Homo-Kokoomus homo-Haavistoa vaarallisempi

Partikkeli X

8

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dansku

      Mielestäni homoja ei saa syrjiä minusta ne on iha mukavaa sakkia

    • omanlainenihminen

      miksi ihmisiä pitäisi homouden takia syrjiä?? eivät he varmasti itse sille voi mitää, niin kuin ei me heterotkaan jotka tykästymme toiseen sukupuoleen. mitä väliä on oikeasti seksuaalisuudella, olemma kaikki ihmisiä ja meidän pitäisi pitää yhtä! Jos Haavisto on aikonut presidentiksi ja haluaa auttaa suomen hyvinvointia, antaa hänen rauhassa organisoida tätä. sillä itseltäni ainakin lähtisi ääni haavistolle, jos olisi ikää tarpeeksi. Haavistolla on paremmat ehdotukset ja hän on nähnyt maailmaa eri näkökulmista paljon! Niinistöstä tulee semmoinen ilkeä mielikuva ainakin minulle. Miksi ihmisten pitää olla niin väliinpitämättömiä ja jättää Haavistoa äänestämättä homouden takia, vaikka hän voisi olla parempi presidentti kuin Niinistö ja tehdä meille etuun tuovia tekoja Suomelle? Minun mielestä ihmisten pitää miettiä vielä tarkasti ketä äänestää toisella kierroksella ja ottaa huomioon vaikka se että jos Haavisto ei olisi homo, kumpaa äänestäisi. Ei homoudessa ole mitään pahaa ja homot eivät varmaan ole pilanneet elämääsi millään lailla. Äänestäkää siis Suomen etujen mukaan ja mikä tuntuu paremmalta, tähän asiaan ei seksuaalisuutta kuulu sekoittaa!

      • Normaali

        Ei Suomen presidentiksi voi valita sivari homoa


      • gykr6
        Normaali kirjoitti:

        Ei Suomen presidentiksi voi valita sivari homoa

        Ei niin.Se pyllypano on aika paskaista hommaa,ei sovi presidentille.Ja Haavistohan voisi vaikkapa rakastua Putiniin.Miten ne neuvottelut sitten sujuisivat.Putin olisi niskan päällä,kun Haavisto vonkaisi putinin persettä.


    • 21

      Eihän Haavisto olisi edes ensimmäinen homo presidentti. Mannerheim oli tasavallan presidenttinä (1944–1946). Miespuolisoa hänellä ei ollut, eikä se silloisen lain mukaan olisi ollut mahdollistakaan. Rahaongelmat ratkaissut lyhyt avioliitto oli jo tuossa vaiheessa kaus taakse jäänyttä elämää.

      • heterokenraali

        Mannerheimilla oli lukuisia naissuhteita ja rakastajattaria elämänsä aikana. Mannerheimia käsittelevistä kirjoista niistä löytyy lisää tietoa.


      • LOPPUPISTE

        VALITETTAVASTI TIETOSI ON VÄÄRÄ.....MARSKILLA OLI AVIOERONSA JÄLKEEN 2 PITKÄÄ NAISSUHDETTA

        TÄTÄ PARJAAVAA HOMOJUTTUA LEVITETIIN NEUVOSTOLIITON NKVD:N TOIMESTA VAPAUSSODAN JÄLKEEN


    • Gary Paytsamo

      Tässä hauska video, jossa "kokoomushomot" kohdasta 0.36
      Kari äänesti Väyrystä..

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2022
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1933
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1807
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1474
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1394
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      531
      1103
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      980
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      921
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      894
    Aihe