http://martina.seiska.fi/2012/01/aamu-peuramaalla-siivousta-ja-aanestysta/
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=9492939#post9492939
MARTINA ÄÄNEESTÄÄ SAULIA KOSKA STEFU ON PORVARI
11
384
Vastaukset
- voi ei...
Eihän se varmaan edes ymmärrä politiikasta mitään...
- OI aikoja oi tapoja
Ok. Valista sä fiksu "voi ei" meitä jotka ei siitä ymmärrä. Odotan mielenkiinnolla!
- olipa yllätys
just nämä martinat ja stefut kokoomusta äänstävät: luulevat kuuluvansa tai haluaisivat kuulua joukkoon, jonka asioita kokoomus ajaa.
mainostoimiston löpinät ja xylitoli-purkka on käytännössä saulin keksintö -mainokset uppoavat tietämättömiin. - JK
VAI IIN
- Oi aikoja oi tapoja
Itsekään en pahemmin ymmärrä mutta täytän silti kansalaisvelvollisuuteni ja äänestän sitä, joka mielestäni soveltuu parhaiten Suomen presidentiksi.. Oletteko sitä mieltä että pitää jättää äänestämättä jos politiikkaa ei jaksa seurata 24/7?
- Puoluefriikki
Martinan viisaudesta en tiedä....
Mutta jokainen saanee kuitenkin äänestää riippumatta sitiä mitä tietää mistäkin aatteesta. Jos Martina haluaa miellyttää miestänsä, niin ainakin sanoo äänestävänsä Saulia, voihan olla ettei osaa kirjottaa numero oikein lappuun tai sitten sekottaa numerot keskenään ja lapussa seisookin 69.
En ole ollenkaan vakuuttunut että kovin moni äänesi näissä vaaleissa puoluekantojensa mukaisesti. Tuskin eduskuntavaaaleissakaan Persun kannattajat edes tiesivät kuuluuko Persut oikeistoon vai vasemmistoon, vai keskelle. Sehän oli vaan protestointia nykypuoluejärjestelmille. - Yx9
Onko Martinalla äänioikeus?
- ....................
Kyllä on. Siihen vaaditaan 18v täyttänyt, mutta älykkyysosamäärä voi olla pienempikin.
- Peräsuomi
.................... kirjoitti:
Kyllä on. Siihen vaaditaan 18v täyttänyt, mutta älykkyysosamäärä voi olla pienempikin.
Näin se on.
Jokainen raiskaaja, tappaja, psykopaatti, alzheimerpotillas, neliraajahalvaantunutkin on ääniookeutettu, ja jos itse ei osaa,kykene tai halua saa avustajan mukaan kirjoittamaan. Ja mikä parasta kaikkien äänet tasavertaisia.
- Happyy
Mielisairailla ei ole äänioikeutta.
- Pekka rules*
Jos haluaa mennä köykäsesti elämän läpi ja kiertää vakituiset duunit, niin valinta on Haavisto.... kansalaispalkkaa ajatellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393850Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91882Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51608Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23731