Naisjääkiekkoa Oulussa

Nicehockey

Mistä löytyisi harrastus porukka Oulun alueelta? Olen aikoinaan pelannut kiekkoa.Nyt ollut n.10v taukoa. Innostus heräsi taas kun omaa poikaa kuskannu hallilla!

3

1457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 126789

      no jos et halua kilpailu kantaisia tavotteita niin silloin ainakaa kärppien sm joukkue ei olisi hyvä valinta , ja jos haluat harrastella menemään nii kiekko-oulun naiset saattaisivat olla hyvä valina siellä on nuorempia ja vanhempia pelaajia ja ne pelaavat jotakin sarjaa en kyllä muista mitä mutta kannattaa soittaa ja kysellä :)

    • #30

      Oulun seudulla Limingan Kiekko ja Haukiputaan Lämyakat on harrasteporukoita. Kiekko-Oulu pelaa 1-divarissa. Varaa valita :)

    • TAINA69

      On kyllä kumma mitä puhutaan, katsokaa niitä ROK tyttöjä, kaikki alle 16 vuotiaisia. Ykkös kenttä Iida karjalainen ( 15 v ), koko suomen paras kaikilla osa alueilla, sentteri, pelaa välillä puolustajana, tekee syöttöjä, maaleja ja ennenkaikkea JOUKKE PELAAJA.. Janette Jokikokko, kahden suunnan pelaaja, maalintekiä jumalan arvosta, osaa ampua, mahtava luistelia, KOKO suomen paras ali ja ylivoima pelaaja, suomen toiseksi paras ( 14 v ), Aino Härkönen suomen paras kiekon suojaaja, ylivoimaisesti paras KUTI, IKÄ 16. kuka 16 v ampuu kovampaa. ynnä muut siinä joukkueessa, Ne pelaa kokeneita, osaavia naisia vastaan, noin nuorena. PITÄÄ NOSTAA HATTUA.
      Kysymys: Miksi kukaan niistä ei pelaa MAAJOUKKUEESSA tai LIIGASSA ?????? VAIKKA 16 v. NÄMÄ KAKSI IIDA JA JANETTE, suomen parhaat, jotka pesevät 60 %, nykyisistä kasitoistasin maajoukke pelaajista. Eivät ole missään maajoukkueissa. MISSÄ VIKA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1044
    2. Mikä jäi sanomatta kaivatullesi?

      Ja milloin?
      Ikävä
      65
      913
    3. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      898
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      882
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      49
      811
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      649
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe