Olisko aika alkaa rukoilla Suomen puolesta

Herran oma

Sillä Suomen on vallannut homoudenhenki.Varsinki etelä-suomessa on homous hyväsytty laajalti.Älkäämme unohtako minkä takia Sodoma ja Komora tuhottiin.

4

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äänoiuy

      Tähän on yksi lääke! Äänestäkää te laiskat sohvaperunat toisella kierroksella oikein! Älkää tulko tänne kitisee varsinkaan jos ette ole äänestänyt!!!!

    • 13

      Nämä on ihan presidentin vaalit. Homoushan ei ole ollut lainvastaista enää pitkäänaikaan.

      • Muistuttaen...

        Kaikki Raamatun UT vastainen on sitä kaikille hyväksi olevan Totuuteen perustuvan Oikeuden mukasuuden Lain / Laillisuuden vastaista. Vain Raamatun UT mukainen on sitä kaikille hyväksi Laillista, = Itse Jumalan Luvallista, jonka täyttymystä on vasta se täysimääräinen, aito, puhdas. epäitsekäs, rehellinen, kaikista ja kaikesta Luojan hyväksemme luomasta Oikein huolta ja vastuutta kantava Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi.

        Kaikki muu ja muulla tavalla elämä ja toiminta on sitä Jumalan sanan, = Lain vastaisuutta, sitä vääryyden mukaista, joista tulee aina tavalla tai toisella, ennemmin tai myöhemmin niitä pahaksi / kärsimyksiksi, syystä (kaikki vääryys) = Jumalan sanan vastaisuuksista seuraamuksensa.


    • Tuumasta toimeen...

      Eiköhän jo kuitenkin olisi ihan korkea aika elämään ja toimimaan kansakuntalaisten voittamiseksi Kristukselle Jeesukselle / Raamatun UT mukaiselle kristillisyydelle.

      Se tietenkin edellyttäisi että olisi ensin itse lähdettävä sille Raamatun UT mukaislle, Kristuksen Jeesuksen käskyt pitävälle ja täyttävälle / ne kristiilisyyden tunnusmerkit ilmentävälle ja TÄYTTÄVÄLLE tielle. Joka taas edellyttäisi niin oikein Raamatullisesti eläviksi ja toimiviksi / vaikuttaviksi Kristuksessa Jeesuksessa YHDEKSI, yhtä oleviksi ja kaikessa yhtä pitäviksi, Krist. jäsenistö verkostoksi, kaikille hyväksi Raamatun UT apostolisen seurakunta opin mukaisesti paikkakunnittain ja alueittain kansakuntien laajuisesti Totuudessa YKSI mielisesti, kaikessa jäsenistönään täydellisyyteen pyrkiviksi ja seurakuntaansa rakentaviksi järjestäytymistä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10935
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8207
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      125
      5245
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3558
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3514
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3157
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2519
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2011
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe