Radio Rock haastatteli tällä viikolla presidenttiehdokkaita. Kun paljastui, että Eva Biaudet asuu 250 neliön luksuskodissa hienolla ruotsinkielisellä alueella, juontaja kysyi, kuinka monta romanikerjäläistä Biaudet olisi valmis asuttamaan kotiinsa, kun hän niin kovasti on romaneja puolustanut. Biaudet kierteli ja kaarteli sanomalla, että eihän hänen asuntonsa nyt niin iso ole, se on hyvin vaatimaton kun ei ole poreammetta eikä huippuvarusteltua kylpyhuonettakaan ja kuulemma romanien hyväksi voi toimia muutenkin kuin jakamalla asuntonsa. Juontaja toisti kysymyksensä ja kysyi vielä kolmannenkin kerran, mutta selvää vastausta ei tullut.
Montako romania asuttaisit, Biaudet?
11
69
Vastaukset
- Ääni Kokoomukselle
tai Arhinmäelle on ääni mamutukselle. Ollaan suvaitsevaisia kun ei itse tarvitse osallistua kuluihin ja palkka tulee veronmaksajilta.
- Minä-,.
Bidee on niin järjettömän ristiriitainen persoona, että sen huomaa jokainen jolla veri kiertää päässä. Sen logiikka ei vain toimi. Ainoastaan silloin kun logiikka on oikea niin palat loksahtavat paikoilleen, eikä silloin joudu selittelemään. Bideen teoriat eivät toimi edes paperilla saati käytännössä.
- Tosi on
No mitä minä sanoin tuosta hyysärien toiminnasta, kun on kyse omasta lähipiiristä
vähäosaisten asutuksessa. Ei käy lähellekkään omaa asuntoa yhtään sosiaaliasuntoa tai hoitolaitosta. - Upsista ups
Upsista.
- Daunista dau
Daunista.
- Tosimies.
Sellaisia ne on, kieroja suvaitsevaisia.
Minä ainakin olen rehellinen ja sanon etten asuttaisi yhtään tai millään muullakaan tavalla auttaisi jos tontille tulisivat ajaisin pois. - ei mun takapihalle
Biuudeeet on tyypillnen lajinsa edustaja eli eliittifrouva, joka harrastaa maailmanparantamista, kunhan muut hoitaa likaisen työn käytännön tasolla ja tietysti frouvalle pitää maksaa kunnon liksaa.
- Muistakaa äänestää
jotain muuta kuin Bjödöötä. Numero neljä on suositeltavin.
- pärelammas
On tosi vaatimaton koti. eihän sellaisen omistaja voi auttaa köyhää mustalaista. mutta jos heille raha otettaan "rikkailta" kansalaisilta jotka minet asuvat 20 neliön luksuskodeissa niin se on hyvä se.
- Eihän nyt sentään
ulkomaalaisia omaan kotiin voi ottaa vaikka tilaa on yllin kyllin ja yltäkylläisyydestä voisi hyvin jakaa köyhille! Mutta kyllä mamuja pitää ottaa aivan saatanasti kunhan ne sijoitetaan köyhille alueille ja muodostetaan ghettoja.
Näin toimii perus hyysäri. Hyysärin äänestäjätkään eivät tietenkään halua mamuja omille alueilleen mutta Suomeen kuitenkin, siksi he hyväksyvät tuollaisen ajattelun.- Ja ja,
inte i min lägenhet! Ush, nej!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882