin varmistus. Kauheaa rahan ahneutta tuolla Soinilla. Kauheaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861