Minkälaista porukkaa te Kepulit oikein olette, menette häviämään jopa "seksuaalivähemmistön ehdokkaalle.? On tullut aika, asettaa Kepulaiset kahden prosentin puolueeksi, kuten Suomen Kristiillisetkin ovat.
"Totuus on armoton" ottakaa nyt hyvät Kepulaiset "Lusikka kauniiseen käteenne", ja siirtykää loputkin "Reppanat" Soinin porukkaan, Kepulaisten aika Suomen politiikassa on auttamattomasti ohi, kyllä näin on näreet.
Minä Uusi Ukki, täältä Väykyn "laulumailta" tulin vain vielä tämän kerran muistuttamaan, teitä "Umpityhmiä", Kepulireppanoita jotka olette jo vuosikausia tälläkin palstalla "paskaa kirjoitelleet" opetelkaa nyt vähitellen ihmisiksi, myöskin Poliittisella rintamalla, kyllä näin on näreet, Jumalaparatkoon.
M
Voiko vitutukseen kuolla, kysymys Kepulaisille.??????????
9
60
Vastaukset
- Killi-kalli.
Sinä Ukki raukka et voi pysyä poissa tältä palstalta, vain siinä tapauksessa jos ylläpito kieltää sinun sepustuksesi. Se on takuulla ollut jo monesti harkinnassa ylläpidon taholla. Jos mies paskaa kylvää, hän myöskin paskaa niittää. Sekin on yksi niitä mainitsemasia Taivaantotuuksia.
Mene jo mene, mene, mene, mene. ei täällä kukaan sinua kaipaa. Terve!
Meni "hieman" pieleen se sinun viimeviikkoinen ennustuksesi Lipposen pääsystä toiselle kierrokselle. Lipponen hävisi paitsi suurpääoman ja seksuaalivähemmistön ehdokkaalle, myös kepulireppanoitten ja soinilaisten ehdokkaalle. Eli tuli vasta viides sija surkealla kuuden prosentin kannatusosuudella.
Sattuuhan sitä. Näin on näreet???- Uusi-Ukki, se vanha.
Joo, ei tullut "Temarijytkyä", tuli auttanaton mahalasku Demareille. Mietin vain, oliko oikein kun Lasse Lehtinen luopui Lipposen takia ehdokkuudestaan. Nyt jäljestäpäin arvioiden, Lehtinen olisi ehkä päässyt Niinistöä vastaan, tämä nyt on sellaista jälki-spekulointia, mutta näinkin olisi voinut käydä.
Kyllä suurin "Valtiomies" näissä vaaleissa pudotettiin kelkasta, hyvin raalla tavalla.Nyt on ainakin minun pakko äänestää Niinistöä, jos tuo Homoehdokas olisi "Naisten mies, kuten Ukkikin, nii hän olisi saanut taatusti Ukin äänen.
Nyt kuitenkin ainakin minulle tuo hänen seksuaalinen suuntautuneisuutensa on este minun ääneni saannille. Odotin todellakin, että Lipponen vielä ennen kuolemaansa nousee "Tuhkasta", kuten Feelix lintu, mutta eipä vaan noussut, vanhuus kun ei tule yksin.
Minun kohdallani on toisin, kun parikin lääkäriä minut tarkasti tutkittuaan totesivat minu kuntoni niin Psyykkisesti ja myöskin Fyysisesti, olevan viisikymppisen miehen tasolla.
Niin muuten, mitenkäs nyt "Pystyyn-Kuollut suutpannaan kun ihailemasi Väykky, hävisi tuolle julkis-homolle. Vieläkin haluan ennustaa, vaikka Lipposen kohdalla ennustukseni menikin pieleen. Haavistossa voi kyteä melkoinen yllätys, nämä nykynuoret eivät pidä homoutta eikä Lespoutta minään suurena syntinä. Jos ja kun nämä nuorisojoukot innostuvat äänestämään niin Niinistö voi jopa hävitäkkin.
Niinkin voi käydä, jos Soinin porukka joka on "muutenkin nenästävedettävää ", kuten sinäkin Pystyyn kuollut, innostuvat äänestämään Haavistoa, niin Niinistö voi jopa hävitä toisen kierroksen kamppailu, mitä mieltä olet, sinä Politiikan tuntija "Pystyyn-kuollut", kerrohan kaikille palstalaisille tietosi ja tuntosi. Uusi-Ukki, se vanha. kirjoitti:
Joo, ei tullut "Temarijytkyä", tuli auttanaton mahalasku Demareille. Mietin vain, oliko oikein kun Lasse Lehtinen luopui Lipposen takia ehdokkuudestaan. Nyt jäljestäpäin arvioiden, Lehtinen olisi ehkä päässyt Niinistöä vastaan, tämä nyt on sellaista jälki-spekulointia, mutta näinkin olisi voinut käydä.
Kyllä suurin "Valtiomies" näissä vaaleissa pudotettiin kelkasta, hyvin raalla tavalla.Nyt on ainakin minun pakko äänestää Niinistöä, jos tuo Homoehdokas olisi "Naisten mies, kuten Ukkikin, nii hän olisi saanut taatusti Ukin äänen.
Nyt kuitenkin ainakin minulle tuo hänen seksuaalinen suuntautuneisuutensa on este minun ääneni saannille. Odotin todellakin, että Lipponen vielä ennen kuolemaansa nousee "Tuhkasta", kuten Feelix lintu, mutta eipä vaan noussut, vanhuus kun ei tule yksin.
