kotirauhan häirintää

Vanhemmillani kävivät jehovalaiset ovella,faija keittiössä vähän eilisen jäljiltä huutaa että meillä palvotaan vuohta :) sit tää ovelle tullu kattoo mua ja häipyy :) Tai yx seuras auton ovelle asti ja sanoi "Loppu on lähellä" Minä siihen "Ja se on helvetin hyvä,on odotettukin".Hyvä ettei jääny auton alle.... :D
8103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toivottavasti heidän toimintansa on loppu.

Äänestä

Kehoittaisin hommaamaan ovisilmän ja olemaan avaamatta tuntemattomille.

Nykyään kaikenlaiset päihdevammaisetkin rimputtelee ovikelloa
ja tökkäävät aterimilla jos et anna rahaa.

Todella varomatonta avata oveaan tuntemattomille,
eikö teillä ole laisinkaan itsesuojeluvaistoa?

Sitten nettiin tullaan itkemään kotirauhasta, muttei löydy tarmoa laitattaa edes ovisilmää oveen..
Ompa avutonta porukkaa!

Google-mainokset
Kameravalvonta
Valvontakamerat ja -tallentimet analogi- ja ip-tekniikalla.
www.quick-tech.fi/

Äänestä
  • Mihin ovisilmään? Aino punkalaitumelta.

    Äänestä

  • Ovikorva kirjoitti:

    Mihin ovisilmään? Aino punkalaitumelta.

    Ainollako ei ole edes ovea, johon laittaa ovisilmä?
    oletpas köyhä.
    Varmaan tulee nyt lunta tupaan,onko sulla edes kattoakaan?

    Äänestä

  • kaikkinäkevä Iistä kirjoitti:

    Ainollako ei ole edes ovea, johon laittaa ovisilmä?
    oletpas köyhä.
    Varmaan tulee nyt lunta tupaan,onko sulla edes kattoakaan?

    Aino täällä hei. Onhan mulla ovi ja pärsseessä pieni lovi. Oikeastaan niitä on kaksinverroin, nyt tiedät, kun sulle kerroin. Kattokin on päällä kauniin pääni, sieltä kuuluu todistajan ääni. Hän pitää juuri saarnaa naapurin väelle yläkerran, kuulen sanoista sen verran, että kokoukseen pitäis naapurin mennä, mutta ei kuulemma millään ennä.

    Äänestä

Meillä loppui ravaaminen kun eräänä kauniina aamuna he tulivat ovelleni ränkyttämään ja väänsin hieman suloista "rap" musiikkia soimaan. Avasin oven ja yskin päin naamaa ja pyysin anteeksi ja kerroin että minulla on sairaalabakteeri. Sitten pyysin niitä kahville ja yskin lisää niin että pisarat lensivät. Sanoivat tulevansa myöhemmin uudelleen ja käskin laittaa seuraavaan kertaan kaksi neitsyttä käännyttämään jotta voin harrastaa heidän kanssaan lihallisia leikkejä. Eivät tulleet enää ja ne pikku laputkin loppuivat postiluukusta.

Äänestä

Aikamoinen idiootti on se joka ei OSAA hommata ovisilmää.....!

Minä ainakaan en aukase kellekään vieraalle rimputtelijalle oveani.
Ovessani on tarra:
"ei mitään uskonnollista tiedotusta tarvita"

Ei soittele jeppulit eikä hellarit eikä mormoonit.
Naapurin alkkis soittelee ,mut kun on ovisilmä, osaan olla avaamatta

Kerran sano pihalla ettei hänellä mtn "uskonnollista asiaa" olis ollut...
Minä totesin että minä en kuule sun
ALKOHOL-ISMI-jorinaas tarvii,
kaada ittelles vaan.

Lopetti seki ovikellon soittelun
Nyt soittelee vain tv-lupatarkastaja,
sillekään en avaa, ei mulla ole telkkuakaan,
katson Areenasta netistä uutiset..
.

Äänestä
  • Jos ovikellon ääni häiritsee (vauvaperhe)
    voi hommata semmoisen ovikellon mimmonen on kuulovammasilla eli hälytysvalo...

    Sit vaan kattoo ovisilmästä, onko siellä Anoppi ,
    vaiko koku kaksikko jotain myymässä,?,
    hipsuttelee ovelta pois eikä aukase kummassakaan tapauksessa ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sano jyrkkä EI jehov kirjoitti:

Vanhemmillani kävivät jehovalaiset ovella,faija keittiössä vähän eilisen jäljiltä huutaa että meillä palvotaan vuohta :) sit tää ovelle tullu kattoo mua ja häipyy :) Tai yx seuras auton ovelle asti ja sanoi "Loppu on lähellä" Minä siihen "Ja se on helvetin hyvä,on odotettukin".Hyvä ettei jääny auton alle.... :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu