Ennakkovaalien ylivoimainen suosikki pesee muut

Jonka sielu ei lepää

Sauli Niinistö lienee ehdokkaista ainoa, joka on antanut rahaa Veikko Hurstin edustamalle järjestölle. Mieti siis miksi et antaisi ääntäsi jollekin joka on pelastanut vähäosaisia poliittisesta kannastaan huolimatta. Presidenttinä hän varmasti pelastaisi enemmän kuin sosialistit kolmen edellisen presidentin aikana, joiden jäljiltä jäi vain ruumiskasa rampautuneita ja sivuun tölvittyjä Suomen kansalaisia.

Sauli Niinistö lienee ehdokkaista ainoa, jolla on elämänkokemusta; edesmenneen, joskus jopa viinanhuuruisen vaimon kuoleman jälkeisen elämän jälkeen hänen onnistui saada puolisokseen edustavan nuorekas vaimo millaista Suomikuva tarvitsee.

Sauli Niinistö on seksuaaliselta suuntaukseltaan normaali. On jopa kertonut harrastaneensa "tyttöjen katselua nuorempana" - ei siis poikein katselua. Niin moni kulttuuri, yhteisö ja valtio on kaatunut seksuaalisiin perversioihin, mitä luonnonvalintaa lisääntymisessä edustava normalius on.

Jos Niinistöstä on jotain negatiivista etsittävä, niin se lienee hänen varatuomarin nimikkeensä ottaen huomioon mihin suohon hänen puoluetoverinsa Sasimus ja Zykovitsa ovat saattaneet jättämällä oikaisematta Suomen lakia vastaan olevien juttujen oikaisemiset. Tätäkään epäkohtaa ei voida oikaista, ellei setä Saulista tule pressa.

Sauli Niinistö lienee ehdokkaista ainoa, joka ei ole ollut yhdistämässä Suomea tavalla tai toisella Venäjään. Suomi on itsenäinen ja puolueeton valtio, kuten Väyrynenkin tietää, mutta Paavolla on vain tuo takin kääntö ollut yhtä nopeata kuin matka Neuvostoliiton suurlähetystöön sopimaan asioista.

Sauli Niinistö ei ole päästellyt suustaa rasistisia lausahduksia, on pitänyt kiinni yksityisyydestään, on osoittanut tuneita julkisuudessa ja jopa ottanut vastaan kaiken sen mollaamisen mitä muut ovat hänelle tarjonneet.

Saulissa saattaa ainesta siihen mihin muissa ei ehkä ole. Hän siivonnee Suomen Baaleihin uskovista epäjuman palvojista, panee isänmaan asian kuntoon antamalla yrittäjille mahdollisuuden ja sitä kautta saamme maamme nousuu ja voimme palkata työttömät töihin Suomelle.


Sauli olisi 'Thornin vasara Baalien petosta vastaan'

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

        Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
        Maailman menoa
        20
        1781
      2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        156
        1779
      3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

        Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
        Maailman menoa
        332
        1470
      4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

        Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
        Kaste
        422
        1118
      5. Mies profiloin sinut

        Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
        Ikävä
        209
        1112
      6. Mitä haluaisit

        Tehdä kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        142
        1096
      7. Salainen kastekoulutus

        Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
        Kaste
        285
        985
      8. Känsäkoura ja hotelli

        Tietoa kuka ostanut?
        Kuhmo
        11
        975
      9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

        Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
        Suomalaiset julkkikset
        4
        959
      10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

        Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
        Ähtäri
        49
        918
      Aihe