Minun kohdallani on toisin, kun parikin lääkäriä minut tarkasti tutkittuaan totesivat minu kuntoni niin Psyykkisesti ja myöskin Fyysisesti, olevan viisikymppisen miehen tasolla.
Niin muuten, mitenkäs nyt "Pystyyn-Kuollut suutpannaan kun ihailemasi Väykky, hävisi tuolle julkis-homolle. Vieläkin haluan ennustaa, vaikka Lipposen kohdalla ennustukseni menikin pieleen. Haavistossa voi kyteä melkoinen yllätys, nämä nykynuoret eivät pidä homoutta eikä Lespoutta minään suurena syntinä. Jos ja kun nämä nuorisojoukot innostuvat äänestämään niin Niinistö voi jopa hävitäkkin.
Niinkin voi käydä, jos Soinin porukka joka on "muutenkin nenästävedettävää ", kuten sinäkin Pystyyn kuollut, innostuvat äänestämään Haavistoa, niin Niinistö voi jopa hävitä toisen kierroksen kamppailu, mitä mieltä olet, sinä Politiikan tuntija "Pystyyn-kuollut", kerrohan kaikille palstalaisille tietosi ja tuntosi.Näillä näkymin jätän toisella kierroksella kokonaan äänestämättä. Tähän asti olen äänestänyt kaikissa vaaleissa, mutta nyt alan ymmärtää niitä, jotka perustelevat äänestämättömyyttään sillä, ettei vaaleissa ole heille sopivaa vaihtoehtoa.
Samoin ymmärrän nyt sen, että äänestämättömyyskin on kannanotto. Ajattelepa, jos äänestysprosentti jäisi alle viidenkymmenen. Ainakin kotimainen media ja professorikommentaattorit nostaisivat asiasta kovan haloon. Kommentaattorit asettaisivat valitun presidentin ns. legimiteetin kyseenalaiseksi. Asiasta oltaisiin vielä huolestuneempia kuin EU-vaaleissa, joissa äänestysprosentti on jo ollutkin alle 50:n.
Tietenkään en protestoi ensimmäisen kierroksen tulosta, vaan Suomen oloihin soveltumatonta vaalijärjestelmää. Olisi pitänyt jatkaa sitä vuonna 1988 käytössä ollutta vaalitapaa, jossa äänestettiin ruskealla lipulla presidenttiä ja valkoisella valitsijamiestä. Valitsijamiehiä käytettäisiin, ellei kukaan ehdokkaista saa suoraan yli puolta äänistä. Onhan USA:ssakin käytössä valitsijamiesjärjestelmä, vaikka puolueita on käytännössä vain kaksi.
Kaikilla olisi hyvä mieli, kun ei tarvitse lähteä äänestämään kahden huonon vaihtoehdon väliltä.
Lipponen oli tosiaan huono ehdokas demareille. Kyllä Lasse Lehtinen olisi ollut paljon parempi. Jopa minä saattaisin äänestää häntä toisella kierroksella. Onhan Lehtinen Kekkos-kriitikko, mutta ei niin suuri, kuin häntä täällä irtolausein siteeraavien kirjoittajien kommentoista voisi luulla. Lehtisen tavanneena voin pitää häntä herrasmiehenäkin, joka ymmärtää myös keskisen ja pohjoisen Suomen asioita.
- Homo-ukki
Homo-ukki ei osaa edes ennustaa. Ainut mitä osaa on jomppensa lipominen. Puniki-ruuna on p-nuolennan Kempeleen mestari. Tämä on taivahan otuus ja näin on näreet?????
- Bonny009
Upeeta...mahtavaa!! Kyllä oli hienoa eilen kattoa kun Väyrysen hymy hyytyi jo alkumetreillä. Ei tullutkaan Väyrysjytkyä...tulikin potku persiille!!
- Paavo on pop
Hyvinhän se meni! Isä sanoi ennen vanhaan vaalipäivänä, vahva Maalaisliittolainen kun oli, että "lähdetäänpäs yksi sosialisti kaatamaan".
No Väyrynenhän rökitti yksin koko vasemmistorintaman tullen mennen, vetelipä Lipposta kölin alta vaikka vaikka uimamaisteri Pööö onkin.
Hatun noston arvoinen teko, eikö totta? - Ähäkutti.
Miksi ihmeessä olet täällä, parahin Ukki? Eiköhän sinunkin ole myönnettävä, että Väyrynen pärjäsi varsin loistavasti - hänhän aloitti lähes nollasta. Oma väkikin tuntui vastustavan hänen ehdokkuuttaan aluksi.
Väyrynen osoitti, ettei Keskustan tilanne ole niin toivoton, kuin miltä se on näinä päivinä näyttänyt. - mistä valuuttaa?
Kepulaisilla riittää kyyneljuhlia ja saa vain arvailla, kuka loppujen lopuksi maksaa nämä Paavo Väyrysen presidenttihaaveet. Takuu varmasti niihin pistettiin rahaa ja kepulaisethan olivat persaukisia, niin mistä sitä tuohta taas revittiin? Sauli Niinistökin oli vuorattu seteleillä, mutta oli tämä Paavo Väyrynenkin hänen sliipattua ulkolemustaan myöten. Näytti siltä, että häneltä oli piikitetty rypytkin kasvoilta, että näyttäisi nuoremmalta. Nämä ryppypiikitykset eivät ole aivan ilmaisia, eikä nuo Paavo Väyrysen pusuhuulet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135